Mieszkanie Plus objęte klauzulą poufności

 200 tys. mieszkań Morawieckiego to zwykły fake news? Wszystko na to wskazuje…

Miało być tanio i dla każdego z możliwością dojścia do późniejszego zakupu. Tymczasem rzeczywistość zaczyna skrzeczeć, a warunki na jakich realizowany jest program Mieszkanie Plus, odbiegają znacząco od pierwotnych deklaracji. W takiej np. Białej Podlaskiej mieszkania mają być oferowane – wbrew obietnicom rządu – bez możliwości późniejszego wykupu – podaje portal money.pl. Jakby tego było mało są one wydawane w stanie surowym, co oznacza, że najemcy niespodziewanie muszą wyłożyć kolejne 15-20 tysięcy złotych na ich wykończenie. Ceny również nie są tak atrakcyjne jak zapowiadano, a teraz planowane jest nawet „urynkowienie” stawek.

https://twitter.com/MIXER_1982/status/1015137002436603905

Ratując twarz rządzący postanowili zamknąć usta wszystkim rozczarowanym oraz niezadowolonym i wymyślili klauzulę poufności… zakazując im udzielenia informacji na temat warunków i realizacji oferowanych umów.

Wśród zainteresowanych udziałem w programie euforia więc wyraźnie mija, a część z nich rezygnuje jeszcze na etapie zawierania umowy, gdy okazuje się, że król jest nagi, a to na co liczyli należy w bajki włożyć i na dodatek cicho siedzieć.

PiS-owska klauza wyraźnie cenzuruje obywateli i mówi:

„Z uwagi na fakt, iż umowa zawiera informacje poufne dotyczące wynajmującego i najemcy, strony niniejszym zobowiązują się zachować poufność odnośnie informacji ujawnionych w związku z zawarciem umowy i nie będą – poza przypadkami wynikającymi z wymogów prawa – ujawniać jej treści osobom trzecim bez pisemnej zgody drugiej strony”.

Klauzula pozwala krytykować publicznie program tylko w odniesieniu do ujawnianych na jego temat informacji przez polityków, podczas gdy same realia nie mogą być już przedmiotem debaty publicznej. Brakuje tylko informacji o rygorze i konsekwencjach komentowania sytuacji.

Jak to się ma do – obowiązującego w normalnym demokratycznym państwie dostępu do informacji – to potrafiłby wytłumaczyć chyba tylko szef PiS-owskiego rządu Mateusz Morawiecki, który nie tak dawno temu na forum Parlamentu Europejskiego – gruntownie mijając się z rzeczywistością -gloryfikował stan praworządności w Polsce.

/p/

Źródło: CrowdMedia/ Money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
6 lipca 2018 10:26

Oto właśnie „większa przejrzystość” którą obiecywała owa partia w wyborach. Widać uznali, że przejrzystości Polak i tak nie chce, tak jak i demokracji. Polak w wizji PiS to nietolerancyjny cham, pełen nienawiści i faryzejskiej religijności, dający sobie wcisnąć najprymitywniejsze godnościowe kłamstwa jeśli tylko władza da 500+.
Tak was widzi partia, na którą głosowaliście i głosujecie. Brawo wy?

Mała dygresja: widziałem wczoraj nowy banknot 500 złotowy i myślę, że był sfałszowany bo nie widnieje na nim Kaczyński ani nawet Piłsudski.

magdalena
magdalena
6 lipca 2018 10:30

To jest uciszanie obywateli, jak się nie podoba, mają milczeć albo skończą w celi. To jest dopiero demokracja i wolność. Witamy na Białorusi.

Waldemar
Waldemar
6 lipca 2018 11:18

Niebywała głupota, ale PiS jak stara kokota chce pudrem i szminką zakryć, co widać na pierwszy rzut oka. Tajne przez poufne były rozmowy w Izraelu i negocjatorzy byli objęci tajemnicą niemal jak Tom Cruise w „Mission: Impossible”, ale już prasa izraelska podała, że byli to prof. Legutko z Porębą. Minister Zalewska broniła do ostatka listy swoich ekspertów do podstaw programowych – sąd zdecydował inaczej, no i kiszka. Jak się zdaje, szaremu posłowi z Nowogrodzkiej i jego premierowi marzy się stary, dobry GUKPPiW i parę podobnych instytucji stojących na straży partii, ale podobne kagańce wyszły już dawno z użycia. Można się nieźle wygłupić przy zakładaniu.

smętek
smętek
6 lipca 2018 13:41

Mieszkania budowane ze środków budżetowych a umowa najmu poufna? To jest jedno wielkie draństwo. Kolejnym draństwem jest budowanie domów w miejscowościach gdzie nie ma miejsc pracy. Ci najemcy z Białej Podlaskiej muszą gdzieś zarobić na utrzymanie tego lokum.