Molestowanie na komendzie!? Wstrząsające relacje zatrzymanych działaczy LGBT

Dwa miesiące aresztu za uszkodzenie furgonetki z homofobicznymi hasłami

Zatrzymani przez policję działacze LGBT opowiedzieli o policyjnych szykanach. Okazuje się, że wśród osób złapanych w wyniku łapanki znalazły się nawet te, które przypadkowo pojawiły się na miejscu zdarzenia lub spacerowały w jego pobliżu. Policjanci, zdaniem ofiar, zamykali niektóre z nich tylko dlatego, bo miały flagę LGBT. Kilku aktywistów twierdzi, że spędziło za to aż dwa dni za kratami.

 

Jedna z zatrzymanych kobiet, dziennikarka Małgorzata Rawińska, opowiedziała o swoich doświadczeniach redaktorowi Norbertowi Frątczakowi z „Wyborczej”. Dziennikarka twierdzi, iż została zatrzymana tylko za to, że pojawiła się na miejscu – policjanci, już na komisariacie, poddali ją rewizji i kazali się rozebrać.

W podobny sposób potraktowano lekarkę Natalię Janacką, która została zatrzymana przez „stróżów prawa” tylko za posiadanie przy sobie tęczowej flagi.

 

Znacznie gorszy los spotkał jednak anonimową transpłciową dziewczynę. Świadkiem jej poniżania była redaktor portalu „Codziennik Feministyczny” Kamila Kuryło. Dziennikarka spędziła z młodą kobietą chwile w komendzie na ul. Żeromskiego. Jak podaje wyborcza.pl – policjanci naśmiewali się z niej, zwracali się do niej „per pan” i w końcu wywlekli ją z celi, by przeprowadzić rewizję osobistą i dotykać ją po genitaliach.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dziewczyna trafiła następnie do komendy w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie podobno policjanci kazali jej rozkraczyć nogi i obmacywali ją po genitaliach.

Z częścią zatrzymanych w Warszawie osób rozmawiali już przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur – wielu z nich uskarżało się w rozmowach na pobicia, szykany, złośliwości i zwykłe chamstwo ze strony mundurowych.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
sdssdsdmalgoskaTomaszObywatelantymoher Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antymoher
antymoher

Taaaaaaa,pomyśl pośle Kowalski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Co będzie jak suweren zareaguje na chuliganerię,chamstwo,przemoc ze strony władzy!!!!!!!!!

Obywatel
Obywatel

Sposób działania , łamanie praw ludzkich i obywatelskich wskazuje że wiadomości o działaniu w Polsce firmy ochroniarskiej z USA jest faktem z tym ze najemnicy tej firmy występują bezkarnie w mundurach Polskiej Policji. Te przypuszczenia powinna wyświetlić bezstronna Komisja Śledcza , Prokuratura i Służby Kontrwywiadu.

Tomasz
Tomasz

Bardzo chciałbym żeby te paskudne zwięrzeta w policyjnych mundurach poniosły dotkliwą karę za te chuligańskie zachowania, oczywiście włącznie z karnym wydaleniem ze służby

malgoska
malgoska

Już ja bym się rozebrała. Niedoczekanie.

sdssdsd
sdssdsd

juz by czekali a ty nie wiesz