Moja racja słuszniejsza od waszej… Strajk Kobiet daje Lewicy dobę na ogarnięcie się

Moja racja ważniejsza od waszej... Strajk Kobiet daje Lewicy dobę na ogarnięcie się

My nadstawiamy karku, wy chcecie ratować PiS-owską większość”, „Nie macie prawa rozmawiać z PiS-em, konstytucyjnymi bandytami, nie uwzględniając w tych rozmowach głosu obywatelek i obywateli” – mówią przywódczynie Strajku Kobiet i dają Lewicy dobę „na ogarnięcie się albo zaczynamy ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy Lewicy

Jak się dowiadujemy, wśród działaczek i działaczy OSK zdania na ten temat są podzielone.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, „Decyzji Lewicy bronią m.in. aktywista LGBT Bart Staszewski i Bożena Przyłuska, która w Radzie Konsultacyjnej przy OSK pracuje nad programem świeckiego państwa„.

Również Marta Miciak, aktywistka z Piły , organizatorka lokalnego Strajku Kobiet od 2016 roku, nie popiera stanowiska przywódczyń OSK.

OSK uważa, że opozycja nie ma prawa rozmawiać z PiS bez uwzględnienia głosów obywateli.

W czwartek po południu Ogólnopolski Strajk Kobiet zwrócił się do całej opozycji i uszczegółowił swoje wtorkowe stanowisko.

OSK ma zwolenników wśród liberałów i lewicowców, zresztą nie popiera konkretnej partii, a współpracuje z różnymi posłami i senatorami z opozycji, zarówno z KO, jak i z Lewicy.Razem z Lewicą OSK podjął kilka miesięcy temu obywatelską inicjatywę ustawodawczą liberalizującą prawo aborcyjne.

Strajk Kobiet ma niemal równe poparcie w części środowisk konserwatywnych jak w Lewicy. Główne powody poparcia SK to jego walka o pełnię praw kobiet, sprzeciw wobec ograniczenia prawa aborcyjnego i chęć obalenia rządu.

Wydaje się więc, że OSK ma pełne prawo do wypowiedzi, ale zastanawiam się nad jednym. Co zrobi, gdy doba minie i Lewica pozostanie przy swoim? Jak ma wyglądać to „wybijanie głupoty z głowy”?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/oe/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
30 kwietnia 2021 10:26

I jeśli się nie „ogarną”, to co zrobią – dadzą kolejne 24? Żałosny spektakl nadętej głupoty.

Stanisław
Stanisław
30 kwietnia 2021 21:03
Reply to  Marek

Co zrobią? Rzucą klątwę.

Zwinka
Zwinka
30 kwietnia 2021 12:37

Lewica dołączyła do okupanta.

Stanisław
Stanisław
30 kwietnia 2021 21:04
Reply to  Zwinka

I znikąd ratunku.

jańcio wodnik
jańcio wodnik
30 kwietnia 2021 13:43

Pis rządzi dlatego między innymi, że po stronie opozycji ma rozemocjonowaną tłuszczę a nie
sprawną i dobrze zorganizowaną siłę opozycyjną i jeśli ta opozycja się nie ogarnie nie zacznie się spotykać by ustalać i wypracowywać strategię to dalej pis będzie rządził, kradł,bił protestujących niszczył praworządność, podporządkowywał sądy póki prawdziwa opozycja nie trafi za kraty a zostanie jedynie ta koncesjonowana pseudoopozycja.

druh Marek
druh Marek
30 kwietnia 2021 14:48

Czuję jak buzuje krew w żyłach większości aktywistek SK. We mnie również, bo wspierałem SK osobiście i wizualnie ( woziłem na aucie rózne hasła i afisze) a mimo to, PiS rozegrał pokerowo Lewicę. Nie wiem czy tak naiwny był Biedroń, czy Czarzasty? Zandberg i tak zawsze robił to, co pasowało jemu i przy okazji Kaczyńskiemu na czym traciło SLD. No i jak tu moi drodzy uprawiać skuteczną politykę jak w/w chłopcy dalej bawią sie w politycznej pieskownicy.

Stanisław
Stanisław
2 maja 2021 16:45
Reply to  druh Marek

„bo wspierałem SK osobiście i wizualnie ( woziłem na aucie rózne hasła i afisze)”- i co, myślałeś, że to wszystko naprawdę? Serio?