Ministerstwo „nie lekceważy obaw” radnych Kraśnika przed 5G i Wi-Fi

PiS-ie, porzuć uszczelnienie abonamentu!

Nie milkną echa kuriozalnej uchwały radnych Kraśnika przeciwko 5G i Wi-Fi. Ministerstwo Cyfryzacji, zamiast potępić działania samorządowców, lakonicznie poinformowało media o tym, że „nie lekceważy niczyich obaw” (sic!).

 

Urzędnicy MC, jak nieoficjalnie ustalono, szykują się też do rozmów z radnymi. Najprawdopodobniej chcą odwieść ich od pomysłów zakazywania nowoczesnych technologii na terenie gminy i w tamtejszych szkołach.

Radni z Kraśnika, co warto podkreślić, uczynili Kraśnik nie tylko „strefą wolną od 5G”, ale również „strefą wolną od ideologii LGBT”. Z tego też powodu miejscowość od pewnego czasu cieszy się u internautów złą renomą i jest częstym obiektem drwin.

 

Pomysł ustanowienia swoistej „strefy wolnej od 5G” zgłosiła organizacja o nazwie Koalicja Polska Wolna od 5G – petycję ws. działań przeciwko technologii złożyła ona w Radzie Miasta Kraśnika jeszcze na początku bieżącego roku, w marcu. Radni jednak dopiero teraz zajęli się nią i zdecydowali o jej przegłosowaniu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Teorie spiskowe głoszące, że technologie 5G i Wi-Fi szkodzą zdrowiu, od wielu miesięcy głoszone są przez polskie (i europejskie) ruchy ultraprawicowe. Ich zwolennicy nierzadko utożsamiają 5G z pojawieniem się pandemii koronawirusa.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BocianJantarRafaponIrenaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Może znajdzie się jakiś polski Mojżesz i wyprowadzi tę bandę przygłupów, prolajfowców, katoli i cały ten biblijny kąkol na Pustynię Błędowską ? Przecież oni się ewidentnie męczą w niewoli nowoczesności!

Maciek123454321
Maciek123454321

I niech błądzą po pustyni Błędowskiej.

Jantar
Jantar

Niech radni Kraśnika przegłosują uchwałę, że mieszkańcy mają żyć na wzór Amiszów. Czyli powrót do życia, jak w średniowieczu. I obowiązkowo niech radni PiS-u zostaną „starszyzną zboru” i wprowadzą reguły na wzór tych, jakie dotyczą Amiszów: niech decydują o fryzurach i ubiorach kobiet i mężczyzn, a nawet dozwolonych kolorach i butach, niech aranżują małżeństwa mieszkańców i niech surowo każą wydaleniem każdego, kto ośmieli się być w jakimkolwiek stopniu nieposłuszny. Oczywiście dotyczy to także bezwzględnego zakazu używania jakiejkolwiek techniki i zdobyczy cywilizacyjnych, ze szkolnictwem włącznie (Amisze mają własne szkoły, w których osobne klasy są dla dziewcząt i chłopców i w których… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Ogłośmy Kraśnik stolicą polskich głupków. Wąchock i Pacanów niech się schowają. Być może krzywdzę społeczność Kraśnika, ale skoro sobie wybrali takich debili, to niech się nie dziwią, że Polska się z nich śmieje. Biedny burmistrz, naprawdę mu współczuję, że musi pracować z takimi kretynami.

Irena
Irena

Najbardziej zdrowiu szkodzi GLUPOTA ……zlikwidować im 500+ może zmadrzeja ? !

Rafapon
Rafapon

Cytując Stanisława Lema: „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów”.

Bocian
Bocian

Cyfryzacyjna funkcja tego ministerstwa będzie niedługo polegać na promowaniu liczydeł i liczenia na palcach.