MON i MSZ też dały pieniądze na Fundację Lux Veritatis Rydzyka

W Toruniu powstanie centrum za 600 mln zł. Nieoficjalnie: ma służyć Rydzykowi

Ministerstwo Obrony Narodowej, jak podaje Onet, dało pieniądze na fundację Rydzyka. „Wśród jej statutowych celów znajdują się badanie postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej, działalność kulturoznawcza, pobudzanie krajowej twórczości audiowizualnej oraz upowszechnianie edukacji religijnej i społecznej. Choć w statucie fundacji nie ma słowa o obronności, w 2019 r. szef MON Błaszczak przyznał jej 96 tys. zł” – napisali dziennikarze portalu.

 

Pieniądze z MON fundacja przeznaczyć miała na zorganizowanie czterech pokazów filmu dokumentalnego o rtm. Pileckim – patriocie zabitym przez stalinistów.

33 tys. zł przeznaczono na wyprodukowanie plakatów, ulotek i broszur, 24 tys. na catering, 15 tys. na produkcje dokumentu (choć dokument przygotowano wcześniej), 8 tys. na wynajęcie sali, 4 tys. zaś na obsługę wydarzenia. Pozostałe pieniądze wydano na wynagrodzenia dla historyka, researchera i asystenta merytorycznego.

 

Ten sam portal podał, że wcześniej produkcję filmu o Pileckim wsparło MSZ. Ministerstwo to dało na ten cel 180 tys. zł.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W ostatnich latach MSZ i MON przeznaczyły na fundację Rydzyka 827 tys. zł. Kolejne „dzieła” Ojca Dyrektora wspiera też m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Ma to wszelkie pozory defraudacji

smętek
smętek

To jest defraudacja bo oni wydają NASZE pieniądze.