Mecenas Dubois celnie podsumował państwo PiS

Dubois: „Pani prokurator dość nerwowo reaguje na pytania o przesłuchanie Kaczyńskiego”

– „Jego kierowca jest milionerem. Jego adwokat jest premierem. Strażnikiem Jego skarbu jest informator SB. Jego marszałkiem jest ogrodnik. Jego sekretarką jest sekretarka komunistycznego generała. Jego reformatorem sprawiedliwości jest komunistyczny prokurator. Od rana zastanawiam się kim jest naprawdę KOT” – napisał mecenas Jacek Dubois na Facebooku. Mimo że nie wymienił nazwiska prezesa PiS – skojarzenia są oczywiste.

W komentarzach niektórzy internauci kpili: – „Kot? Trzecim wieżowcem”; – „Koto di tutti Koti”; – „Kot pełni już trochę przykurzoną funkcję zastępcy dowódcy do spraw politycznych”; – „Kot jako spadkobierca leniwe się przygląda… Też się zastanawiam kto odziedziczy Srebrną?”.

 

Innym wcale nie było do śmiechu. – „Dla niego i jego czas zatrzymał się w latach sześćdziesiątych, otacza się ludźmi z minionej epoki, utrwala komunistyczny sposób zarządzania państwem, gospodarka i polityka centralnie sterowana – pierwszy sekretarz”. Niektórzy potraktowali słowo” KOT” jako skrótowiec: – „Komendant Obrony Terytorialnej”; – „Komitet Obrony Towarzyszy”;  – „Komuniści Odzyskują Teren” – tłumaczyli.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZbyszekPiJarZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Tyle że ówcześni ” bonzowie” ( lata 60 – te i dalej) byli w porównaniu z obecnymi, orbano – kaczymi oligarchami zwyczajnym gołodupcami, mogącym sobie co najwyżej talon na „Ładę”, drewnianą „daczę”,nad jeziorkiem, mieszkanie poza 20 – letnią kolejką, czy kilo szynki za żółtymi firankami załatwić. Bareja bezlitośnie wykpiwal tę czerwoną „burzuazję”, a my śmialismy się do rozpuku. Dzisiaj prawdziwi, srebrni bogacze to z nas kpią w żywe oczy, ale śmiać się nie ma z czego. Może tylko że ślepego jak kret suwerena…

PiJar
PiJar

W punkt! Za kilka dni mecenasowi Dubois zostanie przedstawiony akt oskarżenia za obrazę Pierwszego KOT-a IV RP – poprzez przyrównanie do funkcjonariuszy komunistycznych. W PiS-landii nie takie rzeczy się dzieją.

Zbyszek
Zbyszek

A moze to KOT jest szefem? A Kaczor tylko Małgorzatą?

Zwinka
Zwinka

Uważaj, bo za Behemota możesz wylądować przed sądem. Za obrazę uczuć religijnych.