Młodzieżówka Szyszki do Kaczyńskiego: „wstyd i hańba”

Jan Szyszko krytycznie o nowym prawie łowieckim

Po dymisjach w rządzie na prawicy pojawiają się głosy nie tylko w obronie Antoniego Macierewicza. Młodzieżowe środowiska wspierane przez Jana Szyszkę i ojca Tadeusza Rydzyka napisały list pełen oburzenia po odwołaniu dotychczasowego ministra środowiska.

– „Obserwując to, co dzieje się teraz w rządzie i kto dochodzi do władzy, to możemy panu uczciwie powiedzieć, że to wielki wstyd i hańba. Otorbiło pana lewactwo. Pan już nie jest w stanie odróżnić, co jest normalnością, a co nienormalnością” – czytamy w liście Ekologicznego Forum Młodzieżowego kierowanego do Jarosława Kaczyńskiego.

Kilka dni wcześniej Forum zbierało w internecie podpisy popierające Szyszkę. Prezes EFM Marcelina Puchalska nie omieszkała poinformować o tym Kaczyńskiego: – „Mamy 16 tys. podpisów, wspiera nas ośrodek toruński. Oświadczamy panu, że nikt nas nie zatrzyma”. Dodała, że młodzież nie chce „Polski lewackiej, w której chroni się łosia, a zabija dzieci nienarodzone”. Nie wiedzieć czemu uznała, że może wypowiadać się w imieniu całego młodego pokolenia…

Nie ma się co dziwić oburzeniu młodzieżówki Szyszki. Okazuje się bowiem, że jednym z organizatorów Forum było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. To organizacja, która otrzymała olbrzymią dotację od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – ponad 3,4 mln zł na „edukację ekologiczną”. Było to największe tego rodzaju wsparcie, jakie przyznał Fundusz podlegający Szyszce.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Polka gorszego sortuAnna EandaZgredzinkaPlus ujemny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

Och ! Czyż zabijanie zwierząt dla zabawy nie jest morderstwem ? A ta młodzieżówka boi się o następne milionowe dotacje od Szyszko ? No bo ich już nie będzie HAHAHAHA….

anda
anda

No oby. Bo właśnie sobie uświadomiłam coś takiego: co niby może powstrzymać prezesa Polski przed tym, żeby nakazać przywrócenie Szyszki na stanowisko?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wrzucając Jarozbawowi od lewaków chyba strzelili sobie w stopę. Mam nadzieję, że im tego nie zapomni.

jack Dunster
jack Dunster

Now that he’s gone from the Environment portfolio, can his entourage be removed too – and can he be fined for every bison killed and every tree cut down? As to these church bastards – how’d did that go about non-interference? Until you bastard penguins pay taxes, you can damn well shut up….

Zgredzinka
Zgredzinka

Człowieku, co Ty robisz na tym polskim portalu?
Jak możesz pisać komentarze pod tekstami, których treści zapewne nie rozumiesz, bo gdybyś władał językiem polskim, to przecież nie produkowałbyś się tutaj po angielsku.

Waldemar
Waldemar

Jak widać, jednych ekologów były minister pałował i zamykał w pierdlu, a innych, hm, hm, wspierał duchowo i materialnie.

Anna E
Anna E

Na początek trzeba by się upewnić, że to rzeczywiście ekolodzy (w co bardzo wątpię).

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ta ich „edukacja ekologiczna” obejmowała zapewne kursy prokreacji w krzakach.

Plus ujemny
Plus ujemny

Podbijają stawkę – trzeba monitorować ile kosztują ich niezłomne zasady