Mężczyzna z siekierą wtargnął do sekretariatu prezydenta Grudziądza

Mężczyzna z siekierą wtargnął do sekretariatu prezydenta Grudziądza

– „To, co dziś działo się w grudziądzkim ratuszu, mogło mieć niewyobrażalnie tragiczny skutek” – napisał na Facebooku prezydent miasta Maciej Glamowski. Do sekretariatu przy gabinecie prezydenta wtargnął mężczyzna z siekierą w ręku.

 

34-letni mężczyzna sterroryzował sekretarki. – „Jedna z nich miała ostrze przystawione do twarzy. Tylko bardzo odpowiedzialna reakcja obu urzędniczek i zachowana przez nie zimna krew sprawiły, że napastnik nie zdołał zrealizować swojego planu i nie dostał się do gabinetu Macieja Glamowskiego” – napisała w oświadczeniu rzeczniczka prezydenta Grudziądza Beata Adwent.

Napastnik został zatrzymany przez policję. – „Na tę chwilę mężczyzna jest podejrzany o stosowanie gróźb karalnych. Grozi za ten czyn do 2 lat pozbawienia wolności. Jest za wcześnie, żeby mówić o możliwym wniosku aresztowym czy zmianie kwalifikacji czynu. Mężczyzna musi wytrzeźwieć i złożyć wyjaśnienia” – powiedział rzecznik prasowy grudziądzkiej policji sierż. sztab. Maciej Szarzyński.

 

Żona prezydenta Grudziądza jest siostrą Magdaleny Adamowicz, żony zamordowanego prezydenta Gdańska. – „Krótko po rozpoczęciu swojej prezydenckiej kadencji Maciej Glamowski poruszony śmiercią Pawła Adamowicza zorganizował w Grudziądzu spotkanie z młodzieżą na temat hejtu w przestrzeni publicznej i w mediach społecznościowych. Niestety wydaje się, że ta spirala nienawiści nie ma końca. Nieustannie znajdują się ludzie, którzy regularnie sączą swoją nienawiść i swoją agresję. Prędzej, czy później ten przekaz trafia na podatny grunt szaleństwa albo zwyczajnego zła” – napisała w oświadczeniu Adwent.

Maciej Glamowski – popierany przez Koalicję Obywatelską – został prezydentem Grudziądza w 2018 r. W wyborach pokonał popieranego przez PiS Andrzeja Guzowskiego.

bt

Źródło: tvn24.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Rafał PMaciek123454321pinkiJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Niebawem takie sytuacje będą codziennością w każdym mieście, a Kaczyński i kościelni hierarchowie będą gadać o obronie religii i moralności oraz zrzucać winę na opozycję, że istnieje i przeszkadza.

pinki
pinki

Policja powinna w końcu stworzyć komórkę zajmującą się prawicowym terroryzmem. Na razie nie ma na to szans. Prawica oczywiście na to nie pozwoli, ale ich władza kiedyś minie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dudeusz ułaskawi. Dziwne, że jeszcze tego nie zrobił. Stefan W. też czeka na ułaskawienie.

Jantar
Jantar

A jesteś pewien, że Stefan W. siedzi w jakimś więzieniu czy psychiatryku? Bo od momentu aresztowania zapadł się pod ziemię. Niby coś tam informowali, że został poddany badaniom psychiatrycznym, miały być podane do wiadomości publicznej wyniki i cisza. Dziennikarze próbowali się dowiadywać to prokuratura odpowiedziała, że „nie udzielają informacji dla dobra śledztwa”. Minęło 9 miesięcy, sprawa pokryła się grubą warstwą kurzu, a morderca być może siedzi w ciepłym kraju pod palmami z nową tożsamością od władzy w nagrodę za pięknie wykonane zadanie. W świetle tego nowego ataku nikt mi nie wmówi, że mord na Adamowiczu był „przypadkowy, dokonany przez chorego… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

O żesz………. no prawda, tak może być….

Rafał P
Rafał P

To był pewnie zwolennik PiSu i na pewno zostanie uniewinniony, bo przecież niczego złego nie zdążył zrobić. A w ogóle to przecież był w stanie ograniczonej świadomości. Ludzie Ziobry wyjaśnią, że on szedł rąbać drewno, ale pomylił drzwi.