Młodzieżowy Strajk Klimatyczny do polityków: „Nie zabierajcie nam przyszłości”

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny do polityków: „Nie zabierajcie nam przyszłości”

W stolicy i kilkudziesięciu polskich miastach – w ramach ogólnoświatowej akcji zainicjowanej przez 16-letnią Gretę Thunberg ze Szwecji – trwa Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Biorą w nim udział uczniowie, studenci, a nawet przedszkolaki. Domagają się walki ze zmianami klimatu.

W Warszawie trasa prowadzi od skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Królewskiej przed siedzibę Ministerstwa Energii przy ul. Kruczej. Nie zabierajcie nam przyszłości” – piszą młodzi ludzie na Twitterze.

„Stan naszej Ziemi jest krytyczny. Żeby uniknąć katastrofy klimatycznej wiele spraw musi się zmienić” – oceniają organizatorzy wydarzenia na Facebooku i zwracają się z apelem do polityków.

 „Dane naukowe jednoznacznie wskazują na to, że zmiany klimatu postępują. Politycy i inni ludzie, którzy mają duży wpływ na kondycję naszej planety (np. korporacje) muszą spojrzeć prawdzie w oczy i zmierzyć się z faktem, że są odpowiedzialni za ten problem” – czytamy m.in. na stronie wydarzenia.

/jp/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ShaqMaciek123454321Polka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Brawo! Jak widać, bardzo wielu młodych wciąż nie daje się odmóżdżyć. To daje nadzieję.

Shaq
Shaq

Ciekawe badania sondażowe ostatnio opublikowano – w grupie wiekowej 18-24 popieranie pis jest coraz bardziej postrzegane jako żenada. To ważne, bo młodzież jeszcze niedawno była bardzo prawicowa.

Maciek123454321
Maciek123454321

Trzeba mówić wprost – popieranie PiS-u to wiocha i słoma z butów. Powinno być tak, że jeżeli ktoś przyznaje się w towarzystwie do popierania pisiorów, to mniej więcej tak, jakby puścił śmierdzącego bąka.

Maciek123454321
Maciek123454321

PiS stwierdzi, że młodzież została zmanipulowana socjotechniką seksualizacyjną dokonywaną przez LGBT z Biedroniem na czele. Zakład, że taki będzie przekaz dnia pisiorów?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Szczerze? Walić to. Ja ich już wcale nie słucham, bo od tego obumiera kora mózgowa.