Michalik dla NaTemat: do zwycięstwa nad PiS potrzeba chamstwa

Michalik dla NaTemat: do zwycięstwa nad PiS potrzeba chamstwa

Dziennikarka Eliza Michalik opublikowała w NaTemat.pl ważny felieton, w którym nakreśliła odważny scenariusz działania dla stronnictw opozycyjnych.

„(…) Opozycja nie wygra bitwy o Polskę, dopóki tego nie zrozumie i nie zorientuje się wreszcie, że dawne reguły gry politycznej, do których była przyzwyczajona, po prostu przestały istnieć. Że PiS unicestwiło podział, który nie dawał mu żadnych szans na zwycięstwo: na mądrych, wykształconych, kulturalnych i prostackich prymitywów i krzykaczy. I zrobiło to, co zrobiłby w tej sytuacji każdy gracz, który umie wygrywać: stworzyło nowe, własne zasady” – zaczęła ceniona publicystka.

 

W dalszej części felietonu Michalik zasugerowała, że PiS stworzyło reguły walki politycznej „wzorowanej wprost, jeden do jednego, na kulturze więziennej, gdzie istnieje tylko siła i słabość”. „Przy czym siła to chamstwo i agresja, a słabość – skrupuły, wątpliwości, spoglądanie na sprawy z różnych perspektyw, dyskusje, debaty, rozdzielanie włosa na czworo, kultura, dobre wychowanie i wykształcenie, czyli, krótko mówić, wszystkie te inteligenckie bzdury, które powodują, że człowiek zanim zadziała myśli, zanim uderzy, to się zawaha” – wyjaśniła.

Sam prezes Kaczyński, zdaniem Michalik, jest „mentalnym troglodytą” otoczonym wianuszkiem „podlizujących się miernot bez własnych wielkich dokonań i zdania”. „(…) Ci ludzie, na czele z prezesem ich partii polegliby w każdej rzeczowej dyskusji, w której trzeba wykazać się wiedzą i argumentować, położą każde zadanie wymagające sprawności i kompetencji. Chamstwo – o to co innego! W tym są niezrównani” – uważa dziennikarka. „A ponieważ przez lata zdołali przekonać Polaków, nie wszystkich, nawet nie większość – ale wystarczająco wielu, że chamstwo to siła, dobrze na tym wychodzą”.

 

Michalik ma więc dla opozycji radę – musi być równie chamska co partia władzy: „Opozycja nie rozumie, że za każdym razem, kiedy tłumaczy się i przeprasza, PiS pęka ze śmiechu. Kiedy bije się we własne piersi i przeprasza za błędy, prawdziwe lub urojone, PiS nabija sobie punkty w sondażach (…). PiS nie ma wątpliwości, rozterek, niczego nie żałuje i nigdy się nie cofa, nawet w obliczu oczywistego błędu”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Opozycja, chcąc wygrać z PiS-em, musi więc sięgnąć do prostackich wzorców tej partii. Tylko w ten sposób spowoduje, że w oczach wyborców odzyska „siłę”.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
4 września 2020 16:55

W pełni się zgadzam z EM i dlatego zamiast głupio się tłumaczyć z Czajki, należy wywkec nędzę warszawskiej prezydentury kaczyńskiego i na niego zwalić całą winę. Nie ma znaczenia, czy to prawda czy nie, zabrać mu pośmiertnie jakiś tytuł i z bani! Rafał Czajki nie budował i nie musi się prostakom tłumaczyć!!

Zbyszek
Zbyszek
4 września 2020 20:23
Reply to  HerodAntypis

Głupek.

HerodAntypis
HerodAntypis
4 września 2020 22:52
Reply to  Zbyszek

Miłego pobytu w jarka anusie sebiksie.

Maciek123454321
Maciek123454321
7 września 2020 07:16
Reply to  HerodAntypis

Nawiedziło nas kilku trolli pod wodzą chama Zbyszka. Może zresztą wszystkich pisiorów i kapciowych ziobry tytułować „chamem”. Pewien ogłupiały nauczyciel opisany w „Zmorach” Zegadłowicza wszystkich uczniów tytułował przed nazwiskiem „bydlę”. Spróbujmy więc: cham kaczyński, cham terlecki, cham ziobro, cham kanthak. cham horała, cham czarnek itd. Brzmi nieźle, nie uważacie? Ma jedną wadę. Niedosłyszący wielbiciele pisu mogą usłyszeć „chan”.

Zbyszek
Zbyszek
7 września 2020 17:54

Najpierw przeczytaj, co ten kretyn napisał. Czytaj, aż zrozumiesz. A potem Przeproś i Spieprzaj.

Zbyszek
Zbyszek
7 września 2020 17:55
Reply to  HerodAntypis

Wykopek, czy inna pisia inteligencja? No kompromituj się.

Predator
Predator
5 września 2020 10:55
Reply to  HerodAntypis

Mam takie same zdanie, jeszcze wywlec tego bohatera z Wawelu bo tam niema miejsca dla niego. I walić prawdę cały czas bo pisuary nic dobrego nie dokonali wiec kłamać nie trzeba.

HerodAntypis
HerodAntypis
5 września 2020 13:26
Reply to  Predator

Też jestem zdania, że Wawel to miejsce królów a nie bękartow, a fujarek chce się tam wpasować na trzeciego!

Gekon
Gekon
5 września 2020 13:09
Reply to  HerodAntypis

Jesteś trollem czy idiotą? Tylko tak szczerze.

lea
lea
4 września 2020 16:58

Nie zgadzam się z tym. Kiedyś mòj znajomy radził mi, że z chamami trzeba postępować po chamsku. Nie skorzystałam. Nie potrafię wejść w skórę chama, a poza tym nie chcę. Odpowiada mi bycie sobą..

Kundzia
Kundzia
4 września 2020 17:41

Chama trzeba zasadzić,podlewać,wyrwać i zdeptać. W pełni zgadzam się z panią Elizą.

Maciek123454321
Maciek123454321
4 września 2020 18:37

Dwa posty wzajemnie się wykluczające. Ja ukułem kiedyś pojęcie „grzecznego chama”. Polega to na tym, że rozpychasz się łokciami i jednocześnie posyłasz otoczeniu olśniewające uśmiechy. Co może najordynarniejszy pisowiec, kiedy usłyszy: „Bardzo mi przykro, panie chamie”? Jedyny, który w ten sposób postępuje, a przynajmniej próbuje, to Włodzimierz Czarzasty. Chama nazywa chamem, łajdaka łajdakiem. A co na to druga strona? Straszy sądem, no bo co innego może zrobić? Oczywiście żadnych pozwów nie ma i być nie może, bo w sądzie trzeba przedstawiać ARGUMENTY, a tych żaden pisuar nie posiada. Dziennikarze już się nauczyli stopować pisowskie słowotoki, a ostatnio Piotr Kraśko zaorał niejakiego kantego-haka tak pięknie, że tamten zapomniał w ogóle języka w gębie. Ja już dawno mówię, że czas grzeczności i uprzejmości się skończył. Co napisał wieszcz? „A gwałt niech się gwałtem odciska.” Z pisowskim okupantem się nie rozmawia, z pisowskim okupantem się walczy. A idiotów głosujących na pis szanować nie będę. Gówno mnie obchodzi, że biedni ludzie, ogłupiani przez kurwizję. Serdecznie życzę tym idiotom, żeby wreszcie poczuli PRAWDZIWĄ nędzę, do której nieuchronnie zmierzamy. I wtedy głupi ludzie dopiero przejrzą na oczy. A ci, którzy tak kochają pisiorów, najbardziej będą ich wyklinać. Debil zrozumie coś dopiero wtedy, kiedy nie będzie miał co do gara włożyć. A cała reszta niech skrzętnie zbiera wszystkie nadwyżki finansowe, jeżeli tylko się pojawią, Nie wydawać na głupstwa, tworzyć poduszkę finansową na trudne czasy. No i przede wszystkim – nie ukrywać swoich poglądów. Jeżeli komuś się nie podobają – niech spada na bambus, to jego problem. Ja na co dzień noszę w klapie marynarki znaczek KONSTYTUCJA. I każdy wie, że jestem lewak, ubek, gorszy sort, żyd, pedał, komuch i co tam jeszcze chory pisior wymyśli. I JESTEM Z TEGO DUMNY.

Agnieszka
Agnieszka
5 września 2020 10:50

Zgadzam sie w pelni!

Iwona
Iwona
5 września 2020 12:03

Absolunie się zgadzam! Niestety mało jest dziennikarzy tej klasy co Pan Piotr Kraśko. Ma wiedzę, odwagę i duże wyczucie kiedy można głupiego rozmówcę przycisnąć i rozjechać.

Włodzimierz
Włodzimierz
4 września 2020 19:58

Jest takie powiedzonko: Pogłaszcz chama to cię kopnie, kopnij chama to cię pogłaszcze”

Irena
Irena
5 września 2020 16:17
Reply to  Włodzimierz

Dobre powiedzonko ……ale szkoda mojej szlachetnej nozki ……a cham to jest cham i boi się sam !!!

miro
miro
4 września 2020 22:57

Dokładnie tak. Dla chama nie ma demokracji i prawa- jest tylko brutalna siła i agresja. Cham nie rozumie pojęcia demokracji, uznaje ,że jak wygrał wybory to wolno mu wszystko.

Zbig
Zbig
4 września 2020 23:42

Opozycja musi mieć ideę i program. Bez tego niczego dobrego nie będzie. Idea anty pis oznacza, że ideę ma tylko pis.

Zwinka
Zwinka
5 września 2020 03:18

Moja Mama zawsze mówiła, że do chama trzeba po chamsku, bo innego języka nie zrozumie. Tyle tylko że PiSu nikt w chamstwie nie pobije.

Irena
Irena
5 września 2020 16:04

Pani Krystyna Kofta już dawno pisala , ze ” Inteligencja nie wygra z kijem bejsbolowym ” I jest to najprawdziwsza PRAWDA !!!

Ewa
Ewa
6 września 2020 13:59

Z chamstwem trzeba gadać ich własnym językiem ! Proponuję poczytac komentarze na forach prawicowych Adminom chamstwo nie przeszkadza jeśli dotyczy opozycji ! Oni sami kreują taki poziom nie do przyjęcia dla wykształconych ludzi

Maciek123454321
Maciek123454321
7 września 2020 07:19
Reply to  Ewa

Do tego trzeba dodać interię. Komentarze na tym portalu są tak obrzydliwe, że niedobrze się robi.