Misiewicze i ich swojska Polska pisowska

Nie spodobasz się władzy, zabiorą ci majątek!

Bartłomiej Misiewicz dostał się w przyjazne prokuratorskie ręce po tym, jak Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie o próbie przekupstwa lokalnych polityków PO przez rzecznika (w stanie zawieszenia bądź dezinformacji) Antoniego Macierewicza.

Zawiadomienie zostało złożone w Bełchatowie, bo tam doszło do próby politycznej korupcji (za koalicję z PiS radni PO w Bełchatowie mieli dostać posady w państwowych spółkach). Po co jednak robiono reformę prokuratury? Po to, aby swoim nie stała się krzywda, bo wiadomo, że z góry są niewinni.

Nie mając więc zaufania do prokuratorów w Bełchatowie, system Ziobry zadziałał tak, iż śledztwo zostało przesunięte do Piotrkowa Trybunalskiego, aby mogło dostać się pod nadzór innego Misiewicza PiS, mianowicie beneficjentki reformy Ziobry, Magdaleny Witko. A kto to zacz? Swoja. Mianowicie Witko jest żoną Witko, a Marcin Witko to były poseł PiS. Co może się stać jednemu Misiewiczowi, gdy śledztwo prowadzi drugi Misiewicz z tego samego miotu?

Czyż to nie nazywa się układ i do tego jednego rytu, mianowicie rytu misiowatego. Misie mogą co najwyżej zrobić żółwika i dorwać się do beczki miodu. Jednak łyżkę dziegciu podali politycy Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk i Jan Grabiec, którzy na konferencji prasowej zaprezentowali filmik z konferencji prasowej Macierewicza i Witko, a prowadził ją Misiewicz.

Staje się więc jasnym, iż Macierewicz nie mylił się w swoich „przeczuciach”, gdy na wieść o śledztwie stwierdził, iż wykaże ono ”nieprawdziwość medialnych oskarżeń i próbę zorganizowania politycznej nagonki na PiS i dyrektora Bartłomieja Misiewicza”.

Tomczyk zapytał eufemistycznie: – „Czy nad całym postępowaniem został rozłożony parasol ochronny nad panem Misiewiczem? Czy tropiący układy sami tworzą jeden z nich?”. To jest układ swojaków. Jednym z haseł przedwojennej sanacji było, iż przyszedł „swój do swego po swoje”. W tym wypadku mamy taką samą praktykę. Swojska Polska kołtunów PiS. „Swoisty układ zamknięty” – jak określił rzecznik PO Jan Grabiec.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciek123454321wiesławSławomirZwykły Kowalski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Rączka rączkę znów myje
I wcale się z tym nie kryje
Panie Ziobro! To gwóźdź do pańskiej trumny!

Sławomir
Sławomir

Reżim koalicji bolszewii pisowskiej z KK, spisiałą Solidarnością i przystawką KuPiS pięknie się rozwija.

wiesław
wiesław

w czasie śledztwa prokuratorzy
zanim się sprawę ostatecznie umorzy
przedstawią niezbite dowody
że Barek ma tytuł doktora oprócz urody

Maciek123454321
Maciek123454321

A ja biednemu Misiewiczowi trochę współczuję. Kiedyś wspomniałem tutaj na forum o czymś, co nazwałem „infamią obywatelską”. Przecież biedny Bartuś w niedługiej przyszłości nigdzie nie znajdzie pracy. Straci kolegów i przyjaciół (jeżeli ma takowych jeszcze). No bo kto będzie się chciał przyznawać do znajomości z facetem, którego nazwisko już stało się symbolem kolesiostwa na skalę niespotykaną w ostatnich 100 latach historii Polski. Inna rzecz, że inteligencja Bartusia jest na poziomie ameby. Jest po prostu głupi, bo sobie z tego wszystkiego nie zdaje sprawy. Lista „misiewiczów” się wydłuża… Biedne P(i)siorki. Przyjdzie im chyba niezadługo zaludniać dworce kolejowe i noclegownie i żywić… Czytaj więcej »