Mężczyznom, którzy mieli powiesić na drzewie banner z podobizną posła PO, postawiono zarzuty

Mężczyznom, którzy mieli powiesić na drzewie banner z podobizną posła PO, postawiono zarzuty

Dwaj mężczyźni, którzy mieli powiesić w Kielcach w jednym z parków na drzewie banner odwzorowujący postać posła PO Artura Gierady usłyszeli dziś zarzuty. – „Są one związane z kierowaniem gróźb pozbawienia życia wobec pokrzywdzonego. Prokurator potraktował to jako występek o charakterze chuligańskim, co wiąże się z podniesieniem dolnej granicy kary. Grozi im do dwóch lat więzienia” – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Zatrzymani w środę mężczyźni to 31- i 25-letni mieszkańcy Kielc. A więcej o sprawie w naszym artykule „Poseł PO zawiadomił prokuraturę ws. banneru z jego postacią powieszonego na drzewie”.

Jeden z mężczyzn częściowo przyznał się do zarzutów, drugi – nie i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator Prokopowicz dodał, że nadal trwa śledztwo związane z tą sprawą, które dotyczy m.in. niszczenia materiałów wyborczych Artura Gierady. – „Jest prowadzone w szerszym zakresie i niewykluczone, że po zebraniu materiałów dokonamy zmiany zarzutów i obejmą one także inne osoby” – stwierdził Prokopowicz.

 

Bardzo dziękuję setkom ludzi za ich wsparcie po tym wydarzeniu. Chciałbym spojrzeć w oczy zatrzymanym osobom i spytać ich, czy rzeczywiście życzą śmierci osobie, która mieszka w tym samym mieście, która – jak się okazuje – kibicuje temu samemu klubowi piłkarskiemu, a ma inne poglądy polityczne?” – powiedział Gierada, nawiązując do informacji, że zatrzymani to kibice Korony Kielce. Poseł dziękował też straży miejskiej i policji.

Gierada zaznaczył, że nadal aktualny jest jego apel, który wystosował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – „Panie prezesie, dzisiaj jest końcówka kampanii wyborczej, dzisiaj Polacy są bardzo podzieleni. Jeśli chcemy zasypać te rowy podziału, przede wszystkim trzeba zrobić jakiś gest – trzeba zmienić język. Bo Polska jest jedna i ta Polska jest naszym wspólnym domem” – powiedział poseł PO.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„Jeśli chcemy zasypać te rowy podziału, przede wszystkim trzeba zrobić jakiś gest – trzeba zmienić język.”. Problem w tym, że Kaczyński celowo tak podzielił społeczeństwo. Szczuł Polaków na Polaków przez całe 4 lata rządów i będzie szczuł przez kolejne lata. Bo Kaczyński wyznaje starą maksymę „dziel i rządź”. Poza tym w dzieleniu społeczeństwa ma jeszcze wspólnika, którym jest kościół. Jego przedstawiciele w imię miłości bliźniego, w imię miłosierdzia, ale jednocześnie w imię obrony kościoła i religii, sieją nie tylko nienawiść, ale wręcz nawołują do napaści i wojny religijnej w Polsce. Gdyby Kaczyński wycofał się z dzielenia społeczeństwa na „prawdziwych Polaków,… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Tak naprawdę to wygląda na wyścig, kto bardziej opluje i znieważy – PiS czy czarni. Mam niejaką nadzieję, że nawet ci zdeklarowani wyznawcy, widząc, co wyprawia całe to pisowskie obrzydlistwo, a przynajmniej ich część poczuje trochę wstydu i zostanie w domu. Na skurwysyństwo nie wolno głosować, a kto głosuje na nich, sam staje się skurwysynem. Ja bardzo przepraszam za język, ale biorąc udział w akcji ulotkowej widzę tę nienawiść u wyznawców PiS-u. Od razu wylatują ze złodziejami, komuchami itp. Na moją propozycję „porozmawiajmy, poznajmy się” reagują najczęściej „wyp………laj”. No i co, da się rozmawiać ze zrytymi beretami?

Maciek123454321
Maciek123454321

Następni w kolejce do ułaskawienia przez Dudeusza. Stefan W,, pijak z Grudziądza, a teraz ci dwaj. Ale sobie pisiory happeningi robią. Potępiają, a jakże…………. ale ich rozumieją.