Mimo protestów, abp Jędraszewski jednak wygłosi kazanie w Piekarach Śląskich

Abp Jędraszewski znalazł nowego „wroga” – tym razem jest to „ekologizm”

Obecność abpa Marka Jędraszewskiego podczas tegorocznej Pielgrzymki Mężczyzn do Matki Boskiej Miłości i Sprawiedliwości Społecznej w Piekarach Śląskich potwierdził metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. W odczytanym w kościołach liście napisał: – „Homilię wygłosi Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski, co nawiązuje do tradycji udziału arcybiskupów krakowskich w piekarskiej pielgrzymce i podejmowaniu przez nich głoszenia słowa Bożego”.

Nie został więc uwzględniony protest m.in. działacza pierwszej „Solidarności” Piotra Polmańskiego. Pisaliśmy o tym w artykule „Protest przeciw wygłoszeniu kazania przez abpa Jędraszewskiego w Piekarach Śląskich”.

Obecności metropolity krakowskiego nie chce także prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki. – „Arcybiskup Skworc ma prawo zaprosić kogo chce, my natomiast jako członkowie Kościoła mamy prawo wypowiadać się na temat tego, co się w nim dzieje, ale też brać odpowiedzialność za Kościół. Szczególnie dzisiaj trzeba mówić głośno, że Kościół to nie tylko hierarchowie, księża i zakonnicy, ale też wszyscy wierni, którzy mają prawo do własnej oceny. Każdy musi rozważyć, gdzie bywa, z kim się modli i kogo słucha. Ja z księdzem arcybiskupem Jędraszewskim źle bym się tam czuł” – stwierdził Franki.  Postanowił więc zrezygnować z udziału w pielgrzymce.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Rafał PJacek DolińskiZbyszekMaciek123454321Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Widać ” Pielgrzymka Mężczyzn do Matki Boskiej Miłości i Sprawiedliwości Społecznej” nie jest jeszcze wystarczającym dziwowiskiem. Stary zgred musi swojej trucizny dorzucić.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jeszcze trochę cierpliwości. Abp Scicluna nadciąga. Będzie się działo. Niech się te arcybiskupie kukły jeszcze trochę nacieszą splendorem, a potem jazda do klasztoru, wypad na emeryturę i kto wie, może do pierdla? To już co prawda nie za pisiorskiej władzy, ale już niedługo.

Zbyszek
Zbyszek

Jaki Bóg ma takich kapłanów?

Zwinka
Zwinka

Bóg urojony ( za prof. Richardem Dawkinsem).

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Skoro abp. Skworc lekceważy opinie uczestników pielgrzymki, powinni uczestnicy zlekceważyć jego i zamiast iść na pielgrzymkę, pójść np. na piwo.

Rafał P
Rafał P

Jeśli ci mężczyźni będą mieli jaja, to w momencie pojawienia się tego pana abepa Jędraszewskiego wszyscy wyjdą.
Ale tak pewnie się nie stanie.