MON 40-krotnie przepłaci za Stocznię Marynarki Wojennej?

MON 40-krotnie przepłaci za Stocznię Marynarki Wojennej?

Skandal wokół Autosanu może okazać się niewielki w porównaniu z sytuacją Stoczni Marynarki Wojennej. MON i podległa mu Polska Grupa Zbrojeniowa zamierzają kupić ją za 224 mln zł, mimo że jest warta… 5,7 mln zł.

W wp.pl były pracownik PGZ ujawnia: – „Ostrzegałem przed zakupem Autosanu, ale to było polecenie z góry. To samo czeka Stocznię Marynarki Wojennej w Gdyni. Do dzisiaj nie ma umowy z syndykiem. Stocznię można było przejąć za cenę akcji, czyli ok 5,7 mln zł. Tymczasem wydadzą na nią 224 mln złotych”.

Wiceminister obrony Bartosz Kownacki twierdzi, że Stocznia Marynarki Wojennej ma przed sobą „świetlaną” przyszłość: – „Tym dużym projektem, o którym dużo się mówi, jest projekt budowy okrętów podwodnych o wartości 10 mld zł, później będą kolejne projekty, równie ważne i opiewające na setki milionów, a nawet miliardy złotych” – powiedział na konferencji prasowej.

Co dziś dzieje się w Stoczni? Zacumował tam ostatnio holownik, pływający pod panamską banderą. Pracownicy mają wyczyścić i odmalować mu pokład.
(Źródło: wp.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jacekPlus ujemnyPolka gorszego sortuZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

A kto bogatemu zabroni?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Będą budować kajaki dla wojska.

Plus ujemny
Plus ujemny

Nie można im przeszkadzać w pobiciu rekordu – Gawrona/Ślązaka budują już 17 lat. Jeszcze rok i będą na liście Guinessa.m54ah

jacek
jacek

Ale nie zapomijmy, że te 17 lat to nie tylko 4 lata PISu, ale i 8 PO oraz 5 SLD… układ w całej rozciągłości.

Plus ujemny
Plus ujemny

Masz słabą pamięć – były jeszcze 2 lata pierwszych rządów PiS. I już wtedy chłopcy z SMW zaczęli przerabiać sprawdzony projekt MEKO. Na świecie zbudowano kilkadziesiąt okretów według tej koncepcji.

jacek
jacek

(…)Masz słabą pamięć – były jeszcze 2 lata pierwszych rządów PiS.(…)
I dodać te 2 co mają teraz mamy w sumie 4, co jak się dokładniej się przyjrzysz zobaczysz…
(…)że te 17 lat to nie tylko 4 lata PISu(…)

Plus ujemny
Plus ujemny

Widzę że nie jesteś „shiploverem” – tu nie chodzi o to ile lat było w jakiej opcji politycznej. Chodzi o to że „ktoś” w SMW musi się dopiero uczyć tego co Szwedzi, Francuzi i Niemcy mają w małym palcu. I jeszcze uważa że to on jest superfachurą, a wyżej wspomniani to niedouczeni amatorzy. W tym stylu gdyńscy majstrowie „poprawiali” technologie stosowane przy budowie MEKO. No i efekty były.