Mocne słowa Grzegorza Schetyny podczas konwencji Platformy Obywatelskiej (film)

Schetyna: „Żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie”

Lider PO Grzegorz Schetyna, zabierając głos podczas konwencji Platformy Obywatelskiej w Łodzi, w bardzo emocjonalnym tonie przedstawił program partii na najbliższe lata. „Mówiliśmy o totalnej opozycji, teraz przedstawiamy totalną propozycję” – powiedział. Zaznaczył, że Polsce potrzeba mocniejszego oporu przeciwko złej zmianie, podkreślił, że Platforma Obywatelska chce walczyć przeciwko „niegodziwości ludzi tej władzy, przeciwko złej zmianie”. Do tego potrzeba zjednoczonej opozycji, która wygra wybory samorządowe za rok, a potem każde kolejne aż do prezydenckich włącznie – zapowiedział. „Nie chcemy rządzić ludźmi, tylko zarządzać państwem. Chcemy, by jak najwięcej decyzji Polacy mogli podejmować samodzielnie – powiedział. Chcemy zmienić zasadę określającą stosunek państwa do obywatela”.

Schetyna podziękował samorządowcom za postawę podczas ostatnich klęsk żywiołowych i w tym kontekście zapowiedział: „Zlikwidujemy urzędy wojewódzkie, bo uprawnienia wojewodów krzyżują się z uprawnieniami marszałków, a obecny rząd traktuje ich jak komisarzy politycznych”.

Nawiązując do nadchodzących wyborów samorządowych powiedział: „Chcemy, by ludzie nie bali się państwa, lecz mogli mu ufać. To Polacy mają decydować o sobie i o Polsce. Pierwszym polem walki mają być samorządy, bo PiS buduje państwo centralne, etatystyczne, w którym decyzje zapadają w Warszawie. PO chce szanować lokalne zwyczaje i tradycje Polaków. Mieszkańcy regionów najlepiej znają swoje problemy i sami potrafią je rozwiązywać. Dlatego PO opowiada się za maksymalnym wzmocnieniem samorządów”. Argumentował, że tylko silne samorządy powstrzymają marsz w stronę państwa totalitarnego i zapowiedział wielką koalicję z wszystkimi organizacjami lokalnymi i partiami samorządowymi.

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/10155261578128740/

Zwracając się do wsi, Schetyna zapowiedział przywrócenie rolnikom swobody obrotu ziemią, zwracając uwagę, że „dziś to prawo własności zostało ludziom odebrane, co doprowadziło do drastycznego spadku wartości ziemi”. W nawiązaniu do sytuacji w spółkach skarbu państwa zwrócił uwagę na trwający od 24 miesięcy „żałosny wyścig, który z partyjnych nominatów z PZU czy Orlenu wyciśnie ze swojej firmy więcej.” Przypomniał, że „za 600 mln zł powołano, za pieniądze podatników, Polską Fundację Narodową, która miała promować Polskę, a realizuje propagandę partyjną”. Schetyna zapowiedział powołanie kompetentnych fachowców, którzy staną na czele spółek skarbu państwa.

Zadeklarował też, że PO przywróci niezależność Trybunału Konstytucyjnego, sądów i mediów oraz zapewnił, że Platforma zakończy „tragiczne oszustwo w postaci obniżenia wieku emerytalnego” i powróci do emerytur prywatnych.
(Źródło: naTemat)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
adamaRozbawiony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rozbawiony
Rozbawiony

„powróci do emerytur prywatnych”

Żeby po kilku latach, znowu zajumać składki obywateli, jak z OFE 🙂
Panie Schetyna! Kiedy zrozumiecie to, że dojście do władzy PiS-u to w znacznej mierze wasza zasługa?
Jako wasz były wyborca, już nigdy wam nie uwierzę!

adama
adama

Bardzo dobrze. A w jaki sposób Schetyna chce zbudować porozumienie z innymi partiami?