Mimo prawomocnego wyroku sądu CIS nie opublikuje listy poparcia kandydatów do KRS. „To jest kpina z nas wszystkich”

Mimo prawomocnego wyroku sądu CIS nie opublikuje listy poparcia kandydatów do KRS. "To jest kpina z nas wszystkich"

Sąd nakazał ujawnienie list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Decyzji sprzeciwił się PiSowski przewodniczący Urzędu Ochrony Danych Osobowych – Jan Nowak.

 

UODO – przed udostępnieniem nazwisk kandydatów – chce sprawdzić, czy upublicznienie danych sędziów jest zgodne z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych i ustawodawstwem Unii Europejskiej. Kancelaria Sejmu do czasu zbadania sprawy przez UODO, nie może upublicznić list.

Pismo UODO wpłynęło do Kancelarii Sejmu w dniu 29 maja br. „Postanowienie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych zostało wydane w związku z postępowaniem wszczętym przez Prezesa z urzędu na podstawie nowej ustawy o ochronie danych osobowych, która weszła w życie 25 maja 2018 r. Tego samego dnia zaczęło też obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO)” – czytamy w piśmie opublikowanym na stronie Centrum Informacyjnego Sejmu.

 

Postanowienie UODO ma charakter tymczasowy i obowiązuje jedynie do czasu wydania decyzji kończącej w tej sprawie. „Kancelaria Sejmu będzie oczekiwać na wydanie przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ostatecznej decyzji o dopuszczalności ujawnienia danych osobowych sędziów” – dowiadujemy się z oficjalnej strony Sejmu RP.

Jeszcze wczoraj, dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka deklarował, że nazwiska kandydatów do KRS ogłoszone zostaną 30 lipca. Jak widać, przyjdzie nam jeszcze na to poczekać.

/nt/

Źródło: wp.pl onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
WaldiGrzegorzJacek DolińskidarooObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Robią wszystko, żeby tego nie pokazać, bo najzwyczajniej NIE MA CZEGO POKAZYWAĆ! Już raz pokazali, co mieli: puste listy. One SĄ PUSTE. Teraz się zasłaniają RODO. Idąc tym tropem, można nie ujawniać nazwisk kandydatów na posłów. Głosować będziemy na numery na listach, a później wstawią kogo zechcą pod te, które dostały najwięcej głosów i będzie pozamiatane. Proste?

Maciek123454321
Maciek123454321

Moim zdaniem, a pisałem tu o tym nie raz, te listy „poparcia” są PUSTE!!! NIKT nie popierał 15 nominatów pisowskich. Zważcie Państwo, każdy kandydat powinien mieć rekomendację przynajmniej 25 SĘDZIÓW. Nie radców prawnych, adwokatów czy prokuratorów, tylko SĘDZIÓW o nieposzlakowanej opinii (czyli zero postępowań dyscyplinarnych, zero uchybień). Daje to astronomiczną, jak na PiS, liczbę 375 sędziów, którzy musieliby być pisowskimi przydupasami. Pamiętamy, że do samej KRS zgłosiło się zaledwie 200 zaprzańców. Zakładając, że oni wszyscy wPISali się na listy poparcia, i tak zostaje jeszcze 175 brakujących nazwisk sędziów. Fetor czuć straszny. Gdyby były tam jakieś nazwiska, pisiory by je w… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Widzę, że forumowicze są w tej sprawie wyjątkowo jednomyślni. Żadnych list poparcia NIE MA!!!!!!!!!

Krzysiek
Krzysiek

Tych list po prostu nie ma.

jurek
jurek

Dziwne, że „partia” oficjalnie nie ogłosi, że prawo w Polsce pis to opis jej działań. Widać oni tę hipokryzję (jakże katolicką) mają we krwi.
Jak daleko im od przewodniej myśli, podobno świętej księgi: „Niech wasza mowa będzie tak–tak, nie–nie. A co nadto od złego pochodzi”.

Obserwator
Obserwator

Pierdu pierdu- nie ma żadnych list poparcia, jest lista wyznaczająca towarzyszy do tzw. KRS stworzona przez ziobro więc nie ma czego ujawniać i tyle w temacie!

daroo
daroo

Przecież pisałem że nie mogą ujawnić czegoś czego po prostu nie ma cała ta pseudo- KRS została powołana na nowogrodzkiej przy kawie ( a może czymś więcej ) więc nie ma co liczyć że coś zostanie w najbliższej przyszłości opublikowane, patrz wyroki TK z 2015 r. Oni robią co chcą a motłoch się cieszy i na nich głosuje w imię zasady : im gorzej tym lepiej 😐

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ta władza nie cofnie się przed niczym, nawet – jak widać po ostatniej zmianie Kodeksu wyborczego – przed zakwestionowaniem wyników wyborów w razie ich przegrania (a ściślej – w tych okręgach w których PiS przegra). Bo i stawką tych wyborów nie będzie przesiadka z miejsc rządowych na miejsca opozycji, tylko – dla całej wierchuszki PiS-u łącznie z Kaczyńskim, Kuchcińskim i Morawieckim – na stołki pod celami.

Grzegorz
Grzegorz

Zapamiętajmy to imię i nazwisko brzmiące jak żart (Jan Nowak) i dopilnujmy aby ten człowiek po zmianie władzy mógł co najwyżej popielniczki wytrząsać.

Maciek123454321
Maciek123454321

O, faktycznie, brzmi jak pseudonim. Tylko, że najsłynniejszy „Jan Nowak” nazywał się w rzeczywistości Zdzisław Jeziorański. Tak, tak, ten właśnie – Jan Nowak-Jeziorański – Kurier z Warszawy. A ten? Ja bym go raczej nazwał z angielska – Mr Nobody, czyli pan Nikt.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To ten pan z wzorów, jak wypełniać przekazy pocztowe i adresować listy? Swoją drogą współczuje wszystkim uczciwym Janom Nowakom, których jest zapewne wielu.

Waldi
Waldi

Nie może być takiej sytuacji że sejm nie wykonuje wyroku sądu i nie publikuje list poparcia do KRS.
Skoro jest wyrok sądu list poparcia kandydatów do KRS powinny zostać opublikowane a mam wrażenie że sejm robi wszystko aby tego nie uczynić a tak być nie może.
Mam nadzieje że w najbliższych dniach sejm opublikuje Listy kandydatów do KRS i że tym samym uszanuje wyrok sądu.