Minister zdrowia zawiesił dyrektora szpitala w Radomiu

Od jesieni szczepienia przeciw Covid-19 będą płatne?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zorganizował dziś konferencję prasową przed wejściem do szpitala tymczasowego w Radomiu. Mówił podczas niej o walce z tzw. trzecią falą pandemii koronawirusa (COVID-19) i problemach służby zdrowia:

 

„Niestety z kilku miejsc, z kilku szpitali docierają do nas sygnały o trudnej współpracy wojewodów z lokalnymi samorządami, z dyrektorami szpitali. To nie jest czas, w którym możemy poświęcać energię na takie niesnaski i brak dobrej komunikacji”.

Wśród szefów szpitali, którzy mają problemy, wskazał dyrektora szpitala miejskiego z Radomia – Marka Pacynę. Mówił o nim w następujący sposób:

„Niestety przykład, z którym mamy do czynienia w Radomiu jest takim niechlubnym przykładem, kiedy współpraca dyrektora szpitala miejskiego z wojewodą nie układała się w najlepszy sposób. Pan wojewoda Konstanty Radziwiłł przedstawił formalny wniosek z uzasadnieniem, w którym odwoływał się do sytuacji, gdzie dyrektor szpitala nie wdrażał w życie decyzji wydawanych przez wojewodę w ramach przygotowywania szpitala tymczasowego”.

 

Niedzielski zgodził się z wnioskiem i zawiesił dyrektora.

Dlaczego? Minister tłumaczył to między innymi tym, że dyrektor – jak podaje wp.pl – „nie zareagował w żaden sposób na listę personelu chętnego do podjęcia pracy w szpitalu tymczasowym, którą przekazał mu Radziwiłł”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W miejsce dyrektora radomskiej placówki zostanie wprowadzony pełnomocnik.

Tylko dziś odnotowano w Polsce ponad 17 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
10 marca 2021 17:08

Pomijając meritum problemy należałoby się zastanowić dlaczego wojewoda ma złe kontakty z samorządowcami, dyrektorami szpitali i innych placówek. Może wojewodę trzeba zmienić.

antyuzurpator
antyuzurpator
11 marca 2021 09:24

Kto jak to, ale Jaśnie Pan Xiążę pisowski nie umiałby współpracować z żadnym dyrektorem, który nie byłby wielbicielem pis.