Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza pedofila – „Odebrał jej ostatni skrawek bezpieczeństwa”

Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza pedofila – „Odebrał jej ostatni skrawek bezpieczeństwa”

Publicysta Radia Maryja Stanisław Michalkiewicz – jak się okazuje – nie cofnie się przed niczym. W wywiadzie dla prawicowego portalu podał imię i nazwisko ofiary księdza pedofila, o której media pisały jako o Katarzynie, by ją chronić. – „Michalkiewicz atakuje osobę, która doznała takiej krzywdy, jakiej większość z nas nie jest w stanie sobie wyobrazić. Odbiera jej ostatni skrawek bezpieczeństwa, jaki posiadała, czyli anonimowość” – powiedziała „GW” wspierająca Katarzynę poznańska aktywistka Agnieszka Ziółkowska.

 

Rok temu sąd nakazał Towarzystwu Chrystusowemu wypłacić Katarzynie milion złotych zadośćuczynienia za wyrządzone jej przez księdza Romana B. krzywdy. Po wyroku tak o ofierze księdza pedofila mówił Michalkiewicz: „Żadne k**** nie są tak wynagradzane na całym świecie – przerażająca opinia publicysty Radia Maryja”.

Katarzyna wytoczyła więc Michalkiewiczowi proces za tę wypowiedź. Sąd w Poznaniu przyznał jej 150 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok zapadł zaocznie, bo – jak informuje Katarzyna – Michalkiewicz nie odbierał wezwań do sądu. Egzekucją wyroku zajął się komornik.

 

Michalkiewicz w rozmowie z prawicowym portalem wsensie poskarżył się, że komornik sądowy zablokował jego konta bankowe na kwotę blisko 190 tys. zł. Utrzymuje, że nic nie wiedział o toczącym się przeciwko niemu procesie. Po chwili jednak przyznał, że „mniej więcej wiem o co chodzi”. Tu podał imię i nazwisko Katarzyny i nazwał ją „panienką”.

Katarzyna na Facebooku napisała, że Michalkiewicz poprosił o rozłożenie zasądzonej kwoty na raty, ale jej prawnik się na to nie zgodził. Uważa, że ujawnienie jej prawdziwych danych to zemsta Michalkiewicza. – „Kolejny raz wiedział, co zrobić, aby mnie zabolało. To jest ponad moje siły wszystko” – napisała

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

33
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
21 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
Kon-se-kwen-cjaxxzzzMatiGekonMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
erwinek
erwinek

Pani KATARZYNO do Sądu z dzia…….em za ujawnienie danych osobowych niech płaci za swoją niewyparzoną gębę. Z pisiorami tak trzeba należy niszczyć ich ich własną bronią .Życzę powodzenia i trzymam kciuki za Panią

smętek
smętek

Jestem przekonany, że pełnomocnik pokrzywdzonej pozwie tego bałwana do sądu. RODO obowiązuje wszystkich.

HerodAntypis
HerodAntypis

Tak jak michalkiewicz panią Kasię traktuje was kościół katolicki. On tylko uosabia podejście kościoła do swych eufemistycznie zwanych owieczek. Nie ma sensu doszukiwać się pozytywów w postaci porządnych i dobrych księży. Tak samo można powiedzieć że rosjanie to fajni, gościnni i przyjaźni ludzie a jednak to Rosja jako państwo dokonała rozbioru Polski a w 1939 zdradziecko nas napadła i po „wyzwoleniu” okupowała nas do upadku komuny. I nadal tak jak kościół ma imperialne zakusy wobec Polski. Z tym że Rosji nie interesuje już nasze terytorium- wystarczy im wyzysk gospodarczy, natomiast Watykan oprócz finansów pożąda skutecznie polskich gruntów.

Maciek123454321
Maciek123454321

Administrator może zablokować mój post, ale kicham na to. Michalkiewicz to SKURWYSYN. Jeżeli gdzieś spotkam tego gnoja, słowo daje, napluję mu w twarz. Takie ścierwa nie powinny zaznać spokoju.

HerodAntypis
HerodAntypis

Złagodniałeś z tym pluciem. W czasie wyborów pisałeś że osobiście dasz w mordę. Po opluciu badziewiarz się wytrze i nic a po ciosie morda trochę poboli a może i wybitego ząbca posiądzie.

Paweł
Paweł

Nic osobistego, ale takimi wypowiedziami udowadniasz, że nie jesteś lepszy od niego. Taka prawda. Cham zawsze pozostanie chamem.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ciekawe, czy zdobyłbyś się na taki kretyński wpis, gdyby Katarzyna była twoją córką. Pomyśl o tym. Bo ja akurat mam córkę i gdyby jej się coś takiego przydarzyło, a gnój bo to tak skomentował i ujawnił jeszcze jej dane, wyrwałbym mu serce. Na drugi raz, zanim coś napiszesz, przemyśl to.

Paweł
Paweł

Czy Twoja córka wie, jakie rzeczy tatuś wypisuje w Internecie? 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321

Tak, durniu, sama jest tak samo wkurwiona na kościół i na tego śmieciarza michalkiewicza. A w ogóle, po co ja sobie zawracam głowę jakimś trollem.

Paweł
Paweł

Prostaczek 🙂

Gekon
Gekon

Cała rodzina oszołomów. Siedzą przed telewizorem i się wściekają XDDD

Gekon
Gekon

Ale wszyscy dookoła to trolle hejterzy, nie? XD

Waldemar
Waldemar

Tylko ujawnił? A nie zachęcił do linczu, jak to zrobił ktoś inny w przypadku Olgi Tokarczuk? Lub posłanki Agnieszki Pomaski? I ten ktoś jest „publicystą Radia Maryja”? „Katolickiego głosu w Twoim domu”? Biskupi, którzy mają tyle do powiedzenia w sprawie „Tęczowej zarazy”, o trądzie we własnym domu milczą jak grób. Grób w tym wypadku pobielany.

Teofil
Teofil

S.M. jest prawnikiem i wie, że teraz zbiórka na zapłacenie zasądzonej kwoty nie jest możliwa, gdyż organizowanie zbiórek na zapłacenie orzeczonych kar i grzywien jest przestępstwem.. Słynna sprawa dyrektora Zakladu Karnego, który zaplacił za skazanego 4.80 zł za skradziony w warunkach recydywy batonik,.No i kłopot.

Marcin
Marcin

To niestety nawiązka

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Michalkiewicz jest dobrym publicystą ale w przypadku tej kobiety którą skrzywdził duchowny naprawdę zachował się nie w porządku.

pinki
pinki

Tak się dzieje gdy poglądy są odzwierciedleniem ideologii i traktuje się ideologię bezkrytycznie. Dopóki jego ideologia nie stara się czegoś tłumaczyć, Michalkiewicz gada z sensem i stać go na rzeczową polemikę. Chociaż zachowuje się jak przemądrzały buc.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Bo z Michalkiewiczem jest jak z Korwinem, czasem gada mądrze a czasem jak coś palnie to ręce opadają.

Shaq
Shaq

Jak już wielokrotnie było stwierdzone, Wolnościowiec to szpicel z Konfederacji – partii faszystowskiej. A Michalkiewicz zachował się w granicach swojej normy – jak prawicowe bydlę.

xxzzz
xxzzz

Dobrym publicystą? chyba ci mózg wyprał. Zachował się nie w porządku? Rozumiem, że jeśli kogoś zabije napiszesz, że „trochę zbyt dużą przemoc zastosował”

vapniak
vapniak

Informacja dla mikrocefali:
Pan Redaktor Stanisław Michalkiewicz PRZYTOCZYŁ dane ujawnione przez tabloid „Fakt” w roku 2009.
To wszystko.

Waldemar
Waldemar

Michalkiewicz przegrał proces, bo w oczywisty sposób naruszył prawo. Jako znany pałkarz medialny nie mógł tego puścić płazem, więc choć w ten sposób odgryzł się ofierze pedofila. Tylko przytoczył dane ujawnione 10 lat temu, w oczywistej intencji. Czy trzeba tłumaczyć że podłość jest podłością, a czarne jednak czarnym? Nawet w wypadku „katolickiego” publicysty?

HerodAntypis
HerodAntypis

Katolom trzeba to tłumaczyć a jednocześnie jest to pozbawione sensu jak namawianie szkła do wchłaniania wody. Kompletny brak absorpcji wynikający z wrodzonej tępoty lub nabyty zespół odporności na wiedzę inną od zaimpregnowanej.

Anna
Anna

Paskudna kreatura z tego Michalkiewicza. Za grosz człowieczeństwa i przyzwoitości. Jego dane osobowe powinny być
publikowane wszędzie!

Maciek123454321
Maciek123454321

+ adres zamieszkania.

Chermes
Chermes

Czy mógłby ktoś podać publicznie adres, numer telefonu i numer rejestracyjny samochodu pana Michałkiewicza? Tak z ciekawości pytam, bo zapewne jest sporo ludzi, którzy chcieliby sobie z nim osobiście „porozmawiać”.

Piotr
Piotr

Jeśli sąd przyznaje milion odszkodowania z publicznych pieniędzy – czyli też z moich – to chciałbym wiedzieć komu i za co? Bym wiedział czy to nie są jakieś wały. Michalkiewicz dobrze zrobił… Może ktoś napisze co się stało, że dostała aż milion odszkodowania?

Jantar
Jantar

Sąd przyznał odszkodowanie, ale z pieniędzy Towarzystwa Chrystusowego, które NIE JEST finansowane z budżetu państwa. No chyba, że ministrowie przekazują publiczne pieniądze jako wypłaty za różnego rodzaju „usługi”, jak Rydzykowi. Michalkiewicz nie miał prawa ujawniać danych osobowych dziewczyny. Jako publicysta doskonale zna granice, jakie obowiązują dziennikarzy przy ujawnianiu danych, więc jeśli coś takiego zrobił to z całą premedytacją. I zapewne jeszcze między wierszami prawdziwi katolicy odebrali to jako wezwanie do linczu na dziewczynie. A za co to milionowe odszkodowanie to było upublicznione – wystarczy poszukać w internecie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Odwal się. Kolejny śmieć produkuje tutaj swoje wypociny. Najgorzej, że taki wał, ja ty, nie ma ani odrobiny wyobraźni. Ciekawe, czy tak samo byś reagował, gdyby to spotkało twoją córkę czy siostrę. Pomyśl o tym, zanim coś wysrasz, zwłaszcza tutaj.

Waldemar
Waldemar

Nie z publicznych pieniędzy. Trzeba coś wiedzieć o sprawie, jak się zadaje głupie pytania.

Mateusz
Mateusz

Z jakich publicznych pieniędzy pustaku? Przeczytaj artykuł to będziesz wiedział co w nim pisze,a jak ten za mało, to poszukaj jeszcze innego i poczytaj, a później się wypowiadaj, Mnie już nie dziwi, że jak PISuar słucha radio ma ryja, to już ma gąbkę zamiast mózgu, co jeden to „mądrzejszy”

Mati
Mati

Czyli co teraz? Ujawniamy dane pedofila, oraz Michalkiewicza i trzeba dojechać?

Kon-se-kwen-cja
Kon-se-kwen-cja

Może hejterzy z obu stron wyłączą agresję i użyją rozumu? Proponuję wywód logiczny: 1. Albo pani ****** nie ma moralnego prawa odebrać zadośćuczynienia od publicysty *****, a sąd nie miał prawa go zasądzić, bo publicysta ***** nie wypowiadał się o konkretnej znanej osobie, tylko o fikcyjnej „Kasi”, zatem krzywdy konkretnej pani ***** która „Kasią” nie jest – nie wyrządził. 2. Albo wyrok wobec publicysty ***** był słuszny, bo mówił o osobie z powszechnie znanymi personaliami i w ten sposób zrobił jej krzywdę – ale w tej wersji pani ****** i jej sympatycy nie mogą mieć pretensji, że publicysta ***** poinformował… Czytaj więcej »