Mierni, ale wierni wybrańcy Ziobry

Minister Ziobro otrzymuje dodatek prokuratorski. Eksperci twierdzą, że niesłusznie

Tuż przed Świętem Niepodległości minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wymienił na Śląsku 11 prezesów sądów. Wszystko po to, by obywatelom było „lepiej”… i co się okazało? Lotem błyskawicy rozeszła się wiadomość, że nie ma wątpliwości co do wierności nowych sędziów wobec rządzących – są natomiast poważne zastrzeżenia co do ich kwalifikacji. Wielu z wybrańców Ziobry ma bowiem na swoim koncie rażące łamanie prawa i mobbing.

Tylko jeden z powołanych przez Ziobrę nowych prezesów, nie chcąc być twarzą czystki ministra, po kilku dniach zrezygnował ze stanowiska.

Według informacji Wirtualnej Polski, Ewa Majwald-Lasota, mianowana na prezesa sądu w Rybniku, miała być w przeszłości prawomocnie skazana przez Sąd Apelacyjny w Katowicach za mobbing. Dopuszczała się ona uporczywego i długotrwałego nękania referendarza sądowego.

Nowy prezes Sądu Rejonowego we Wodzisławiu Śląskim Remigiusz Guz był natomiast objęty postępowaniem dyscyplinarnym za przekraczanie terminów i złą organizację pracy. Z kolei Rafał Baranek – obecny już prezes Sądu Rejonowego w Gliwicach – miał negatywną ocenę jako asesor. Z kolei nowy prezes Sądu Okręgowego w Katowicach Rafał Stasikowski został negatywnie oceniony jako nauczyciel akademicki przez Wydział Prawa Uniwersytetu Śląskiego.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
magdalena
magdalena
22 listopada 2017 14:42

Sami nieudacznicy, mało w PISie i przybudówkach jest fachowców, raczej są to dorobkiewicze, co chcą dzięki PISowi szybko się wzbogacić, będą łamać prawo za kasę, lojalność i inne wartości moralne dla nich nie istnieją, liczy się tylko stanowisko i kasa.

smętek
smętek
22 listopada 2017 15:46
Reply to  magdalena

No niezupełnie tak. Oni będą lojalni wobec tego kto dał im szansę pobierania całkiem przyzwoitych pieniędzy z kas sądów.

bart
bart
23 listopada 2017 06:15
Reply to  magdalena

Dla zwykłego obywatela (choć wielu z nich jeszcze tego nie rozumie) pisowskie rozwalanie sądownictwa oznacza jedno: sprawy, które kiedyś rozstrzygano w sądzie, teraz trzeba będzie załatwić samemu. A to będzie niestety skomplikowane. Kolega w sądzie przez rok użerał się z dostawcą prądu, żeby ten przesunął z prywatnej działki swój słup. W końcu się udało. W nowej rzeczywistości trzeba będzie pewnie ten słup samemu przesunąć.

Anda
Anda
22 listopada 2017 15:04

Strach się bać. Niebawem pewnie Radziwiłł zacznie na dyrektorów szpitali mianować szamanów i bioneenergoterapeutów, a warunkiem zatrudnienia w zarządzanych przez Zalewską szkołach będzie brak wyższego wykształcenia.

smętek
smętek
22 listopada 2017 15:48
Reply to  Anda

Wg leninowskiej teorii zarządzania państwem, wdrażanej w Polsce przez kurdupla, kucharka może być premierem.

Zbyszek
Zbyszek
22 listopada 2017 15:43

Suweren ich chce na tych stanowiskach. To wystarczy za wszelkie kwalifikacje.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
23 listopada 2017 00:07
Reply to  Zbyszek

To samo robili nazisci i komunisci. Nieprawomyslnym kule w potylice, na ich miejsce swoje bezmozgie scierwa.

smętek
smętek
22 listopada 2017 15:44

Toż od zawsze wiadomo, im podwładny głupszy tym posłuszniejszy. Łatwiej takim sterować. No i o to rzecz cała biega w poczynaniach „dobrej zmiany”.

Rohe Santa Cruz
Rohe Santa Cruz
31 maja 2018 23:05

Ostatnio w telewizji jeden z pokrzywdzonych przez żydokomunistyczny sąd stwierdził, że lepiej będzie sądził piekarz niż bandyci, którzy obecnie noszą togi. W jeden dzień wszyscy sędziowie powinni zostać wyrzucenie na zbity pysk a następnie prowadzić wobec nich procesy i zamykać na długie lata,, łącznie z konfiskatą mienia (tak to miało miejsce w Turcji i jakoś nikt nie płacze za tymi bandziorami). Niestety jest to marzenie znacznej większości społeczeństwa. Niestety ale obecny rząd jest zbyt cienki. Zmieniają tylko stołki na które dają takich nieudaczników jak Remigiusz Guz. Z drugiej strony lepszy ten bandzior, niż żydokomunistyczny klan Klonów, który niszczy seryjnie ludzi dla swoich interesów. SEKTA zielonoświątkowa.