Mieszkania do wynajęcia w centrum Warszawy za 700 zł. Dla kogo?

Mieszkania do wynajęcia w centrum Warszawy za 700 zł. Dla kogo?

Do Kancelarii Prezydenta należy rezydencja Belweder-Klonowa oraz jej część, czyli hotel przy ul. Flory, położony w pobliżu Łazienek Królewskich i kancelarii premiera. Z opisu czytamy: „do dyspozycji gości jest restauracja z pięknym ogrodem oraz zaplecze rekreacyjno-wypoczynkowe z basenem. Sale konferencyjne umożliwiają organizację szkoleń, konferencji, spotkań i imprez okolicznościowych o różnym charakterze”.

 

Według stawek komercyjnych, pokój jednoosobowy ze śniadaniem kosztuje 350 zł za dobę, a apartament – 610-900 zł. Ceny te nie dotyczą wszystkich. Np. Paweł Mucha, były wiceszef Kancelarii Prezydenta, a obecnie doradca prezesa NBP za okres od 19.12.2016 r. do 28.02.2021 r. płacił po 729,29 zł miesięcznie. „Pomieszczenie”, które wynajmował, składało się 2 pokoi, toalety, łazienki i tarasu. Gdyby chciał podobne mieszkanie wynajmować na zasadach komercyjnych w tej lokalizacji, płaciłby 3-4 tys. zł miesięcznie. Przypomnijmy, że w Kancelarii Prezydenta minister zarabiał ok. 13-14 tys. zł.

Paweł Mucha nie był wyjątkiem. Również Halina Szymańska, była szefowa Kancelarii Prezydenta, za mieszkanie w prezydenckiej willi przy ul. Baciarellego płaciła ok. 1000 zł miesięcznie. W tej samej willi mieszka także doradca społeczny Andrzeja Dudy – prof. Andrzej Zybertowicz oraz przyjaciel i bliski współpracownik Kaczyńskiego – Maciej Łopiński, były prezydencki minister. Obecnie jako członek rady nadzorczej PZU, TVP i doradca prezesa Orlenu zarabia ok. kilkadziesiąt tys. zł.

 

Kancelarię Prezydenta zapytano, na jakich warunkach wyżej wymienieni wynajmują lokale w prezydenckiej willi. W odpowiedzi czytamy m.in.: „Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta udostępnia lokale na cele mieszkaniowe na podstawie umów najmu. W takich przypadkach stosuje się stawki miesięczne, określone w wydawanym w każdym roku kalendarzowym komunikacie Dyrektora Centrum”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Mieszkanie Łopińskiego jest wyjątkowo wygodne, posiada bowiem osobne wejście w bocznej części willi. To dlatego zapewne tutaj odbywają się często narady z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Były minister może swobodnie przyjmować wicepremiera bez wiedzy innych lokatorów willi.

/ep/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
9 marca 2021 17:16

Właściciel, albo zarządca mieszkania może je wynajmować komu tylko zechce i za ile zechce.
Zamiast oburzać się na to, że królik swoim znajomym wynajmuje za psie grosze, pracujmy nad tym, żeby tego królika wypędzić do nory, na którą zasługuje.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
9 marca 2021 22:13
Reply to  Rafapon

Temu królikowi i jego krewnym i znajomym raczej klateczka przysługuje.

Bart
Bart
10 marca 2021 06:20

Władzy należą się jakieś tam przywileje, choć w wielu państwach władza z nich nie korzysta. Natomiast ostentacyjne korzystanie z przywilejów jest esencją pislamu, głównym, o ile nie jedynym powodem ich trwania przy włądzy.

Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
10 marca 2021 17:42

Dlatego był przydupasem budynia.
Czysty zysk.