Michał Żebrowski nie komentuje „kulturalnego” wpisu Pawłowicz na swój temat

Michał Żebrowski nie komentuje „kulturalnego” wpisu Pawłowicz na swój temat

Strajk nauczycieli, mimo iż kłopotliwy dla rodziców i dzieci, ma niespodziewanie wielkie poparcie społeczne. Nauczycieli wspierają zwykli ludzi, ale też i gwiazdy. Znane osoby zamieszczają zdjęcia i ciepło piszą w sieci o swoich nauczycielach. Michał Żebrowski niedawno pokazał, że za strajkiem jest nie tylko on, ale i cała jego rodzina – żona i synowie.

O tym wpisie Żebrowski powiedział w wywiadzie dla magazynu „Wprost”. „Tłumaczyliśmy dzieciom, że polscy rolnicy zasługują na wsparcie i że nie mogą być oszukiwani i wykorzystywani do walki z polskimi nauczycielami”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#strajknauczycieli

Post udostępniony przez Michał Żebrowski (@zebrowski.michal)

Reakcji na ten post było wiele, przeważnie pozytywne, ale jedna, negatywna, odbiła się w sieci szerokim echem. Żebrowski tak mówił o tych wpisach: „Przede wszystkim dziękowali nauczyciele i młodzież, którzy rozumieją rangę problemu. Są też tacy, którzy jej nie rozumieją. Podobno przez Krystynę P. – doktor habilitowaną nauk prawnych, nauczycielkę akademicką, sędzię Trybunału Stanu, posłankę na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, członkinię Krajowej Rady Sądownictwa, mistrzynię Mazowsza w rzucie oszczepem – zostałem nazwany „odyńcem”, a moja żona „lochą”.

Żebrowski nie zdecydował się na odpowiedź w stylu pani Pawłowicz. Nie dał się sprowokować. Wolał opowiedzieć o swoim stosunku do strajku, własnych przewidywaniach i pomysłach na edukację: „Należy stworzyć system, w którym ludziom pragnącym samemu się uczyć i uczyć innych zależeć będzie na ciągłym podnoszeniu własnych kwalifikacji i przykładnym wypełnianiu misji powierzonej im w zaufaniu przez polskie państwo. Państwo polskie powinno uczyć szacunku do wiedzy, kultury i talentu. A na razie jest odwrotnie. I dodał: – Chciałbym powiedzieć: „Tylko krowa nie zmienia zdania. Liczymy na polski rząd”.

Posłanka Pawłowicz, z charakterystycznym dla siebie zrozumieniem tematu, zareagowała na wpis Żebrowskiego: „Dlaczego publicznie oświadczacie, że nie jesteście krowami…? Czy chcecie od nas zaprzeczenia, bo sami w to nie wierzycie..? No dobrze, jesteście dzikami… Odyniec i locha. Może być?”.

Internauci nie pozostali dłużni. Najbardziej delikatny wpis: Bardzo dobrze się zachował pan Żebrowski, Sejmowa Awanturnica nie zasługuje na odpowiedź, nie można sie zniżać do jej poziomu”.

No i ten najbardziej powściągliwy: Panie Michale. Psy szczekają karawana idzie dalej”. I to chyba warto sobie wziąć do serca.

/md/

Źródło wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JanPolka gorszego sortuissaBartZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Zero nie podlega żadnej ocenie

Rafal P
Rafal P

Panna Krysia wie, co pisze, bo sama jest krową.

Zwinka
Zwinka

Nie. Z prostego powodu: krowa to bardzo sympatyczne, poczciwe i pożyteczne zwierzę.. W odróżnieniu od poślicy.

Bart
Bart

Nie, protestuję – krowa jest sympatycznym i pożytecznym stworzeniem. Żadnej z tych cech nie odnajduję, mimo wysiłku, u posłanki K. Pawłowicz.

issa
issa

raczej powiedziałabym, że za „panne krysię” nalezy sie tylko stówa.
To zdecydowanie blizsze jest temu, co ta „osoba” reprezentuje

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Tu się nic nie należy. Szkoda każdego grosika. To ONA powinna co miesiąc płacić NAM za to, że musimy ją oglądać, o słuchaniu nie wspomnę.

Jan
Jan

Kto laciaty ogon ma Krówka Krysia