Misiewicz zarabia 50 tys. zł miesięcznie

Misiewicz zarabia 50 tys. zł miesięcznie

Pisaliśmy już o zatrudnieniu pupila Antoniego Macierewicza w podległej MON Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Bartłomiej Misiewicz został pełnomocnikiem zarządu do spraw komunikacji i – jak nieoficjalnie ustaliła „Rzeczpospolita” – miesięcznie ma zarabiać 50 tys. zł. Ma do dyspozycji służbowy samochód i może liczyć też na wysoką premię.

„Rzeczpospolita” zapytała, po co Polskiej Grupie Zbrojeniowej pełnomocnik zarządu ds. komunikacji, jaki będzie zakres obowiązków Misiewicza i skąd tak wysoka pensja w kontrakcie, jednak odpowiedzi od spółki jak na razie nie ma.

Podobne pensje otrzymują pełnomocnicy zarządu w spółce, a dyrektorzy zarządzający 35 tys. zł. Pensja Misiewicza – według informatora „Rzeczpospolitej” – „jest równowartością rocznego wynagrodzenia, bo takie są zasady w spółkach strategicznych dla państwa, jeśli spełni się warunki postawione przez radę nadzorczą. Tu zapewne tak się stanie”.

Co ważne, pełnomocników nie ogranicza nowa ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, która weszła w życie we wrześniu 2016 r. Miała obniżyć horrendalnie wysokie wynagrodzenia i premie szefów spółek kontrolowanych przez państwo, takich jak KGHM, PKN Orlen czy PGNiG. Misiewicza obniżka nie dotyczy.

Misiewicz na Twitterze odniósł się do tych informacji, pisząc: „Pisanie głupot i kłamstw powinno być z automatu karane. Dyskusja z brukowcami, które podają nieprawdę jest bez sensu”.
(Źródło: rp.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
magdalenaearSobiepanmędrkowskiWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Oczywiste kłamstwa – zarabia TYLKO 49.999 zł, biedaczek

A.M.
A.M.

tak należy wynagradzać młode osoby z ambicjami s…….. . Chłopak się stara jak może, a że może to ma
Potwierdza to Antoni

Andrzej
Andrzej

Kapusta w kieszeni ma sens. Pupile mają swoją cenę.

Janka
Janka

Że miłość potrafi zawrócić w głowie, wiadomo nie od dziś, ale dlaczego ma być finansowana z naszych publicznych pieniędzy. W całej tej aferze Macierewicz-Misiewicz, nie bulwersuje mnie fakt, że staremu coś się w głowie na starość przekręciło, zdarza się, ale hipokryzja PiS-u. Publicznie zwalczają homoseksualizm, a we własnym gronie tolerują, przymykając oko, na upodobania Macierewicza!!!!

Waldemar
Waldemar

Dwie wiadomości: Grupa zbrojeniowa neguje wysokość zarobków nowego pracownika, ale nie podaje kwoty. Zgaduj-zgadula, jak kto chce się bawić. Wiadomość druga: Prezes zawiesza Misiewicza i chce powołać komisję ds. Misiewicza. Nie słuszniej byłoby powołać komisję ds. Ministra Wojny? Może i tak, ale idąc tym tropem należałoby powołać komisję ds. Rady Ministrów i partii Prawo i Sprawiedliwość, a na to raczej nie ma co liczyć póki co.

Waldemar
Waldemar

Typowe dla PiS. Tam, gdzie wystarczy zbadanie sprawy i szybka decyzja – komisje, komisje, komisje i bicie piany. W normalnych państwach komisje powstają dla zbadania np. zamordowania JFK czy afery Iran-Contras. U nas bada się komisyjnie aferę pomocnika aptekarza. Ot, pisowska specyfika…

mędrkowski
mędrkowski

Ciekawe jaką dostanie odprawę, jeżeli Prezesowi uda się go odwołać?

Sobiepan
Sobiepan

Takimi bzdetami karmila nas PZPR swego czasu- „w okresie między posiedzeniami komitetu politycznego prezes partii wypełnia funkcję komitetu”. I decyzję jednoosobowo, do czego miał prawo, podjął prezes. Cos dluuuuugo kurdupel kombinowal, zeby opinia publiczna nakarmic do syta swoim belkotem i Misiowi w karmanie nie ubylo. A poza tym- „tych Misiewiczów są tysiące, to są ludzie w różnych spółkach, urzędach, to są ludzie, którzy ogarniają w tej chwili Polskę: niekompetentni, niewykształceni, tylko ze znajomościami”. Czy nad wszystkimi beda „komisjowac” ?

ear
ear

Zasada druga:
Nie zaglądaj do portfela komuś jeśli sam jesteś brudny.

magdalena
magdalena

Skretyniały Misiewicz, to typowa wizytówka pisowskiej władzy, tam takich kretynów jest dostatek, złapali władzę i chcą się nachapać ile wlezie, na wiele lat dostatniego życia. Co to jest 50 tysi, inni wraz z rodzinami doją Polaków na setki tysięcy, miliony, niewyobrażalne dla zwykłego Polaka kwoty