Mnożenie bytów w Zjednoczonej Prawicy. Partia Republikańska odświeży rząd?

Mnożenie bytów w Zjednoczonej Prawicy. Partia Republikańska odświeży rząd?

Poseł Kamil Bortniczuk gościł dziś w programie „Onet Rano”. Mówił w nim o powstaniu nowego ugrupowania założonego przez rozłamowców z Porozumienia. Nowy twór ma nosić nazwę – Partia Republikańska.

 

Jako nowa partia znajdziemy się w koalicji rządzącej i będziemy mieli wpływ na to, co się dzieje w Polsce. Sukcesem jest to, że po kilkunastu miesiącach niesnasek w Porozumieniu, idziemy naprzód swoją drogą i będziemy przekonywać Polaków do naszej wizji” – powiedział gość Onetu.

Partia Republikańska ma m.in. uczestniczyć w kształtowaniu „Nowego Ładu”.

Nowa partia nie była jedynym tematem rozmowy dziennikarza z Bortniczukiem. Polityk mówił również o sprawie sporu polsko-czeskiego o kopalnię Turów.

„Czesi mają w październiku wybory parlamentarne, które nie są rozstrzygnięte. Są trzy duże obozy, które sondażowo mają ok. 20 proc. To jaka będzie przyszła koalicja, będzie zależało od kilku procent. Sprawa Turowa wywołuje emocje w Czechach, w związku z czym politycy ją wykorzystują pod kątem swojej popularności, ale jestem przekonany, że się porozumieją w tej sprawie” – przekonywał.

 

Odwołał się następnie do sytuacji z włamaniem na pocztę Michała Dworczyka. Stwierdził, że dokumenty na niej dostępne nie były zbyt ważne dla państwa.

Na zakończenie wypowiedział się o Ryszardzie Terleckim i jego głośnym „tłicie”.

Jestem przekonany, że Terlecki nie zostanie odwołany. Sam za tym nie zagłosuję, niezależnie jak oceniam jego aktywność na Twitterze. To kwestia lojalności wewnątrz obozu. (…) Myślę, że Terlecki wybrał źle swoją ofiarę ataku, bo jeśli krytykować za wmieszanie Cichanouskiej do wewnętrznego sporu, to należałoby stawiać zarzuty Trzaskowskiemu, a nie jej” – podsumował.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Partia Republikańska Adama Bielana, według nieoficjalnych informacji, może wraz z Kukiz’15 zastąpić w rządzie polityków wiernych Porozumieniu Jarosława Gowina.

/kw/

Źródło: onet.pl           

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolka
Jolka
10 czerwca 2021 13:19

Zakładają nowe ugrupowanie dla kasy i nic więcej. Po co koalicja z pisem jak oni są w pasie.

Zbigniew
Zbigniew
10 czerwca 2021 20:30

Wspaniała wiadomość. Od rana się zastanawiam jak my wszyscy dawaliśmy sobie radę beż Partii Republikańskiej?! No ale jest! Teraz będzie już z górki.