Miała być delegalizacja neonazistów…

Neonazista i homofob ponownie stanie przed sądem

„Jest wniosek o delegalizacje neonazistów” – ogłosił 23 stycznia wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Dodał, że w związku z reportażem „Superwizjera” TVN, dotyczącym obchodów urodzin Adolfa Hitlera, w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego – zatrzymane zostały 3 osoby. Minęło zaledwie kilka tygodni od tej deklaracji, a zatrzymane osoby są już na wolności, natomiast główny bohater reportażu stowarzyszenie „Duma i Nowoczesność” ogłasza rekrutację nowych członków.

„(…) poszukujemy członków, którzy w każdej sytuacji walczą dla Polski, a nie uciekają po medialnej manipulacji mediów, a w szczególności stacji TVN.”

Jest to wyraźna aluzja do decyzji wiceprzewodniczącego „Dumy i Nowoczesności” – jednego z głównych bohaterów reportażu – Jacka Lanusznego, który w rezultacie zrezygnował z tej funkcji. Jest szefem Ruchu Narodowego na Śląsku oraz asystentem posła Roberta Winnickiego.  Koledzy ze stowarzyszenia najwyraźniej mają mu za złe, że się od nich odciął.

Zapowiadają zwołanie Walnego Zgromadzenia Krajowego – na nim Jacek Lanuszny miałby zostać odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego i skreślony z listy członków.

W specjalnym oświadczeniu piszą: „Uzasadnienie Pana rezygnacji z funkcji Zastępcy Przewodniczącego i członka stowarzyszenia Duma i Nowoczesność jest oczywiście bezzasadne, gdyż stowarzyszenie Duma i Nowoczesność nie było organizatorem urodzin Adolfa Hitlera 13 maja 2017 r. w Wodzisławiu Śl., nie planowało tego wydarzenia, a zarząd stowarzyszenia nie wyraził zgody na organizacje takiej imprezy. Pan także był w tym czasie w zarządzie DiN i sam Pan wie, że takiej zgody nie było”.

Stowarzyszenie „Duma i Nowoczesność” straszy przy tym dziennikarzy – media, które będą podawać, iż to ono było organizatorem obchodów urodzin Adolfa Hitlera, „zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej”.

/p/

Źródło: naTemat

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AndrzejMordazdradziecka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

No i mamy ”przyjazne panstwo”. Dla hitlerowskich bekartow.

Andrzej
Andrzej

Przyjdzie czas,że idioci sięgną po władzę.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Tak bylo w Niemczech w 1933 roku.