Ministerialna działalność Beaty Kempy zmiażdżona przez raport NIK

Pani Beato! Chapeau bas!

W dwa lata po objęciu urzędu ministra ds. pomocy humanitarnej przez Beatę Kempę, opublikowano raport NIK na temat jej działalności. Raport jest druzgocący dla byłej pani minister, a obecnie europosłanki. Można go streścić w trzech punktach: samowola, bezcelowe podróże zagraniczne i chaos w dokumentacji.

 

Kontrolerzy podkreślają brak planu działania pani minister, wydanie 50 z 52 mln zł bez konsultacji z MSZ, do czego była zobowiązana. Na dodatek pieniądze wydawała bez konkursów oraz z pominięciem niewygodnych organizacji pozarządowych. Beata Kempa ponadto zostawiła po sobie bałagan w papierach. Z niego m.in. wynika podanie nieprawdziwej kwoty wydatkowanych pieniędzy. Pomyliła się aż o 776 tys. zł.

NIK stawia pod znakiem zapytania sens 13 z jej 16 odbytych podróży służbowych, które kosztowały podatnika łącznie 667,6 tys. zł. W czasie tych podróży powinna nadzorować udzielanie pomocy, czego jednak nie robiła. Niestety, chwilowo raport przykrył konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Wciąż otwarta pozostaje sprawa plecaków zebranych dla dzieci z Aleppo. Jak dotąd jedyną reakcją rządu była likwidacja tego resortu.

 

Beata Kempa na zarzuty odpowiedziała multimedialnym raportem ze swojej działalności, gdzie bynajmniej nie odniosła się do zastrzeżeń. W sprawozdaniu, jakie złożyła w maju 2019 r., pisała „Jestem ogromnie dumna, że mogłam od początku zbudować fundament pod ten właśnie urząd”. Ostatnio oceniła raport NIK-u jako „zlecenie polityczne”, a zarzuty to według niej „swobodna interpretacja faktów”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Czy Banasiowi uda się doprowadzić do wyciągnięcia konsekwencji wobec Beaty Kempy? Czy też sprawa zostanie zamieciona pod dywan, a uwagę mediów nadal przyciągać będą jedynie rządowe przepychanki?

/ep/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
24 września 2020 13:36

No ale Kempa ma też duże zasługi dla państwa. Osobiście wybierała kolor tapicerki dla rządowych samolotów. Kawa z mlekiem, karmelowy, czy jakoś tak. Wybrano właśnie ją do rozwiązania tego kluczowego problemu, bo słynie z dobrego gustu, pomijając oczywiście wiecznie tłuste strąki na głowie, ale …nobody is perfect…

Predator
Predator
24 września 2020 14:58
Reply to  Zwinka

Chciała też wybudować schody ruchome dla Franciszka Papieża żeby oddał hołd bohaterowi tysiąclecia na Wawelu. I w nagrodę za nadużycia została wybrana do Parlamentu EUROPEJSKIEGO.

Maciek123454321
Maciek123454321
24 września 2020 15:03
Reply to  Zwinka

I jej słynne: „pozwoli pani redaktor….”, które Monikę Olejnik doprowadzało do szału, a potem pie………….ie nie na temat. Bardzo chciałbym obejrzeć ją w charakterze oskarżonej na sali sądowej. Ciekawe, czy też będzie pieprzyć co drugie zdanie „Wysoki Sąd pozwoli……” ? Beata Klempa, cholera.

Grzegorz
Grzegorz
24 września 2020 16:31

Za rządów obecnej koalicji tłusty włos jej z głowy nie spadnie. Miejmy tylko nadzieje , że następcy będą mogli zabrać się za Beatkę nim nastąpi przedawnienie sprawy.