Mieszkańcy Pcimia do posła KO: „Więcej się tu nie pokazuj”

Mieszkańcy Pcimia do posła KO: "Więcej się tu nie pokazuj"

Na miejsce swojej konferencji prasowej poseł KO Marek Sowa wybrał w poniedziałek Pcim. Poseł przedstawiał dokumenty z których ma wynikać, że agentka CBA weryfikująca majątek Obajtka „znalazła zatrudnienie w urzędzie gminy w Pcimiu, w czasie gdy rządził tam dzisiejszy prezes Orlenu” – czytamy na onet.pl.

 

Poseł stwierdził: „Przez dwa i pół roku Sylwia Kobyłkiewicz świadczyła usługi doradcze dla gminy Pcim. Otrzymała blisko 140 tys. zł przez dwa lata pracy”.

W dalszej części swego wystąpienia Sowa mówił: „Jej ścieżka kariery jest ściśle powiązana z Danielem Obajtkiem. To ona weryfikowała jego oświadczenia majątkowe. Zadajemy pytanie: czy agenci CBA kontrolowali Daniela Obajtka, czy Daniel Obajtek kontrolował agentów CBA?”

Następnie parlamentarzysta pytał: „Sylwia Kobyłkiewicz pracowała w urzędzie na umowę zlecenie w latach 2013–2015. W 2013 r., gdy nie miała stałych dyżurów, otrzymywała 500 zł dziennie za pełnienie swoich funkcji. Jakie były wtedy pensje w urzędzie? Czy takie wynagrodzenie jest normalne?”

 

W trakcie konferencji prasowej głos zabrał aktualny wójt Pcimia, Piotr Hajduk: „Szanujemy interwencję poselską, jednak słysząc te oskarżenia, jestem nimi zaskoczony. Jeżeli pan poseł na podstawie umów tak daleko posuwa swoje oskarżenia, to jest to pewna niedorzeczność. Chciałem zapytać, czy jakiekolwiek przepisy zabraniają byłemu agentowi CBA podjęcia pracy w urzędzie, po zakończeniu służby?”

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W dalszej części swego wystąpienia samorządowiec stwierdził: „Jesteśmy obrażani przez posłów PO w każdy możliwy sposób. Wierzymy w niewinność naszego byłego gospodarza. Inwestycje w Pcimiu jednoznacznie przemawiają za jego osobą. Prosiłbym wszystkie osoby zainteresowane o spokojne wyjaśnienie tej sprawy. Nikt nie ucieka od odpowiedzialności”.

Gdy poseł Sowa chciał zabrać głos odezwali się zebrani przed urzędem mieszkańcy: „Szkoda, że pan nie był taki aktywny, jak był marszałkiem!”. „Nie możecie strawić bólu po przegranej!” „W Europarlamencie s… do swojego gniazda!”. Z tłumu padł także okrzyk pod adresem polityka KO wzywający go by ten: „więcej się tu nie pokazywał”.

Gdzie jak gdzie ale u siebie Daniel Obajtek ma oddanych zwolenników.

/as/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MAGDA
MAGDA
22 marca 2021 17:32

Markowi Sowie to trzeba chyba słowa jego brata z nagrań przypomnieć xD ktoś taki w ogole nie powinien miec prawa glosu w tej sprawie

Maciek123454321
Maciek123454321
22 marca 2021 22:20
Reply to  MAGDA

A dlaczego? Podobno pisiory tak kochają demokrację. Tylko Magda nie kocha.

HerodAntypis
HerodAntypis
23 marca 2021 07:27

Nie kocha, bo to jak w tej bajce o Magdzie: Magda ma gdzie, a nie ma z kim.

Waldemar
Waldemar
22 marca 2021 18:24

Czego ta konfrontacja jest świadectwem? Ano moralnej degrengolady i upadku norm etycznych, które zafundował PiS Polsce od 2015 roku. Na dawne przekrety, przewałki i używanie „dojśc” z PRL – no bo to państwowe czyli niczyje – nałożyła się akceptacja najnormalniejszego złodziejstwa, byle kradł „nasz” i jeszcze się z nami dzielił. Ci ludzie nawet nie chcą słyszeć o tym, jak zwykły wójt z małej wsi stał się w krótkim czasie milionerem, nabywając apartamenty, pałacyki, pensjonaty etc. Że ustawił swoją rodzinę, kolesiów, no i przydatnych ludzi z CBA? Rodzinny człowiek i o przyjaciołach tez pamięta. Że prokuratura wycofała oskarżenie? Ano pewnie nic tam nie było. I kto by tu zdjął te końskie okulary, zafundowane tym ludziom przez polityków PiS i ich media? Aktualnie nie ma co o tym mysleć.

Stanisław
Stanisław
22 marca 2021 20:46
Reply to  Waldemar

Dawniej to by tych posłów przywitali widłami, ale dziś…Wszystko idzie ku gorszemu

Maciek123454321
Maciek123454321
22 marca 2021 22:19
Reply to  Stanisław

Stanisławie, przestań pić!!!!

Waldemar
Waldemar
22 marca 2021 23:12
Reply to  Stanisław

Serio? Ja bym tego nie powiedział. Dawniej złodziej mógł liczyć tylko na siebie, a dziś…

Stanisław
Stanisław
23 marca 2021 08:31
Reply to  Waldemar

Na wolne sądy.

Waldemar
Waldemar
23 marca 2021 14:00
Reply to  Stanisław

E tam, od razu sądy…. Na wolną prokuraturę, panie Stanisławie. Ja bym wręcz powiedział, wyzwoloną…

Stanisław
Stanisław
23 marca 2021 16:17
Reply to  Waldemar

Może ma Pan rację, ale to sądy uwalniają od kary, a nie prokuratura.

Zgredzinka
Zgredzinka
23 marca 2021 17:56
Reply to  Stanisław

Jak widać na przykładzie Don Orleone … prokuratura też.

Stanisław
Stanisław
23 marca 2021 19:24
Reply to  Zgredzinka

Zgadzam się z Panią. Najlepiej to mieć posłuszne sądy i prokuraturę. Niezależnie kto rządzi.

Waldemar
Waldemar
23 marca 2021 21:37
Reply to  Stanisław

Może się Pan ze mną nie zgodzić, ale uważam, że symetryzm nie ma przed sobą pięknej przyszłości.

Stanisław
Stanisław
24 marca 2021 07:47
Reply to  Waldemar

Sądzę, że zarówno Pan, jak i ja znajdziemy wiele przykładów, że siedzenie okrakiem na barykadzie daje profity, i to spore. Fakt- można oberwać od obu walczących stron, ale jakieś ryzyko w życiu zawsze występuje.

Waldemar
Waldemar
24 marca 2021 09:57
Reply to  Stanisław

No więc właśnie. Lepiej już być wójtem , jesli już nie z buławą marszałkowską w tornistrze, to z pewnością z teczką prezesa w garści. I wtedy już niepotrzebni sąsiedzi z widłami, bo broni ktoś o wiele bardziej skutecznie.

Stanisław
Stanisław
24 marca 2021 11:14
Reply to  Waldemar

„Lepiej już być wójtem”- może niektórzy mają większe ambicje? Proszę rozejrzeć się wśród obecnej „demokratycznej opozycji” (lub totalnej, jak siebie nazwali)- kwalifikacje na poziomie „konserwatora powierzchni płaskich”, a ambicje na poziomie zdobywców galaktyki. Moja faworyta- posłanka? posełka, poślica? od lalkarstwa i durnowatych happeningów. By była jasność- rządzących to też dotyczy. A co obrony przy pomocy wideł: pochodzę ze wsi i zaświadczam, że to bardzo skuteczna broń- jedno pchnięcie i cztery dziury. Nie lekceważyłbym tego.

Waldemar
Waldemar
24 marca 2021 13:56
Reply to  Stanisław

Dokładnie nic nie wynika z powyższego komentarza. Przeleciał Pan lotem koszącym nad głównym wątkiem – przypominam: absolutna tolerancja dla gospodarczej i społecznej patologii ze strony najbliższego otoczenia i wymiaru sprawiedliwości. Przekręcił pan wajchę i zwekslował na ulubiony temat: opozycję. Przypominam: nie rządzi od 2015 roku i nie ona zarządza śledztwem w sprawie Obajtka. Nie ona ustawia kontyngent pociotków i psiapsiuł w kolejce do państwowego cyca. Nie opozycja sprawia, ze nagle metr kwadratowy apartamentu kosztuje ponad 6 tys. złotych, a mogę pana zapewnić, jako mieszkaniec Warszawy, że takie ceny mogą się raczej w tym mieście przyśnić. To nie ona, opozycja, stoi za interesującym faktem „znikania” dowodów nie tylko w tej sprawie. Oraz nie opozycja uchwala w trybie pilnym lex Obajtek. Można by długo wyliczać, bo ta afera jest emblematyczna wręcz dla takiego pojmowania państwa i zarządzania nim, z jakim mamy od wspomnianego 2015 roku do czynienia. A co do wideł, to ja ich nie lekceważę, bo jako działkowicz od tylu lat z nich korzystam. Nader potrzebny sprzęt. Ale na diabła widły ex-wójtowi? wystarczy kohorta świetnie opłacanych prawników.

Stanisław
Stanisław
24 marca 2021 21:34
Reply to  Waldemar

„ta afera jest emblematyczna wręcz dla takiego pojmowania państwa i zarządzania nim, z jakim mamy od wspomnianego 2015 roku do czynienia”-a co, wcześniej było inaczej? Po PiS-ie będzie lepiej? Pan serio w to wierzy? Znana maksyma mówi: świnie się zmieniają, koryto pozostaje to samo”. .

Waldemar
Waldemar
25 marca 2021 11:25
Reply to  Stanisław

Tak jest, wcześniej było inaczej i po PiSie będzie lepiej. Może nie tak duzo, ale zawsze trochę lepiej. Żadna partia, żadne ugrupowanie polityczne od 1989 tak nie zrujnowały podstaw prawnych, na których opiera sie państwo. Udowadnianie tego jest marnowaniem czasu, bo zostało to dokładnie opisane i to dawno już temu. Ostatni raport na temat prawodawstwa covidowego – vide strona Fundacji Batorego, niebawem tam się znajdzie. Poza tym teoria wiecznego koryta znakomicie słuzy przykrywaniu afer PiS, tak samo jak stosowana filozofia ABO, jak ją mozna by okreslić. Abo Platforma to, abo Platforma tamto…. Proszę Pana, takie zestawianie jest wyrazem niestety braku szacunku dla geniuszu matadorów PiS w dziedzinie dojenia państwa!. Tylko w ten sposob – na zasadzie mafijnej wymiany usług ORLEN – PiS – mozliwe było cudowne rozmnożenie nieruchomości prezesa. Jak widać, to co jest już normą na Węgrzech, a mianowicie powstanie klasy rozmaitych oligarchów, pasożytujących na państwie, u nas jest dopiero w fazie rozwojowej… Przypominam jednak, ze mój post dotyczył nie gospodarki i prawodawstwa, ale tej cudownej znieczulicy dużej częsci społeczeństwa polskiego, które po prostu oswoiło się z przepisami na rympał, z okradaniem państwa, z ręcznym sterowaniem prokuraturą, która nawet nie udaje niezalezności, z kasą jedynie dla „swoich” , jak w przypadku Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ten przypadek też jest zresztą emblematyczny jak afera Obajtka, bo świadczy o tym, że ta partia i jej prezes traktuje budżet jak swoją partyjną kasę. Mieszkańcy Pcimia w tej wspaniałej obojętności jak się zdaje nie są tu specjalnym wyjątkiem, no bo skąd stałe poparcie „żelaznego elektoratu”? Być może uważają, że i koryto i świnie przy nim są „ich”. Rujnujące państwo przekonanie.

Stanisław
Stanisław
25 marca 2021 18:26
Reply to  Waldemar

cyt. „wcześniej było inaczej i po PiSie będzie lepiej”- kopytka opadają jak kiedyś mawiali młodzi. Ja zakrzyknę: „sancta simplicitas”. Co to znaczy i kiedy zostało wygłoszone, wie Pan zapewne bez guglania.
cyt.” strona Fundacji Batorego, niebawem tam się znajdzie”, no nie to wstrząśnie słoniami na których opiera się Ziemia. Ten wzór uczciwości (rzeczona strona) powoduje, że wzorce z Sevres czerwienią się ze wstydu za swoją nierzetelność. Kogo to przekona poza stałymi wyznawcami?

Jeżeli Pan zechce, a osoba dopuszczająca posty da „imprimatur” napiszę, dlaczego (moim zdaniem) tak mało ludzi wzrusza „afera Obajtka i jego parówek”.
pozdrawiam

Waldemar
Waldemar
26 marca 2021 10:37
Reply to  Stanisław

Pozwoli Pan, że to „sancta” odwrócę w Pańską stronę, bo dla mnie szczytem naiwnosci jest porównywanie zegarka i ośmiorniczek z 70 milionami naszych (powtarzam: NASZYCH) pieniędzy wrzuconych w błoto sasinowych wyborów. Notabene Poczta Polska miała szczęście, ze nie dostąpiła zaszczytu zastąpienia PKW, bo wczoraj dostałem przesyłkę poleconą nadaną za morzami za lasami z Wadowic dnia 11 marca! Z żartobliwym stemplem awizowania, choć żadnego awizo nie oglądałem na oczy! I z nakazem opłaty, choć przesyłka była juz raz opłacona w Wadowicach! Show z wyborami mógłby stać się kanwą niezłego filmu z serii „Cyrku Pythona”! Czy mam dodawać jeszcze afery KNF, wrocławskiego PCK i kampanii wyborczej Zalewskiej, kamienicy Banasia, Dwu Wież prezesa?. A są jeszcze słynne samoloty VIP, przekręty Polskiej Fundacji Narodowej, Działki Morawieckiego i nieruchomości Obajtka, afera podkarpacka oraz zeszłoroczne zakupy maseczek oscypkowych i respiratorów, co nie doleciały… Jakiś skrupulant w necie wyliczył juz ponad 250 takich rozmaitej klasy wałków, ale kto by nosił w głowie bazę danych?Jak wygląda w tych wypadkach rozliczenie? Ano jaka prokuratura jest każdy widzi, jakby rzekł wiadomo kto, i pisałem o tym powyżej.

Problem w takiej polemice jak ta polega na tym, że zakłada się z mety naiwnośc, złą wolę czy głupotę drugiej strony, co oczywiście umozliwia całkowite negowanie argumentacji. Pan nawet słowem nie odniosł sie do podanych wyżej faktów, tak zresztą jak czyni to cała maszyna propagandowa jedynie słusznej partii. Fundacja Batorego? – no nie, kłamstwa, przeinaczenia i wiadomo – sługusy Sorosa. Pałacyki Obajtka? – kapiszon i parówkowa sensacja, jak to opisały rozmaite „Sieci”.  Opozycja? – symbolem posłanka Jachira Klaudia, nie ma o czym mówić….. I tu mały komentarz – trwanie PiS jest po części efektem słabej opozycji. Mam mnóstwo pretensji do jej liderów , z których każdy chciałby rozgrywać w autorytarnie zarządzanym państwie własną kartę, choć wiadomo, jakie są efekty tego rozgrywania.. I jest to spora róznica w postrzeganiu krajowej polityki między jedna a drugą stroną, bo niech Pan poogląda tych widzów z „Motel Polska”, którzy tylko entuzjastycznie klaszczą, gdy słyszą swoich polityków. I jeszcze na koniec a propos „parówek Obajtka”. Dlaczego mało wzruszają? Ano nie dlatego, że elektorat PiS o nich nie słyszał. Słyszał, ale jakby nie słyszał. Wie Pan, jak ten stan nazwał pewien znany pisarz? „Dwójmyślenie”.

Stanisław
Stanisław
26 marca 2021 19:47
Reply to  Waldemar

cyt.”Pozwoli Pan, że to „sancta” odwrócę w Pańską stronę, bo dla mnie szczytem naiwnosci jest”- obawiam się,że nie zrozumiał Pan tego powiedzenia: „sancta” znaczy „święty”. Jeżeli nazywa mnie Pan „świętym”, to co prawda podnosi moje ego, ale jest chyba przesadą. Co prawda, jako chrześcijanin staram się dążyć do świętości.

Z mnóstwa zmyślonych i prawdziwych afer szczególnie wzruszyła mnie „afera Dwu Wież prezesa” w „autorytarnie zarządzanym państwie”. No fakt straszny autorytaryzm- krwawy satrapa nie może zbudować dwóch budynków (wież, niech będzie) na swojej działce, (swojej w sensie będących własnością partii, której ów despota jest prezesem) bo szeregowy urzędnik z warszawskiego magistratu pokazuje mu gest Kozakiewicza. Zaiste, straszny dyktator.

irena
irena
23 marca 2021 14:13
Reply to  Waldemar

Babcia sklepowa nie nabila 20 groszy na kase fiskalna i juz skarbowka miala uzywanie …tyle jeszcze potrafia policzyc….z milionami juz niekoniecznie !!!

druh Marek
druh Marek
22 marca 2021 18:41

Brawo Panie Pośle! Słyszę te jęki i lamenty ,że po co to wszystko się wydało i poszło w świat. W takiej dziurze jak Pcim żyje się ” po bożemu” . W niedziele do kościoła, w święta dzielenie opłatkiem lub wielkanocnym jajkiem i wspólne objadanie, a po świętach i łyknięciu komunii, można zacząć robić szemrane interesy . Na co dzień można brać łapówki, skubać wujów i dalszych krewnych ,ustawiać przetargi i rolować Urząd Skarbowy. Wszystko jednak pod warunkiem ,że ma się ochronny parasol prezesa Kaczyńskiego lub pana Zbyszka Z. z Krynicy.

smętek
smętek
22 marca 2021 18:57

Mieszkańcy Pcimia to esencja prawdziwych Polaków-katolików. To, co że złodziej i krętach, ale nasz.

mada
mada
23 marca 2021 02:24

Generalnie PO wszędzie jest tak witane, to nie ma co się dziwić, że właśnie poprzez media opozycyjne, wszędzie wszczynają afery, by negatywne emocje społeczeństwa przerzucić na innych.

Sammy
Sammy
23 marca 2021 07:16

Chciałbym się mylić, ale na razie Pcim potwierdza swoją ugruntowaną przez dekady reputację gminy, której nazwa oddaje mentalność mieszkanców. Tu nie chodzi o kilku (prawdopodobnie podpitych) palantów wrzeszczących na konferencji posłów KO, ale o to, że Obajtek jest w Pcimiu powszechnie uwielbiany

irena
irena
23 marca 2021 14:19
Reply to  Sammy

Moze nawet zostanie swietym pcimianskim…..kto wie…..plecy ma odpowiednie ???

Dron
Dron
23 marca 2021 09:01

Widać, że pcimianie od dobrych kilkunastu lat przyzwyczajeni są do złodziejstwa swoich i im to nie przeszkadza. No, ale jak może być inaczej, skoro wyobraźnia tych ludzi kończy się na granicy miasta albo jeszcze bliżej.

irena
irena
23 marca 2021 14:20
Reply to  Dron

Wyksztalcenie natomiast to….siedem klas i komunia !

irena
irena
23 marca 2021 14:08

A to jest ewidentna grozba karalna !!!

Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
23 marca 2021 19:05

Wstydzą się za Obajtka?