Minister Ziobro nie odpuszcza

Minister Ziobro nie odpuszcza

Kolejna decyzja ministra Ziobry, który walcząc jak lew o „sprawiedliwe sądy”, nie cofnie się przed niczym, by je całkowicie sobie podporządkować. W Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego ma zasiąść Małgorzata Bednarek z Katowic. Kim jest ta pani prokurator?

W czasie, gdy PiS pierwszy raz sprawował władzę Ziobro nominował ją na szefową Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.  W 2006 r wykryła „wielką aferę korupcyjną” w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Z dumą ogłosiła na konferencji prasowej, że „W bielskim wymiarze sprawiedliwości działał układ. Osoby ze świata przestępczości gospodarczej płaciły łapówki za korzystne wyroki i uchylenie środka zapobiegawczego”. Na czele gangu miał stać sędzia Grzegorz W., który ugiął się pod presją śledczych i w zamian za złagodzenie kary, obciążył zarzutami korupcji kilkunastu kolegów sędziów.

Dopiero w 2007 r.  po przegranych przez PiS wyborach „wyszło szydło z worka”. Śledztwo zostało przeniesione do Krakowa i po dokładnej analizie materiałów śledczych prokurator Marek Wełna uznał, że „koncepcja prowadzenia sprawy była wadliwa, przedmiot postępowania zbyt szeroki, a wyjaśnienia Grzegorza W. nie zostały prawidłowo procesowo zweryfikowane”. Śledztwo zostało umorzone, Grzegorz W. został usunięty z zawodu, podejrzani sędziowie wywalczyli po 50 tys. zł zadośćuczynienia, a wielki sukces pani Bednarek okazał się wielką klapą.

Po utracie władzy przez partię Jarosława Kaczyńskiego założyła stowarzyszenie Ad Vocem, w którym znaleźli swoje miejsce najbardziej zaufani ludzie Ziobry.  Ziobro nie zapomniał o swoim „najwierniejszym żołnierzu”. Po dojściu PiS do władzy w 2015 roku nominował ją na szefową śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej.  Jej śledczy zajmowali się tropieniem przestępczości zorganizowanej i korupcji. Ich największym osiągnięciem było postawienie zarzutów podejrzanemu o ustawianie konkursów Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, prezesowi NIK, czy Janowi Buremu, byłemu posłowi PSL.  Pani prokurator bardzo dbała też o dobór współpracowników, pełniąc nieformalnie rolę kadrowej śląskiej prokuratury. Jak mówi jeden ze śląskich prokuratorów „To od niej zależało, kogo „spuścić” do jednostki niższego szczebla, a kogo awansować. W Warszawie liczono się z jej opinią, która często dyktowana była wyłącznie niechęcią lub sympatią do jakiejś osoby”.

Teraz jej kariera nabiera tempa. Awansowała na zastępcę dyrektora biura prezydialnego Prokuratury Krajowej, a przed nią praca właśnie w Izbie Dyscyplinarnej. To w jej rękach znajdą się sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i radcy prawni, co do których padną podejrzenia o nieuczciwe działania zawodowe.

Trzeba przyznać, że powołanie takiej osoby do Izby Dyscyplinarnej może budzić duże zaniepokojenie. Jak mówi jeden z katowickich prokuratorów „Małgorzata Bednarek ma osobowość inkwizytora. Jeśli zasiądzie w Izbie Dyscyplinarnej, biada tym, którzy staną przed jej obliczem”.

No cóż. Pan Ziobro, wie co czyni. Ma być tak jak chce on i prezes Kaczyński, czyli polityczne sądy, polityczna prokuratura, polityczne prawo, które będzie można tak wspaniale wykorzystać, by niszczyć przeciwników, gnębić oponentów i prowadzić Polskę ku autorytaryzmowi. „Po trupach i do celu”…

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NihilMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

Hucpa, zamordyzm i tyle.
PRL wrócił (na kolanach?)
Niby wykształceni oboje, a nie znają Konstytucji i na proste pytanie nie potrafią odpowiedzieć.
Wstydźcie się wyborcy.!!!

Nihil
Nihil

Wydaje mi się że karakan stracił kontrolę nad zerem i nie wie jak zatrzymać jego apetyt na władzę.Tam się toczy wewnętrzna wojna partyzancka. Czekam na otwarty front bo to będzie jasny sygnał na koniec prawicy.
Tak się rozpedzili „chłopaki”, w walce o władzę, a zapomnieli zabrać z domu amunicję zwaną pokorą i rozsądkiem