Misiewicz nie będzie odpowiadał za wydanie 650 tys. zł

Misiewicz nie będzie odpowiadał za wydanie 650 tys. zł

Postępowanie przeciw Misiewiczowi zostało wszczęte z zawiadomienia NIK, która badała wykonanie budżetu MON za 2016 r. Zastrzeżenia dotyczyły ponad 650 tys. zł przeznaczonych w marcu ubiegłego roku na działania promocyjne, a nieujętych w planie wydatków urzędu ministra obrony narodowej. Misiewicz był wtedy szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza.

Rzecznik dyscypliny finansów publicznych umorzyła to postępowanie. Jak poinformowało radio RMF FM, uwzględniła wyjaśnienia MON, że wydatki promocyjne były niezbędne ze względu na organizowany w lipcu ubiegłego roku w Warszawie szczyt NATO.

Misiewicz podpisał wtedy dwie umowy: na spot „MON – Bezpieczeństwo” oraz umowę z TVP o emisji filmów reklamowych. Wydał dokładnie 651,5 tys. złotych. Rzecznik uznała, że stopień szkodliwości jego działania dla finansów publicznych jest znikomy – podaje RMF FM.

Dalsza część uzasadnienia jest równie kuriozalna: „Realizacja zamówienia w krótkim terminie i wybór wykonawców determinowane były potrzebą wykonania zadania przed świętami wielkanocnymi tak, by szerokie grono Polaków mogło skutecznie zapoznać się z tematyką szczytu NATO”.

Dodajmy tylko, że rzecznik dyscypliny finansów publicznych podlega ministrowi finansowi, czyli Mateuszowi Morawieckiemu, także wicepremierowi w rządzie PiS.

bt

Źródło: onet, RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Waldemarbartdoroszewski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
doroszewski
doroszewski

W „Słowniku języka polskiego” jest takie hasło: K..wa k..rwie łba nie urwie”

bart
bart

Myślę, że takie rozstrzygnięcie było do przewidzenia. Nawet gdyby kogoś zabił, pewnie by go bronili.
Misiewicza trzeba będzie osądzić po odsunięciu pis od władzy. Podobnie jak wielu innych dobrozmianowców.

Waldemar
Waldemar

Głupie 600 tysiaków, o co się tu handryczyć! Na same krówki kasetonowe, odłamkowe oraz bombki choinkowe kalibru 110 mm MON wydał w tym roku prawie 300 tys. zł.