Mimo afery pedofilskiej w Domu Pielgrzyma ksiądz nadal może wynająć pokój z towarzyszącą mu osobą nieletnią

Standardy polskiego kościoła w walce z pedofilią

Na youtube zostało opublikowane nagranie pt. „Sanktuarium w Łagiewnikach przyjmuje pedofila”. To filmik z prowokacji, którego autor gromadzi materiały przestępstw pedofilskich, popełnionych przez byłego już księdza, Romana B.  Udał się on do Domu Pielgrzyma w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie, jak zeznała jedna z ofiar księdza, doszło do gwałtu.

 

Okazało się, że udając księdza nadal można bez problemu wynająć pokój dla siebie i towarzyszącej 13 – latki.

Tym razem reakcja była szybka. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeprosiło „za zaistniałą sytuację, która nigdy nie powinna się wydarzyć i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby Dom Duszpasterski był środowiskiem bezpiecznym dla dzieci i młodzieży” i jednocześnie podjęto decyzję o „przeprowadzeniu w najbliższym czasie szkolenia dla wszystkich pracowników Domu Duszpasterskiego z zasad prewencji oraz o wypracowaniu kodeksu właściwych praktyk obowiązującego wszystkich pracujących w Domu Duszpasterskim. W tym celu jesteśmy w kontakcie z ks. Piotrem Studnickim, kierującym pracami nowo powstałego Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży”.

 

Zastanawiam się nad jednym. Czy naprawdę trzeba czekać aż coś się zadzieje, by zareagować? Przecież już niby od dłuższego czasu polski Kościół ustala zasady i wypracowuje metody, których celem zapobieganie pedofilii wśród księży. Czyżby odpowiednie materiały nie były rozpowszechniane. Czyżby to była tylko prowizorka, która ma zamknąć usta opinii publicznej, bo tak naprawdę nikomu w Kościele nie zależy na zmianach i bezpieczeństwie dzieci?

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
RafalQuasimodoChermesewaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A co w tym dziwnego. Swój swego rozumie, popiera i chroni. A Polak – katolik nic nie widzi i nic nie słyszy, bo oczy i uszy ma kościelnym kitem zaklajstrowane.

Rafal
Rafal

Dużo widzi i słyszy ale jak dostaje diengi od nierządu PiS i go osobiście nie tyczy to ma w żopie krzywdę innych….

Maciek123454321
Maciek123454321

Wszystkie księdza członki (a zwłaszcza jeden) są święte, więc o co właściwie chodzi? ……… Cholera, coraz obrzydliwszy jest ten tak zwany kościół.

Maciek123454321
Maciek123454321

Z reklamy Domu Pielgrzyma:
Zapraszamy serdecznie. Oferujemy dwuosobowe pokoje z łóżkami małżeńskimi i osobnymi łazienkami. Dla duchownych podróżujących z nieletnimi podopiecznymi oferujemy atrakcyjne bonifikaty. Śniadanie w formie bufetu oraz prezerwatywy wliczone w cenę. Gwarantujemy niekrępującą obsługę i dalece idącą dyskrecję. Serdecznie zapraszamy. Szczęść Boże!
DOM PIELGRZYMA

ewa
ewa

Zajmijcie sie „domem pielgrzyma” w Wambierzycach koło Polanicy.

Chermes
Chermes

– Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeprosiło „za zaistniałą sytuację, która nigdy nie powinna się wydarzyć i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby Dom Duszpasterski był środowiskiem bezpiecznym dla dzieci i młodzieży.”
Automat z prezerwatywami zainstalują w recepcji, czy co?

Quasimodo
Quasimodo

Faryzeuszom zaufać to niewybaczalny błąd.Niewybaczalny bo śmiertelny