Minister w kancelarii Morawieckiego w roli… recenzenta filmowego

„Schreiber nie dostał jeszcze przekazu dnia na temat GetBack, więc nie wiedział, co ma myśleć”

Łukasz Schreiber – poseł PiS, a obecnie minister w Kancelarii Premiera – człowiekiem wielu „talentów” jest. Właśnie ujawnił się kolejny – minister Schreiber postanowił wczuć się w rolę krytyka filmowego. – Wbrew przewidywaniom bukmacherów „Faworyta” nie dostała nagrody BAFTA za najlepszy film. To db wiadomość przed walką o Oscary. Obraz to atak na tradycję, monarchię i arystokrację podlany homoseksualnymi aktami. Wielka kreacja O. Colman nie zmieni, że film jest wstrętny 2,5/10” – obwieścił na Twitterze.

„Panie pośle/ministrze, nie wiem z jakiej dystrybucji oglądał pan film, ale w tym, który ja widziałem wczoraj nie było żadnych „aktów”. To świetna opowieść o samotności władczyni, otoczonej podstępnymi dworzanami, i kobiety rozpaczliwie tęskniącej za macierzyństwem. Dla mnie 9/10” – napisał w odpowiedzi Dariusz Ćwiklak z „Newsweeka. – „Wstrętny film dostaje nagrody BRYTYJSKIEJ akademii filmowej… W konserwatywnym „The Times” recenzent dał filmowi cztery i pięciu gwiazdek… więc tego… Ale jakiś polski „backbencher” musi stanąć w obronie honoru angielskiej monarchii i arystokracji”; – „Trzymajmy się faktów: „Faworyta” rozgromiła konkurencję na gali BAFTA 2019. Miała 12 nominacji, zebrała 7 najważniejszych nagród. A co do samej historii, cóż, jeśli ktoś nie uważał na lekcjach i nie chce mu się poczytać o kontekście dzieła artystycznego, widzi jedynie to, co ogarnia”;„Na pewno go nie widział nawet, ale brnie w imię zasady „polityk może się wypowiadać na każdy temat”. „Faworyta” zdobyła 7 nagród! Panu Schreiberowi polecam bajeczki dla grzecznych dzieci…” – komentowali internauci.

– „Zna się Pan nie tylko na transporcie szynowym, ale też na sztuce filmowej? „Faworyta”: 7 statuetek BAFTA, 2 nagrody na MFF w Wenecji i jeszcze wiele innych. A najlepsze jest to, że dostała nagrodę PUBLICZNOŚCI za najlepszy film na polskim festiwalu CAMERIMAGE” – zauważył jeden z internautów. Wzmianka o transporcie szynowym to nawiązanie do wpisu Schreibera o przetargu na tramwaje dla Warszawy. Pisaliśmy o tym w artykule „Poseł rządzącej partii publicznie domaga się „ustawienia przetargu”.

Dodajmy, że Łukasz Schreiber ma równie „utalentowaną” rodzinę. Jego żona np. lubi robić zdjęcia. Niedawno jedną z fotografii, na której uwieczniła dziewczynę w autobusie, trzymającą na kolanach tęczową torebkę, Marianna Schreiber opatrzyła podpisem” „Won z Mojego Miasta”. A więcej na ten temat w naszym artykule „Dwie twarze państwa Schreiberów. Mąż piętnuje mowę nienawiści. Małżonka z powodzeniem ją stosuje”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WaldemarbabskoZbyszekMarekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

Pewnie taki był „przekaz dnia”.. Co innego gdyby był film o rodeo…

Maciek123454321
Maciek123454321

Aktywność pana Schreibera jest absolutnie zrozumiała. Niedługo wybory, będzie lanie. A Toruń zaledwie 50 km, tatuś Rydzyk przytuli, ukocha, pocałuje i pomaca.

Marek
Marek

Stare przysłowie brzmi: „Jaki pan taki kram” co dziś by brzmiało „Jaki premier tacy ministrowie”

Zbyszek
Zbyszek

A ka bronię tow. Schreibera. Jest to normalny funkcjonariusz partyjny i nie odbiega intelektem od pozostalych towarzyszy partyjnych. Wyobraźcie sobie jak było by przykro reszcie gdyby nagle jeden zaczął się sensownie wypowiadać.

babsko
babsko

Wy tam Schreibery -Niemcy won z Polski jeśli przeszkadza tęczowa torebka.

Waldemar
Waldemar

„Atak na monarchię i arystokrację”…. Zabawne… Nie dośc mrugania okiem w stronę tych, co tak lubią maszerować, jeszcze ciągotki do „wyższych sfer”? Jak ci z PiSu to wszystko godzą z tak gorącą miłością do ludu miast i wsi?