Mecenas Giertych na Twitterze: „Boże, jak ten PiS kocha moich klientów!”

„Panie prezesie Kaczyński, chyba pycha Panu w głowie pomieszała”

„PiS martwi się o kolejnego mojego klienta. Już mówili, że szkodzę Donaldowi i Michałowi Tuskom, Radkowi Sikorskiemu, Leszkowi Czarneckiemu, a teraz perfidnie szkodzę Geraldowi Birgfellnerowi. Boże jak ten PiS kocha moich klientów!” – napisał Roman Giertych na Twitterze, reagując na sugestię PiSowskiego senatora.

Otóż Marek Pęk uważa, że adwokaci Geralda Birgfellnera – Roman Giertych i Jacek Dubois – mogli dopuścić się naruszenia etyki zawodowej. Dowodzi, że w sprawie Geralda Birgfellnera, który oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o próbę oszustwa, prawnicy mogli… „nie kierować się jego interesem”.

W związku z powyższym, Pęk zawiadomił Rzecznika Dyscyplinarnej Izby Adwokackiej w Warszawie o możliwości naruszenia etyki zawodowej.

Argumentując, przywołał pięć paragrafów Kodeksu Etyki Adwokackiej, które – jego zdaniem – mogli złamać Giertych i Dubois. Wskazuje m.in. na „podjęcie czynności wbrew interesom klienta” z możliwym narażeniem go na odpowiedzialność karną; udzielanie porady bez dochowania należytej uczciwości i zatajanie ryzyka odpowiedzialności karnej, a także naruszenia tajemnicy zawodowej.

Dodatkowo, Pęk powołał się na paragraf o „przyjmowaniu w mediach rolę rzecznika prasowego ich klienta oraz udzielaniu wypowiedzi, które nie wynikały z merytorycznej potrzeby odpowiedzi na zarzuty stawiane klientowi”.

Jak wiemy, w poniedziałek w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej zeznawał Gerald Birgfellner. Austriackiego biznesmena, który domaga się od Jarosława Kaczyńskiego wypłaty 40 mln zł za wykonane usługi, reprezentują mecenasi Roman Giertych i Jacek Dubois.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AnaJantarRozbawiony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rozbawiony
Rozbawiony

Dzień bez Giertycha, jest dniem straconym – 215 notka z cyklu „Giertych napisał…powiedział….zapowiedział….złożył…”
Gratuluję idola 🙂

Ana
Ana

Bardzo dziękuję za gratulacje, niech pan mi wierzy, Giertych jest tego wart. jego riposty i sarkazm polityczny biją na głowę całą konkurencję. Radzę obejrzeć w Internecie filmik z posiedzenia Sejmu z dnia 7.09. 2007 r. jak poseł Giertych miażdży posła Kurskiego. To jest dopiero hit i kupa śmiechu. Niestety filmik ten uświadamia nam, że Kurski kłamstwo ma we krwi, dlatego pewnie dostał prezesurę TVP, bo Kaczyński postanowił wykorzystać ten jego ,,talent”.

Jantar
Jantar

PiS próbuje usunąć z zawodu każdego sędziego, adwokata, prawnika, który nie jest powiązany z partią. Iluż to już sędziów ma sprawy dyscyplinarne? Teraz przyszła kolej na adwokatów. Na początek 2-ch najbardziej znanych, czyli Giertych i Dubuis. Następny pewnie Ryszard Kalisz. Jak tą trójkę uda się usunąć z zawodu to każdy jeden z pozostałych będzie się bał wziąć jakąkolwiek sprawę przeciwko PiS-owcom w obawie, że także zostanie pozbawiony prawa wykonywania zawodu. Zwykły Kowalski zostanie na łasce prawników i sędziów powiązanych z PiS. Wyroki będą zapadały takie, jakie będą sobie życzyli politycy i prokuratorowie na usługach partii. I to jest ta „sprawiedliwość”… Czytaj więcej »