„Mija 100 dni od chwili, gdy prokuratura winna wszcząć śledztwo w sprawie taśm Kaczyńskiego”

Nie będzie śledztwa w sprawie "taśm Kaczyńskiego". Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie

„W poniedziałek minie 100 dni od chwili, gdy Gerald Birgfellner złożył zeznania w sprawie taśm Kaczyńskiego. I od chwili, gdy prokuratura winna wszcząć śledztwo. Na oczach całej Polski jest w mojej opinii popełniane przestępstwo niedopełnienia obowiązków” – przypomniał na Twitterze Roman Giertych, jeden z pełnomocników austriackiego biznesmena. Birgfellner zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia oszustwa przez prezesa PiS pod koniec stycznia.

Decyzji o wszczęciu albo odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie wciąż nie ma. To oznacza, że nie można np. przesłuchać prezesa PiS. A  „Prokurator, która zajmuje się sprawą taśm Kaczyńskiego, właśnie awansowała!”.

„Dzisiaj prosiłem o parodniowe przesunięcie terminu przesłuchania pokrzywdzonego (służbowy wyjazd) w prokuraturze. Usłyszałem, że to niemożliwe, bo przekroczymy poza 30-to dniowy termin od zawiadomienia o przestępstwie, a tego nie powinno się robić” – odpowiedział Giertychowi Janusz Kaczmarek, prawnik, były szef MSWiA.

„Kaczyński ma swoje 100 dni. Napoleon też miał”; – „A wszystko tylko dlatego, że sprawa dotyczy Kaczyńskiego. Gdyby dotyczyła szarego obywatela, albo nie daj Boże polityka opozycyjnego obozu, już dawno siedzieliby w więzieniu, a PiSmedia huczałyby o kolejnym zwycięstwie Lucky Lucka Ziobry, prawego i sprawiedliwego wszech-prokuratora” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndaJabisMirekgustawAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Jakie tasmy?Nic nie było.Nie było afery KNF,Srebrnej,SKOKów,matactw Macierewicza,wysokich nagród ministrów,kłamstw Morawieckiego,bezczelności Glapińskiego,łamania konstytucji,kolesiostwa w spółkach skarbu panstwa.Niczego nie było.PiS jest krystalicznie czysty

gustaw
gustaw

To wina wrogów Kościoła Katolickiego w Polsce. Prokuratura zajmuje się teraz szukaniem „układu” antyklerykalnego, gdyż obraża on uczucia prawdziwych katolików. Natomiast prezes PiS i jego przydupasy wypowiedzieli się zgodnie bardzo pochlebnie o pedofilii w polskim kościele katolickim.

Mirek
Mirek

Moim zdaniem on powinien powiedzieć wszystko w tej sprawie by móc przesłuchać niby winnego ale skoro nie mówi prawdy to o co panu Giertychowi chodzi bez ściemy bo nie musisz być prawnikiem by wiedzieć że prokurator musi wiedzieć o co pytać nawet pana Kaczyńskiego albo inne osob

Jabis
Jabis

100 dni … tylko? Ciekawe czy za 100 lat będą o tym wiedzieli? Przecież bracia K. to historyczne postacie. Kaczystowskiej Wolski.

Anda
Anda

Prokuratura pod tymi rządami Kaczyńskiego nie tknie. Trzeba zmienić władzę.