Minister Maląg (PiS) chce wpisać do Kodeksu pracy pracę zdalną

Coraz więcej pracujących w domu informuje pracodawców o wypadkach przy wykonywaniu pracy zdalnej.

Minister pracy Marlena Maląg zapowiedziała prace nad zmianami w Kodeksie pracy. Urzędnicy ministerstwa chcą w nim zapisać informacje na temat tzw. pracy zdalnej. „Trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która na stałe wprowadzi pracę zdalną do porządku prawnego” – obiecała w rozmowie z PAP polityczka.

 

Dodała, że wprowadzone w czasie koronawirusa rozwiązanie, spotkało się z dobrym odbiorem ze strony polskich pracowników oraz przedsiębiorców.

Dlatego chce ona doprecyzować i uregulować kwestie pracy zdalnej w przepisach. Dążymy do tego, aby proponowane rozwiązania zostały zaakceptowane przez stronę społeczną – związki zawodowe oraz organizacje pracodawców – na drodze konsensusu stron” – przyznała członkini Zjednoczonej Prawicy.

 

Nowe regulacje mają zabezpieczyć interesy obu wspomnianych wyżej grup. Konkretne zmiany, według zapowiedzi, zostaną przedstawione po wakacjach.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Minister Maląg pełni swoje resortowe obowiązki od połowy listopada ubiegłego roku. Wcześniej pracowała jako prezes PFRON i wicewojewoda wielkopolski (też z PiS). Poprzednim ministrem pracy była w Polsce Bożena Borys-Szopa.

/nt/

Źródła: polskieradio24.pl, tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments