MON unika odpowiedzi w sprawie kosztów lotów Kuchcińskiego

MON unika odpowiedzi w sprawie kosztów lotów Kuchcińskiego

„Pytam MON o całkowity koszt lotów HEAD marszałka Kuchcińskiego. MON unika wskazania kosztów – pisze o agregatach i częściach zamiennych” – poinformował na Twitterze Krzysztof Brejza. Poseł PO dołączył do wpisu skan swojego pisma wysłanego do Ministerstwa Obrony Narodowej i odpowiedź z resortu.

 

Brejza wysłał wniosek o udostępnienie informacji publicznej do szefa MON Mariusza Błaszczaka. Chciał się dowiedzieć, jaki był łączny koszt zorganizowania wszystkich lotów o statusie HEAD marszałka Marka Kuchcińskiego w okresie od 13 listopada 2015 do 31 lipca 2019.

Posłowi PO odpowiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. W swoim piśmie wymienił, co „wchodzi w koszt lotów statków powietrznych wytypowanych do transportu o statusie HEAD”.

 

Skurkiewicz napisał więc o kosztach części zamiennych, materiałach jednorazowego użytku, remontach samolotu, jego silników i agregatów, o serwisowaniu techniki lotniczej oraz kosztach „pozyskania statku powietrznego wraz z pakietem logistycznym”. Wiceszef MON nie był łaskaw podać żadnej kwoty.

– „No przecież prawdy nie napiszą, że wylatał dobrych, kilka baniek… Praca, umiar, pokora”; – „No przecież nie mogą teraz przyznać, że im Kuchciński odleciał zupełnie. Może ponad mld wydali?”; – „To oni latając z Kuchcińskim przeprowadzali remont?”, – „Czyżby sugerowali, że marszałek Kuchciński wchodził w skład części zamiennych…” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o