Media publiczne po polsku. Zenek Martyniuk dłużej w „Wiadomościach” niż opozycja

Stało się! Zenek Martyniuk trafił do PODRĘCZNIKÓW szkolnych!

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odpowiedziała na skargę sztabu kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na „Wiadomości” TVP z dnia 15 lutego tego roku. Prezydentowi poświęcono wówczas w programie aż 10 minut czasu antenowego. Materiały dotyczące jego kontrkandydatów w wyborach zajęły łącznie… 1,5 minuty. Sama Kidawa-Błońska zagościła na ekranach widzów przez „aż” 20 sekund.

KRRiT zwróciła uwagę na to, że programy TVP powinny być bardziej wyważone. Szef instytucji, Witold Kołodziejski, stwierdził, że we wspomnianym materiale „wystąpiły duże dysproporcje czasowe w prezentowaniu poszczególnych kandydatów”. „W materiale pt. „85 dni do wyborów prezydenckich” trzem innym kandydatom poświęcono w sumie około 1 minuty i 26 sekund” – zauważył Kołodziejski.

Relacja ze spotkania wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Podkarpaciu trwała ok. 22 sekund, relacja ze spotkania Władysława Kosiniaka-Kamysza w Warszawie z ekspertami doradzającymi mu w kampanii – około 18 sekund, natomiast relacja z konwencji wyborczej Roberta Biedronia w Świdnicy – około 15 sekund” – dodał.

Szef KRRiT zaznaczył przy tym, że przykładowo materiał o Zenku Martyniuku wyniósł w tym programie ponad 1 minutę (dokładnie to minutę i 23 sekundy). Znacznie więcej pokazano też w materiale pt. „Walentynki z królami disco”, który potrwał dokładnie 2 minuty i 30 sekund i poświęcony był muzyce typu disco-polo.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Kołodziejski zaznaczył, że każdy z tych kuriozalnych materiałów był dłuższy niż prezentacja przez TVP kontrkandydatów Dudy w wyborach prezydenckich. Przewodniczący KRRiT poinstruował też kierownictwo publicznej stacji, iż  powinna ona traktować wszystkie podmioty sceny politycznej w równy i wyważony sposób.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ElizkaZwinkaCelinaolanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olanna
olanna

Zaznaczył,.. poinstruował,..stwierdził że powinna…..eee tam co za bajdy…
Zenek, czadu! Z tobą i puolo nabieram ogładu!
(tfu tfu)

olanna
olanna

Widzę, że ktoś się zdaje się na moim żarcie wybrednym nie poznał….trudno..,jakoś przeżyję ten minusiki 😀

Celina
Celina

Nie wiem co jest takiego dziwnego w tym ze prezydent ,który jest urzędującym prezydentem ma większy czas antenowy? Tak jest zawsze z jakiejkolwiek byłby frakcji..Opozycja bawi się w te całe śmieszne skargi do OBWE, chcieli żeby pokazywano ich kandydatkę.No ok ale ona nie miała zbyt wiele do powiedzenia.Taka prawda. A potem modlili się o to aby wybory zostały przełożone, tylko po to aby wymienić kobietę na lepszy model …W końcu przegrali i nie mogą sie pogodzić z porażka. No dramat jakiego jeszcze nikt nie widział!

Zwinka
Zwinka

Celinko, idź do swoich. Tu nie masz czego szukać. Pa pa.

Elizka
Elizka

Dlaczego akurat ma iść do swoich. To akurat prawda że prezydent ,który urzęduje ma więcej czasu antenowego.A z Komorowskim jak było? Też miał więcej.I co wygrał dzięki temu? Nie ,więc co to ma do rzeczy..Czepianie sie tylko i tyle.