„Mój rak nie jest najgorszy” – mówi o swojej chorobie Tadeusz Cymański

„Mój rak nie jest najgorszy” – mówi o swojej chorobie Tadeusz Cymański

Poseł Solidarnej Polski poinformował publicznie o swojej chorobie nowotworowej, którą wykryto podczas standardowych badań profilaktycznych. Na razie jest dobrej myśli i czeka na operację.

 

Tym nowotworem jest mięsak, mało agresywny i rzadko doprowadzający do przerzutów. „Nowotwór nowotworowi nierówny”. Na razie czuje się dobrze. Nie ma jeszcze ustalonego terminu operacji. Na razie „w szpitalach tymczasowych są sytuacje, że jeden anestezjolog ma dziesięciu pacjentów i przeprowadza zabiegi, w których stawką jest życie”.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej mówił też o sytuacji w polskich szpitalach covidowych, gdzie ludzie przeżywają dramaty pod respiratorami. „Wskaźnik respiratorowej śmierci mamy wysoki. W sytuacji braku anestezjologów pozostaje często dramatyczny wybór pomiędzy obsługą planowanych zabiegów a opieką nad ofiarami covidu”.

 

Porównując swoją sytuację do Wałęsy, który przed ostatnią operacją powiedział, że jest gotowy i „nie boi się przejścia na tamten świat”, Cymański przyznał się, że sam „nie jest przygotowany”. „Bardzo boję się cierpienia, bo chyba najgorsza jest ta droga. Sam moment śmierci to jest chwila”, a cierpienie trwa długo.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na koniec przypomniał, że mężczyźni po 60. roku życia powinni przynajmniej raz w roku zgłaszać się na badania, w tym USG brzucha „nawet kosztem czasu i nadwyrężenia budżetu”.

Budżet emerytalny w wysokości 1250 zł (wartość najniższej emerytury w Polsce) trudno jest jednak nadwerężać jeszcze bardziej.

/ep/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
3 kwietnia 2021 10:46

Zgadzam się z Cymańskim jest tylko jeden gorszy rodzaj raka : PiSizm

Jacek Doliński
Jacek Doliński
3 kwietnia 2021 22:33
Reply to  daroo

Carcinoma PiSiensis – rak PiSowaty.

smętek
smętek
3 kwietnia 2021 14:40

Zupełnie nie rozumiem powodu dla którego Cymański ogłasza, że ma nowotwór. Może ktoś mądrzejszy oświeci mnie, proszę.

Zwinka
Zwinka
6 kwietnia 2021 02:26
Reply to  smętek

Bo jest paplą.

HENRYK
HENRYK
3 kwietnia 2021 22:18

PODOBNIE JAK RAK CYMAŃSKIEGO TO I SAM CYMAŃSKI TO TAKI ŁAGODNY PISOWSKI DEBIL AKTYWNY PONAD MIARĘ ,GŁOŚNY ZDEKLAROWANY PiS-DZIELEC CHOĆ TO ZIOBRYSTA , W GŁĘBI SERCA TO CZŁOWIEK (RACZEJ CZŁOWIECZEK) KACZYŃSKIEGO.TO M.I. ON GŁOSOWAŁ ZA PRZEKAZANIEM 200 MIL KURWIZJI ZAMIAST NA WALKĘ Z RAKIEM.MIMO WSZYSTKO ŻYCZĘ MU ZDROWIA. ALE JAK GO ZABRAKNIE BĘDZIE O JEDNEGO PRZYGŁUPA MNIEJ.

Celia
Celia
5 kwietnia 2021 10:47

Złośliwe przypominanie Cymańskiemu głosowania o kasie na TVP zamiast na onkologię nie ma sensu – jestem pewna, że leczenie członków tej mafii jest finansowane z jakiegoś osobnego źródła.
Jego zdrowie interesuje mnie dokładnie tyle, ile ich intreresuje moje zdrowie. Jego życie – tyle co oni dbają o życie osób LGBT. Przykre, że żyjemny w tak podłych czasach, ale to właśnie PiS raze z przystawkami tak nam Polskę zepsuł. Choć wiem, co większość sądzi o chorobie Cymańskiego, powstrzymajmy się proszę o mówienia o tym – nie zniżajmy się do ich poziomu

HENRYK
HENRYK
7 kwietnia 2021 18:30

ZAMIAST GŁOSOWAĆ O PRZEKAZANIU 200 MILIONÓW NA KURWIZJĘ WARTO BYŁO ZAGŁOSOWAĆ ZA PRZEKAZANIEM TYCH ŚRODKÓW NA ONKOLOGIĘ.
A TAK NAPRAWDĘ LEPIEJ JAK PAN POLEGNIE ZA PREZESA I BĘDIE PAN PIS-DZIELSKIM HOSEM WESSELIDEM .PIEŚNI O PANU BĘDĄ SPIEAĆ A PREZES WYGŁOSI MOWĘ POGRZEBOWĄ. COŚ PIĘKNEGO.

Zbyszek
Zbyszek
8 kwietnia 2021 08:37
Reply to  HENRYK

Głupek.

Johana
Johana
7 kwietnia 2021 20:14

Choć nie znoszę rządów pisowskich, życzę zdrowia Panu Cymańskiemu.