Mierzeja Wiślana nie zostanie przekopana?

„Mierzeja Wiślana przez dekady będzie nosiła ranę po rządach PiS”

Komisja Europejska w piśmie do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prosi o wstrzymanie robót budowlanych na Mierzei Wiślanej do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. To, że dokument dotarł do resortu potwierdził Radiu Zet dyrektor biura prasowego ministerstwa Michał Kania.

Wątpliwości unijnych urzędników budzi pozwolenie na przekopanie wydane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Olsztynie. W planach jest też budowa sztucznej wyspy, mającej służyć między innymi jako port. Jak podaje Radio Zet, obiekt ma być widoczny z kosmosu. Ministerstwo musi odpowiedzieć KE do 15 stycznia.

Przekopanie Mierzei Wiślanej to jeden ze sztandarowych pomysłów PiS. Jak pamiętamy, Jarosław Kaczyński osobiście wkopał słupek w miejscu przyszłej inwestycji. Ma ona kosztować ok. 880 mln zł, a zapłacić za to ma budżet państwa, czyli wszyscy podatnicy.

Kilka dni temu zarząd wojewódzkiego pomorskiego i organizacje ekologiczne złożyły odwołania od decyzji środowiskowej do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

bt

Źródło: Radio Zet

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BartRafał P. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P.
Rafał P.

Ostatecznie zgodził bym się na przekopanie tej mierzei, gdyby tę robotę miała wykonywać ekipa złożona z Kaczyńskiego, Ziobry oraz wszystkich PiS-owskich ministrów. Jarozbaw już demonstrował, że potrafi trzymać łopatę. Duda też. A więc do dzieła. Można by im zapewnić na miejscu zakwaterowanie. W barakach.

Bart
Bart

Unio, ratuj. Bo następnych krokiem będzie usypamie kolejnych kilometrów Płw. Helskiego i cofnięcie biegu Wisły.