Międlar usprawiedliwia terrorystę z Nowej Zelandii, który zabił 50 muzułmanów

Klub po masowych protestach odwołał spotkanie z antysemitą Międlarem

Były ksiądz, narodowiec i antysemita Jacek Międlar znowu szokuje. Tym razem stanął w obronie zamachowca, który kilka dni temu  w Nowej Zelandii z zimną krwią zamordował 50 muzułmanów i ranił kolejne 50 osób.

Na nagraniu, które Międlar umieścił w sieci, mówi, że terrorysta stanął „w obronie białej Europy, a jego atak był sprzeciwem wobec środowisk lewicowych i syjonistycznych mediów”. – „Z wieloma wypowiedziami zamachowca identyfikuję się, to wypowiedzi szlachetne. Co to znaczy „stanąć w obronie białej Europy”? To znaczy „powiedzieć stanowcze „nie” propagandzie, która prowadzi do wymieszania się różnych ras” – stwierdził Międlar. Uważa, że terrorysta „miał swoje racje”. – „Miał troszeczkę prawo, żeby tak się zachować, bo spostrzegł, w jakim kierunku idzie ten rzekomo cywilizowany świat. Kto napuścił go do tego, co zrobił? Także lewactwo, które walczy z chrześcijaństwem” – powiedział Międlar.

Bartłomiej Ciążyński, doradca prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, uważa, że były ksiądz publicznie pochwala udział w masowym zamachu. – „Międlar de facto usprawiedliwia zamach terrorystyczny. To nie mieści mi się w głowie. Jeżeli ktoś w jakikolwiek sposób usprawiedliwia czyn będący zamachem terrorystycznym, wielokrotnym zabójstwem, jest to po prostu kryminał” – powiedział Ciążyński „GW”. Skontaktował się w sprawie wypowiedzi byłego księdza z policją.

Według Anny Tatar ze stowarzyszenia Nigdy Więcej, Międlar jest bezkarny, a państwo wobec niego całkowicie bezradne. – „Jestem wstrząśnięta tym, że można publicznie pochwalać zamach terrorystyczny. Zastanawiam się, co jeszcze musi powiedzieć Jacek Międlar, żeby jego mową nienawiści zajęły się organy ścigania. W tym wystąpieniu usprawiedliwia zamachowca i zgadza się ze słowami manifestu o obronie „białej rasy” i Europy. Oczekuję reakcji instytucji państwowych” – stwierdziła Tatar w rozmowie z „GW”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MirekObserwatorWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Kto jeszcze, zdaniem Międlara, „ma troszeczkę prawo”? To co mnie przeraża, to łatwość, z jaką najwięksi dewianci polityczni, ideologiczna szumowina, która kiedyś wegetowała w społecznych zakamarkach, może dziś rozprzestrzeniać swoje toksyczne ideologie. Adolf Hitler, który w książce Timura Vermesa „On wrócił”, pojawia się w Berlinie XXI wieku, jest niezwykle zainteresowany internetem. Ma tam swoją stronę, gdzie może wygłaszać swoje tyrady i oczywiście znajduje wielu zwolenników.

Obserwator
Obserwator

Ale wyhodowali gada!

Mirek
Mirek

Można go nie lubic. Można się z nim nie zgadzać. Ale tu ktoś przyprawia mu gębę. Na CDA jest nagranie w całości, bez cięć. Międlar wyraźnie potępia zamachowca. Ale wierzcie sobie w co chcecie…

Waldemar
Waldemar

Nie trzeba przyprawiać, panie Mirku. On już ma gębę. Brunatną.