Minister zdrowia potwierdza pierwszy przypadek zakażenia korona wirusem w Polsce

Szumowski pływa jachtem milionera. Czy Rząd opóźnił zamknięcie granic, żeby mógł wrócić z wakacji?

Ledwo w poniedziałek Sejm uchwalił ustawę dotyczącą szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzenianiem się korona wirusa, wykryto w Polsce pierwszy przypadek zarażenia nim.

 

Na pilnie zwołanej w środę rano konferencji prasowej potwierdził ten fakt minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W nocy otrzymaliśmy wyniki dodatnie u pacjenta, który zachorował na koronawirusa w Polsce” – powiedział szef resortu zdrowia. Zaznaczył, że pacjent czuje się dobrze. Dodał, że nie jest to osoba starsza.

 

Mężczyzna został dowieziony do szpitala z domu specjalną karetką. Wcześniej wrócił do kraju z Niemiec. Jego rodzina i osoby, z którymi miał kontakt, zostały objęte kwarantanną.

Jak od kilku dni informują media i służby sanitarne koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się po Europie. Najgorsza sytuacja panuje obecnie w trzech północnych regionach Włoch: Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Emilii-Romanii. Odnotowano tam łącznie 2263 zachorowań.

Wzrosła także liczba ofiar śmiertelnych – z 52 do 79 osób. Do krajów, w których niedawno wykryto nosicieli patogenu, dołączyła m.in. Łotwa, Portugalia i Ukraina.

Na całym świecie odnotowano już ponad 90 tys. przypadków zakażenia, w efekcie czego zmarło zaś 3119 osób.

Polacy w obawie przed zakażeniem robią apteczne zapasy. Na potęgę kupują preparaty z paracetamolem i ibuprofenem. Co zrobić, żeby zbić gorączkę, jeśli takich leków zabraknie w aptece? Na razie odpowiedzi na to pytanie brak.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom&Jary
Tom&Jary
4 marca 2020 13:35

– Halo Mariusz#?!
-Tak prezesie
-Słuchaj dlaczego nie mamy tej korony wirus
-PREZESIE ale mamy koronę królów
– no tak wiem ale ci totalni mówią źe tylko u nas i u Szefa Władmira nie ma że coś ukrywamy a wybory są i może to źle wpłynąć na kampanię mojego pupila.
-Czyli co mamy ogłosić prawdę? ???
że mamy tego więcej niż ci nie wierni makaroniarze? ????
-Nie@#$!
-Zrób tak żeby przestali gadać, jeden wystarczy ale najlepiej żeby to była wina Tuska no i oczywiście że byliśmy super przygotowani hahahahamiau
– robi się prezesie wezmę kierowce z SOPu
Bo to elita, zrobimy tak że przyjechał od Merkelowej a ona to obiadki z Tuskiem jada
I że to od nich przywiózł
A my od razu to wykryliśmy; oczywiście
Kolejny sukces prezesie
– no tak tak ty Mariusz daleko zajdziesz już prawie tam byłeś. …
-następnym razem zabiorę prezesa

Zwinka
Zwinka
4 marca 2020 17:48

Wyniki otrzymali w nocy, a poprzedniego wieczora już zapowiadali konferencję na godz. 9.oo rano, w trybie pilnym. No i „dodał, że to nie jest osoba starsza.”… No, rzeczywiście, 66-latek to istny młodziak … Jak widać, temu spektaklowi brakuje przytomnego inspicjenta…

Maciek123454321
Maciek123454321
4 marca 2020 17:59

Prawdziwy chłoPIS z dziada pradziada nie zachoruje na koronawirusa, albowiem tylko lewaki, ubeki i wykształciuchy jeżdżą za granicę i przywożą różne france. Na prawdziwie polskim Podkarpaciu nie ma mowy o……….. o kurde, zapomniałem o góralach, gdzie w prawie każdej rodzinie ktoś siedzi za granicą. Przyjedzie na Podhale i nieszczęście gotowe.