Michał Woś: „Organizatorom protestów może grozić nawet do ośmiu lat więzienia”

Rządzący zakażą „promocji” LGBT? „Konsekwencje obsesji Czarnka”

Zbigniew Ziobro podtrzymuje swoje wytyczne. Jak powiedział na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, „W państwie prawa nie może być zgody na łamanie prawa”.

 

Mimo, że – jak pisaliśmy wcześniej – zakaz zgromadzeń, wydany jedynie rozporządzeniem, a nie ustawą, łamie podstawowe konstytucyjne prawa, władze postanowiły traktować organizatorów protestów jak przestępców. Zarzuty będą stawiane w związku z „narażeniem na utratę życia lub zdrowia, bo sytuacja z epidemią jest poważna” – mówił wiceminister. „Podobne wytyczne zostały wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji w stosunku do policji”.

Kodeks karny – tłumaczył – nie został uchwalony przez Zjednoczoną prawicę, istniał wcześniej. „Prawo mówi wprost, że grozi grzywna, ograniczenie wolności, a nawet jej pozbawienie, jeżeli ktoś złośliwie przeszkadza w sprawowaniu kultu religijnego, niezależnie od obrządku”.  Podkreślił, że każdy przypadek będzie traktowany „indywidualnie i surowo”. Odpowiednie akty oskarżenia będą kierowane do sądów.

 

Przestępstwo opisane w art. 165 par. 1 pkt 1 kk podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Ciekawe, że to samo prawo było dziwnie łagodne 10 kwietnia tego roku, kiedy na uroczystościach rocznicowych władze ukazały się bez obowiązkowych zabezpieczeń i dystansu. Będzie bardzo łagodne wobec organizatorów marszu narodowców 11 listopada i podobnie łagodnie potraktowało organizatorów wyborów prezydenckich.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacool
Jacool
31 października 2020 12:43

Nic innego jak zorganizować obrządek kultu pod domem tańczącego z kotem i prokuratura powinna wszystkich milicjantów zamknąć za przeszkadzanie w obrządku

Jantar
Jantar
31 października 2020 12:50

Kaczyński i PiS mają sraczkę. Boją się utraty władzy i rozliczenia ich działań. Dlatego już rozpoczęły się groźby. Będą procesy polityczne przedstawicieli opozycji. Kaczyński zadba, żeby sędziami byli sędziowie z legitymacją partyjną i żeby wyroki były odpowiednie. Przeprowadzą to szybko, bo będzie to argumentem do delegalizacji opozycji i przyspieszonych wyborów do Sejmu i Senatu, w których będą brać udział pisowskie przystawki udające opozycję. A żeby stłumić protesty, wsadzą do więzienia kilka milionów obywateli, kilka milionów dyscyplinarnie straci pracę, kilkaset tysięcy wyląduje na ulicy bo zostanie im odebrany dorobek życia. Erdogan w Turcji tak się rozprawił z opozycją i protestami to czemu Kaczyński miałby ze wzoru nie skorzystać. Mówiło się i dalej się mówi, że cały pucz w Turcji był przygotowany i kontrolowany przez Erdogana w celu wzmocnienia jego władzy. Kaczyński miał więc perfekcyjny plan, który wystarczyło tylko skopiować i do realizacji którego wystarczył wyrok TK.

Zwracam też uwagę, że już rozpoczyna się pacyfikacja mediów. Sprawa na razie dotyczy kanału ATM Rozrywka, który częściowo należy do Solorza. Szefowie stacji złożyli w KRRiT dokumenty o przedłużenie koncesji na nadawanie naziemne. KRRiT decyzji nie wydaje, przedłuża, natomiast pojawiła się informacja, że lada dzień z Monitorze Polskim zostanie ogłoszony konkurs na miejsce na mux-1 – chodzi o to miejsce, które obecnie zajmuje ATM Rozrywka. Co oznacza, że koncesja dla kanału nie zostanie przedłużona. I można się spodziewać, że w ten sam sposób zostaną potraktowane inne stacje. Więcej jest w artykule na wirtualnych mediach.

Maciek123454321
Maciek123454321
31 października 2020 18:34
Reply to  Jantar

Droga Jantar, najpierw puszczasz promyczek nadziei, że Kaczyński & Co. mają sraczkę. A zaraz potem znów wracasz do kasandrycznych przepowiedni, które niejednego czytelnika porządnie mogą zdołować. Groźby owszem, ale mam proste pytanie do Ciebie, Kto niby ma wsadzać do więzienia kilka milionów obywateli???? Gdzie ci „dyspozycyjni” sędziowie, których samo środowisko ma w dupie? Delegalizacja opozycji? No proszę Cię. Pacyfikacja mediów? Przecież już próbowali z TVN-em. Pani Mossbacher tupnęła nogą i rakiem się wycofali. Ty chyba zupełnie nie zauważyłaś, co się ostatnio stało w kraju. Ja nie pamiętam czegoś takiego, co widziałem wczoraj w Warszawie. Już żaden prawicowy dupek nie liczy ilości manifestantów i nie kłóci się, czy było 10 tysięcy, czy 100 tysięcy. Podkulili ogony i biadolą, że wiara i kościół zagrożone, co jest oczywistą bzdurą. Po kilku incydentach wszyscy się zgodzili, że wchodzenie do kościołów i malowanie elewacji sprayem po prostu się nie opłaca. Nie można walczyć jednocześnie z dwoma wrogami.
Co do jednego zgadzam się z Tobą, Przyspieszone wybory, owszem, to nas czeka, i to niebawem. Reżim pisowski nie ma zębów, a poza tym nasz Wodzuś jest zwyczajnym tchórzem. Konsekwencje wprowadzenia stanu wyjątkowego są trudne do przewidzenia, więc raczej się na coś takiego nie zdecyduje. Poparcie dla pisiorów spada na łeb, a spadnie jeszcze bardziej po cmentarnym lockdownie, zwłaszcza wśród osób starszych. Policja stosuje wobec idiotycznych zarządzeń karakana bierny opór. Znane są przypadki, kiedy policjanci po służbie zakładają cywilne ciuchy i idą protestować razem z młodzieżą. Oni też mają żony i córki. Prokuratorom Święczkowski nakazał potraktowanie z buta i wsadzanie na osiem lat, ale wszyscy się z tego śmieją. Jak myślisz, który prokurator ośmieli się aresztować Martę Lempart albo Klementynę Suchanow? Ruszyła lawina, a cipy pokroju Dudeusza i Gówina próbują namówić kogoś na jakiś zgniły kompromis, który nawet nie jest kompromisem. Zresztą – kto ich słucha? Już niebawem możemy być świadkami trzęsienia ziemi w sejmie, jeśli kilku (p)osłów z PiS-u zesranych ze strachu zagłosuje niespodziewanie za dymisją rządu. Coś się tam w sejmie po prostu MUSI rozgrywać. Wniosek o kolejne wotum nieufności dla rządu, to nie będzie żadna tajemnica. Tyle ich już było. Ale rezultat może być sensacją. I będą przyspieszone wybory, tak, jak przewidujesz. PiS w PiS-du. WYPIERDALAĆ!

Predator
Predator
31 października 2020 20:55
Reply to  Jantar

To są za głupi ludzie żeby coś takiego zrobić jak erdogan, nawet z zamknięciem cmentarzy dali dupy, wszystkiego czego się dotknął to spiepszą. a co mówić o takiej poważnej operacji.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
31 października 2020 23:15
Reply to  Jantar

Zgadzam się tylko z pierwszymi trzema zdaniami. Lokaje Ziobry grożą, ale ich groźby są jak dotąd groteskowe. „Dobra zmiana” sądownictwa powiodła się w dość ograniczonym zakresie. A wsadzenie kilku milionów opozycjonistów do więzienia to być może jakiś mokry sen Ziobry albo i samego Kaczyńskiego, ale nic poza tym.

greg
greg
31 października 2020 13:07

Jeżeli w jakimś kraju rządzący zamykają ludzi reprezentujących poglądy większości obywateli, to taka władza jest władzą okupacyjną. Nie sądzę żeby się na to odważyli, natomiast te młode pisowate, zamiast spełniać wszystkie oczekiwania swoich partyjnych bossów i ich przekazy dnia, powinny się raczej zastanawiać co im grozi po zmianie władzy, gdyż wówczas prawdopodobnie kraje UE nie będą wątpiły w niezależność polskich sądów

Kundzia
Kundzia
31 października 2020 13:29

A co z miesięcznicą? Czy kaczor też będzie odpowiadał za złamanie prawa do orgazniacji zgromadzeń?

Zwinka
Zwinka
31 października 2020 13:32

A zamykajcie, zamykajcie. Urosną wam w tych więzieniach polskie bohaterki.

Maciek123454321
Maciek123454321
31 października 2020 18:48
Reply to  Zwinka

Zwinko, a kto ich będzie zamykał? garstka kiboli, czy może policja, która też ma już dość pisowskiej samowoli. Kaczy o tym wie, dlatego wzywa na pomoc młodzieżówkę pisowską, która tak samo sra w gacie, jak cały PiS. Wołaliśmy lata całe o liderów, więc mamy. Nie liderów, a liderki. Martę Lempart i Klementynę Suchanow. Pamiętasz hasło Czarnego Protestu?
„Jarku, niestety
twój rząd obalą kobiety”?
No i co? Uśmiechnij się, dobrze będzie żyć w wolnym kraju. Jeśli chodzi o mnie, nie mam nic przeciwko temu żeby w Polsce rządziły kobiety. Może być pani Merkel kanclerzem Niemiec, może być pani Čaputova prezydentem Słowacji, więc… wszystko przed nami. Keep smiling.:-)

Chermes
Chermes
31 października 2020 19:54
Reply to  Zwinka

Dokładnie. To już nie będzie dla PiS strzał we własne kolano. To bedzie pociągnięcie za spust pistoletu przystawionego sobie do skroni.

HerodAntypis
HerodAntypis
31 października 2020 13:34

No dobra, strajkować niby nie wolno, cmentarze zamknięte- wejście tylko służbowo czyli ze służbami, ale co z halloween? Nikt nic nie mówi, wicek i jego premier mają tylko błyskawice w oczach i Strajk Kobiet na ustach a ja nie wiem czy wydrążyć dynię, czy dawać dzieciakom cukierki, czy obejrzeć jakiś horror? Ktoś coś wie?

Irena
Irena
1 listopada 2020 13:37
Reply to  HerodAntypis

Swietne !!! Dales mi w tym smutnym dniu troszkę uśmiechu !!! Dziekuje .

antymoher
antymoher
31 października 2020 13:40

A to ciekawe!!!!!!!!Na ile lat więzienia zasłużył kurdupel-głowny hun Polski???????????

ewa
ewa
31 października 2020 14:29

Facet z ciebie juz taki nic dobrego nie wyrośnie, masz dopiero 28 lat i a w głowie galareta

Zbyszek
Zbyszek
31 października 2020 14:44

Gdzie wy się Woś, sieroto, za chwilę podziejecie? Weźmie was ktoś do jakiegoś sklepiku czy warsztatu?

Grzegorz
Grzegorz
31 października 2020 16:32

Młody a głupi.

Maciek123454321
Maciek123454321
31 października 2020 18:01

Powodzenia, Wosiu. Ciekawe, jak zamierzasz postawić zarzuty 100 tysiącom ludzi, którzy wczoraj podeptali twoje zasrane wytyczne? Policja owszem – zatrzymała kilkanaście osób, ale byli to kibole, kumple Jarusia. Twoje pieprzenie wszyscy mają w dupie. A zresztą, kto was dzisiaj słucha?

Czytelnik
Czytelnik
1 listopada 2020 10:49

Panie Woś reaktywuj pan swoją ukochaną brygadę świętokrzyską nsz (celowo z małej litery) to byli fachowcy od walki z kobietami.

Irena
Irena
1 listopada 2020 13:23

Nie strasz , nie strasz ….bo się zsuniesz !!!

malgoska
malgoska
1 listopada 2020 14:16

Oj wosiu wosiu, lepiej się martw,że ty możesz tam trafić.