Michał Kamiński: Waszczykowski przeholował

Michał Kamiński o PiS: Ich najbardziej kręci kasa i widać, że oni się o tę kasę pożrą.

Nie milkną echa kuriozalnej wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego na temat legalności wyborów Donalda Tuska. Nawet politycy prawicowi nie oszczędzają kolegi, uznając, że popełnił poważny błąd. Druga strona sceny politycznej nie pozostawia natomiast suchej nitki na ministrze, chociaż niektórzy starają się go jakoś zrozumieć i wytłumaczyć.

Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów uważa, że Waszczykowski przeholował, chcąc zrobić dobre wrażenie na prezesie. W programie „Gość Radia Zet” zasugerował, że minister nie zrozumiał, iż politycy PiS świadomi są tego, że sprawa z Tuskiem była błędem i najchętniej zapomnieliby o całym wydarzeniu w Brukseli. – „Mówimy o tym, że siedzi 28 premierów i fałszuje sobie wybory? To nawet nie jest brutalna dyplomacja, to zwykła dziecinada” – ocenił Kamiński. Zwrócił uwagę na to że „na jego miejsce jest wielka kolejka chętnych” i mówił o Adamie Bielanie jako o potencjalnym następcy szefa MSZ. – „Adam Bielan ma kompetencje do tego, żeby zostać nowym ministrem spraw zagranicznych. Nie chcę składać pocałunków śmierci, Bielan musiał długo tłumaczyć się ze znajomości ze mną, więc wolę się nie wypowiadać na ten temat” – zaznaczył w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Dodał, że Waszczykowski szkodzi nie tylko Polsce, chociaż to akurat Prawa i Sprawiedliwości specjalnie nie obchodzi. Polityków tego ugrupowania martwi to, że działa na niekorzyść partii rządzącej i to stanowi duży wewnętrzny problem. – „Ekipa rządowa musi się odcinać od tego, co mówi ich własny minister. To źle o nim świadczy” – skonstatował.

Być może na „usprawiedliwienie” wpadki ministra, Kamiński zwrócił uwagę na jego przeszłość. – „Witold Waszczykowski robił kiedyś zawrotną karierę w tej liberalnej dyplomacji, o której Macierewicz mówił, że to niemal w komplecie rosyjska agentura” – stwierdził.
(Źródło: Onet.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Nihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Kamiński się przefarbowal i nie lubi Pisu.Jednak delikatnie toleruje jego posunięcia.
Każdy myślący wie o tym że Waszczyk powinien sprzątać kible w klubie piłkarskim „B”klasy więc niech pan w białych oprawkach okolarow zostanie tam gdzie jest.Bo kibic z dala się nie wp…..la.
Madrali mamy dość-a takich co mówią o sprawach oczywistych nadmiar

Maciek123454321
Maciek123454321

Wszyscy widzą, że w obecnej sytuacji najlepszym kandydatem na stanowisko ministra byłby Konrad Szymański. Ale cóż, Karaluch mu nie ufa…………….. bo zbyt niezależny.