Megafon kontra ochrona środowiska

Megafon kontra ochrona środowiska

W Opolu, 9 grudnia, mieszkańcy miasta wyrazili swoje niezadowolenie brakiem działań, które powstrzymałyby pogłębiający się kryzys ekologiczny.

W demonstracji wziął udział 17-letni Kacper Lubiewski, członek lokalnego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

 

Kiedy przemawiał do zgromadzonych, podeszło do niego dwóch policjantów i nakazało mu odłożyć megafon, bo, jak stwierdzili, jego użycie zagraża środowisku i może być uznane za wykroczenie. Chłopak został też wylegitymowany i poproszony o dane rodziców.

Mimo, że Kacper zastosował się do poleceń policjantów , ci jednak nie odpuścili i  skierowali do sądu rodzinnego wniosek o jego ukaranie w związku z tą „straszną zbrodnią’.

 

Kacper ma swoje zdanie na ten temat. Jest przekonany, że „represje mają na celu zdemotywowanie mnie oraz moich kolegów i koleżanek do angażowania się w sprawy obywatelskie. Policja chce, byśmy siedzieli cicho i się nie wychylali. Chcą wywołać w ludziach młodych tzw. efekt mrożący. To jednak daje efekt przeciwny, bo mobilizuje nas do jeszcze większej aktywności”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Sprawa wydaje się absurdalna i aż trudno uwierzyć, że coś takiego wydarzyło się naprawdę. Że naprawdę megafon to narzędzie przestępstwa, zagrażające środowisku, więc proekologiczni  policjanci, może nawet nie chcieli, ale po prostu MUSIELI zając stanowisko  i walczyć o ukaranie chłopaka.

Serio?

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
20 stycznia 2021 11:19

-Widziałeś policjanta który karze za megafon?
-Tak, ale to był głupi policjant!

Darka
Darka
20 stycznia 2021 12:10

Czy ta milicja musi się aż tak ośmieszać????? Naprawdę już nie ma w tej formacji normalnych funkcjonariuszy i zostali tylko inteligentni inaczej????To, że Bareja się kłania, jest tak często powtarzanym stwierdzeniem, ze może należało by znaleźć kogoś innego. Monty Pythona i jego cyrk???????

druh Marek
druh Marek
20 stycznia 2021 12:30

Pielgrzymki wiernych korzystają z nagłośnień i jak widać nie szkodzą środowisku. Bicie dzwonów kościelnych, często przekraczające dopuszczalną ilość decybeli też nie przeszkadza policji ani sanepidowi. Nie przeszkadza naszej policji jak naziści odpalają race i rzucają nim w oddziały prewencyjne rokrocznie 11 listopada w Warszawie. Policjanci! nie ośmieszajcie siebie i całej Policji.

antyuzurpator
antyuzurpator
20 stycznia 2021 13:56
Reply to  druh Marek

Milicyjne megafony „Uwaga, tu policja” używane przeciwko demonstrującym też jakoś środowisku nie szkodzą, mimo że teraz stosują takie płaskie, chyba elektrostatyczne, z niesamowitym natężeniem wysokich tonów.

Rafapon
Rafapon
20 stycznia 2021 15:43

Mam nadzieję, że jakiś następca Barei skrzętnie notuje te wszystkie absurdy i idiotyzmy i zobaczymy to w jakimś serialu „Piętnastoletnie stulecie PiS”, czy „Niewolnica pisaura”.