MON odmówił renty dla chorej córki jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej

Czego najbardziej boi się Antoni Macierewicz?

Roman Giertych napisał dziś na Twitterze, że ekipa rządząca po raz kolejny odmówiła pomocy finansowej autystycznej sierocie po jednej z ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

„Wczoraj Jarosław Kaczyński modlił się za ofiary katastrofy, a w piątek jego ludzie przesłali mi pismo, że odmawiają renty dla autystycznej córki oficera Biura Ochrony Rządu” – napisał Giertych.

Wcześniej opisał historię swojej walki z Ministerstwem Obrony Narodowej o rentę dla tej dziewczynki. Kiedy doszło do katastrofy, miała pięć lat. – Była dzieckiem bardzo wrażliwym, nieco zamkniętym, ale rozwijającym się w granicach normy. Trudności w relacjach z otoczeniem pomagał jej pokonywać ojciec – żołnierz Biura Ochrony Rządu, który miał z córką tak dobry kontakt, że planował zakończenie wymagającej pracy w BOR, aby zająć się córką” – opisywał Giertych. Niestety, zginął w katastrofie smoleńskiej, a jego śmierć spowodowała całkowite załamanie dziecka. – „Jej stan obecny jest zgodnie z opinią biegłych stanem średniego upośledzenia spowodowanego przez autyzm, który powstał w wyniku stresu wywołanego przez śmierć ojca i pogłębianego w każdej chwili, gdy dziewczynka słyszy jakiekolwiek odniesienie do katastrofy”. Dziewczynka wymaga pomocy przy wykonywaniu codziennych, zwykłych czynności. – „Według biegłych stan dziewczynki jest taki, że musi mieć zapewnione środki do końca życia, gdyż nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować” – napisał Giertych.

Adwokat, który prowadzi sprawę pro bono, dziś ujawnił jej finał. Renty dla – jak to określa Giertych, 97 ofiary katastrofy smoleńskiej – nie będzie.
(Źródło: Twittter, Facebook)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
torquemadaHANNAAyaGekonPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antyuzurpator
antyuzurpator

Jak się nazywał ten hitlerowski program eliminacji osób nie przystających do wizerunku „zdrowego społeczeństwa”?

Gekon
Gekon

Akcja T4. Jak to ujal Hitler, chodzilo o usuniecie ”bezproduktynych zarlokow”. Do usranej smierci bede powtarzal, ze PiS w niczym nie rozni sie od hitlerowcow.

torquemada
torquemada

Bo taka jest prawda! Ich ideologia (tzn pisuarów), stańczykto faszyzm z odcieniami stalinizmu!

PiJar
PiJar

Po raz kolejny mamy dowód na to, że państwo PiS jest krainą wiecznej szczęśliwości i dzieci upośledzonych w nim nie ma. Są tylko „jedyni sprawiedliwi”, upośledzeni na umyśle i sumieniu rządzący, ale oni o swoje interesy umieją zadbać aż z naddatkiem.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ale pani Gosiewska kasę dostała i wciąż jej mało. Rzygać się chce.

Aya
Aya

Jak rozumiem, ta ojciec tej dziewczynki był z innej opcji politycznej niż pis, bo oni sobie to już po kilka razy przyznali odszkodowania…milionowe z resztą….

HANNA
HANNA

PRZECIEŻ PIS DEKLARUJE WSPARCIE DLA DZIECI , KTÓRE URODZĄ SIĘ NIEPEŁNOSPRAWNE . JAK WIDAĆ TO DEKLARACJE TYLKO NA POKAZ . WSZYSTKIE TE ZAPEWNIENIA , TO WYDMUSZKA POD KAMPANIĘ WYBORCZĄ I KOLEJNE „ZŁOWIENIE JELENI ” MIŁYMI SŁÓWKAMI I OBIETNICAMI.