Minister zdrowia: liczba chorych na COVID-19 będzie w najbliższym czasie rosła

Restrykcje: w wielu miejscach maseczki będzie trzeba nosić na świeżym powietrzu

Minister Adam Niedzielski nie ma wątpliwości, że liczba chorych na koronawirusa będzie w najbliższych tygodniach utrzymywała się na wysokim poziomie.

To konsekwencje powrotu do pewnego normalnego trybu funkcjonowania w różnych wymiarach. To dotyczy zarówno naszego pójścia do pracy, powrotu dzieci do szkół, rezygnowania z pewnego modelu telepracy, który był popularny szczególnie na początku pandemii” – powiedział dziś szef resortu zdrowia.

 

Liczba dziennych zakażeń będzie w najbliższym czasie rosła. Myślę, że nie należy się spodziewać, że to, co wydarzyło się przez ostatnie trzy dni, jest przejściowe. Przyzwyczajmy się do tych poziomów zachorowań” – dodał.

Niedzielski twierdzi przy tym, że system zdrowia jest przygotowany na wzrost przypadków koronawirusa. Na tę chwilę, jak podał, zajęte jest tylko 2 tys. łóżek z około 6,5 tys. łóżek w szpitalach w całym kraju i ok. 80 respiratorów z 400. W szpitalach przebywa teraz 1 979 chorych, 83 z nich jest pod respiratorem.

 

Podczas konferencji minister przypomniał też o zasadzie „DDM”, a więc o utrzymywaniu dystansu, dezynfekcji i noszeniu maseczek.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W miniony czwartek odnotowano w Polsce 837 przypadki COVID-19, w piątek 757, w sobotę 1002, w niedzielę 910, dziś natomiast 748. Nic nie wskazuje na to, aby liczba nowych dziennych zakażeń miała się w najbliższych dniach zmniejszyć.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MarekBazyli Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bazyli
Bazyli

„… liczba chorych na COVID-19 będzie w najbliższym czasie rosła”

Jakiż to gatunek kawy od tych fusów?

Marek
Marek

Stwierdzanie oczywistości opanował perfekcyjnie. Dziwne by było jakby malała, skoro ogólna światowa tendencja jest, że rośnie, a Polska nie jest jakby chcieli prawilni debile w innym wymiarze niż reszta świata.
Kłamać też potrafi przyzwoicie. Powrót do normalnego trybu życia ma tu nikłe znaczenie. Ważne jest nieprzestrzeganie dystansu, gromadzenie się, brak maseczek, ogólna aura jesienna i tendencja światowa.