„Monopol i rządowe zlecenie na 5 milionów masek uzyskała spółka działacza PiS?”

Pacjenci, poczekajcie z tym koronawirusem do listopada

„Wiecie, dlaczego zakazano sprowadzania maseczek z Chin i kupowania ich na Allegro? Otóż pewna spółeczka notowana na GPW dostała 20 marca zlecenie od rządu na 5 milionów maseczek. Prezesem tej firemki jest Wojciech Ahnert, „ostatni na liście PiS”. Spółka nazywa się MBF Group” – napisała na Twitterze internautka o pseudonimie Aga Jaga po prostu.

 

Z opublikowanego przez bankier.pl komunikatu wynika, że 20 marca rzeczona spółka poinformowała, że „zakontraktowała dostawę maseczek ochronnych 3-warstowych. Przedmiotowy kontrakt oszacowany został na kwotę ok. 10.176.000 zł (dziesięć milionów sto siedemdziesiąt sześć tysięcy złotych) netto”.

Prezesem zarządu tejże firmy jest Wojciech Ahnert. Bezskutecznie próbował – jako „ostatni na liście PiS” – dostać się do Sejmu. Wcześniej w wyborach samorządowych został wybranym radnym PiS w Chorzowie.

 

„Dlaczego państwowa agencja sama nie może zakupić tych masek? Dlaczego musi być pośrednik”; – „Jeśli to prawda, to republiki bananowe się chowają przy PiS-landzie”; – „Mamy przy zakupie masek obowiązkowo korzystać z pośrednika?” – komentowali internauci.

A Roman Giertych podsumował: – „Monopol i rządowe zlecenie na 5 milionów masek uzyskała spółka działacza PiS? Brawo! Pani minister Emilewicz nie bez powodu mówiła, że koronawirus to szansa dla polskich przedsiębiorców”.

„Czy to prawda Panie premierze Morawiecki? Czy podobnie jak w przypadku testów na koronawirusa zamówienie poszło do „swoich”?” – zapytał na Twitterze rzecznik PO Jan Grabiec. Przypomnijmy, że wcześniej rząd PiS za ponad 3,5 mln zamówił testy na obecność koronawirusa w firmie, której członkiem rady nadzorczej jest radny PiS i doradca prezydenta Jerzy Milewski. Pisaliśmy o tym w artykule „Szansa dla polskich firm. Zamówienia na dostarczenie testów na koronawirusa dostała spółka związana z doradcą Dudy”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

34
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
ampKonsultantJaryFederacjaZielonych.plAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

Nie jestem fanem Platformy Obywatelskiej ni Polskie Stronnictwo Ludowe, podobnie i Prawo i Sprawiedliwość. Dziękuję za te informacje.

smętek
smętek

Można być zwolennikiem uczciwych zasad gry a te powinny być niezależne od barw partyjnych. Acan to rozumie?

Bart
Bart

Nie ma takiej dziedziny, na które pisowscy złodzieje nie próbowaliby się nielegalnie obłowić.

Krzysztof
Krzysztof

PKP (pięknie, k…a, pięknie)…

smętek
smętek

Po wygranych w 2015 wyborach nie kryli się ze swoim hasłem T…z k…a MY! I ta myśl przyświeca ich działaniom.

Paweł
Paweł

jak zwykle możemy se pogadać, popisać a oni i tak jak robili swoje, tak robią i będą robili. Żenada!

Adi
Adi

Wiedziałem że na tragedii niektórzy z PiS zrobią biznes życia. Ahaha dojna zmiana w akcji.

Elżbieta
Elżbieta

Na każdym nieszczęściu,ktoś traci(nie mam na myśli pieniędzy i ktoś zyskuje mam na myśli pieniądze)to jest straszne……a jak poszedł król na wojnę,grały jemu surmy zbrojne…..C.d.znacie

Andrzej
Andrzej

Bez większego problemu maseczki w chinach z kosztami przesyłki do Polski dla niewielkiej ilości 100szt, 3 warstwowe można zakupić za około 1,5zł z dostawą x 5000000szt = 7,5mln zł !!! Mam nadzieję, że Prokuratura czuwa i ktoś za to zapłaci, bo ponad 3 mln zł, to chyba nie jest niska szkodliwość czynu ??? Przy takim wielkim zakupie cena nie była by większa niż około 1zł …. Oczywiście Państwo jako dziennikarze, złożycie właściwe zawiadomienie … przecież dla tego sprawujecie ten zaszczytny zawód … dążycie do prawdy ?

Ali Express
Ali Express

Tak Premier czuwa. Osobiście zapowiedział, że Kto będzie żerował na epidemii ten będzie surowo ukarany. Tak więc Mateusz do dzieła.

Marek
Marek

Jaka prokuratura? Zartujesz chyba

Zbigniew
Zbigniew

!00 sztuk kupiłem na Ali po 83gr za sztukę. PiSie kupili 5 milionów po 2 zł/szt. To się nazywa interes

Bogusław
Bogusław

są skarpetki po zecie a są i po 30 dychy – czaisz bazę?

Ewa
Ewa

zanim odejdą muszą nakraść

diagnoza
diagnoza

Ta haniebna i dojna zmiana ma we krwi i w genach: niszczenie, kradzenie i opluwanie gorszego sortu.
Można przypuszczać, że to co pisuary robią pod dyktando sojego karłowatego brylanta (TW”Balbina”), jest szczegółowo przemyślane i robione z premedytacją, bo w pisuarze nie ma dowolności i przypadkowości. Jeden cel – zniszczyć tych co nie z nami!

Małgorzata
Małgorzata

Pewnie znajdzie się że dwóch członków PiS na prezesów do firm produkujących urny i trumny…

historia lubi się powtarzać
historia lubi się powtarzać

….i tu można wspomnieć kawał czasów gomułkowskich. Cyrankiewicz bankietował u Wierzynka, a obok siedzący niepozorny człowieczek zawszeprzebijał go cenami kolejnych zamówień. Cyrankiewicz nie wytrzymał mówiąc, że trzeba całemu społeczeństwu, a zwwłaszcza takim „przykręcić śrubę”. W odpowiedzi usłyszał, że świetnie icieszy się,bo jest grabarzem i dopiero obroty mu wzrosną!

PiotrDrugi
PiotrDrugi

Tak was słucham i ręce opadają.. Nie wypowiadam się na temat kto i dlaczego, ale gdzie bo to polityka.. żeby było jasne nie jestem zwolennikiem PiS ,ale: Ludzie ! jak polskie firmy uszyją maski , zapłacą pensję pracownikom , ZUS, podatki dochodowe i VAT, nie pobiorą zasiłków ani zwolnień itp. To źle?! A kto nimi pracuje na wasze 500+ trzynaste emeryturki itp! Jakoś nie słyszę byście rezygnowali z tych przywileju bo państwo w kryzysie za chwile może być ! O czym pieprzycie na wszystkich forach to samo. Naprawdę wolicie zamiast wspierać Polski przemysł chińskie badziewia! Co to za kartoflisko !… Czytaj więcej »

Kazimierz
Kazimierz

Nienawiść zaślepia, nie potrafią logicznie i szerzej spojrzeć na temat. Karmią się nienawiścią

prosta odpowiedź
prosta odpowiedź

Walczymyze złodziejskim pisuarem!

starydziat
starydziat

To jest tylko pośrednik który kupuje te maski od innej firmy.

ged12
ged12

Każdy kto może szyje teraz maski „pro Publico Bono”, a tuy masz przykład procederu żerowania na pandemii z którym tak dzielnie z mównicy walczy matousz, by partia rosła w siłę, a ludzie dostali żytniej.

Joanna
Joanna

Oni dostali zlecenie na import z Chin nie na produkcję. Nie uszyją tego polskie firmy i nie zapłacą pracownikom. Niestety wspieramy chiński przemysł. Przeczytaj czego dotyczy kontrakt i kto go dostał. Firma …. konsultingowa.

Jary
Jary

Piotr Drugi juz myslalem ze nie ma normalnych ludzi w tym kraju brawo !

Lidia
Lidia

Najważniejsza rodzina i kolesie

Olek
Olek

Drogie te maseczki. Wychodzi powyżej 2 zł, tym czasem w detalu takie same kupowałem po 30 groszy a w hurcie po 15 groszy. Coś tu mi nie ładnie pachnie. A to, że zlecenie padło dla jakiegoś działacza PIS mi osobiście nie przeszkadza. Każdy pewnie gdzieś należy, lub jest czyimś sympatykiem. Ale nie usprawiedliwia to wygórowanej ceny. Taka ilość maseczek nie powinna przekroczyć ceny 500 tyś. zł. i to brutto.

Bogusław
Bogusław

są skarpetki po zecie a są i po 30 dychy – czaisz bazę?

Piotr
Piotr

a inni przedsiębiorcy robią za darmo i wspomagają szpitale… Co więcej, za chwilę ich nie będzie, bo realnego wsparcia nie ma i nie będzie dla nich…

Daniel
Daniel

Na temat tego Pana nie bede sie wypowiadać ,mam najgorsze z najgorszych zdań i niestety znałem tego człowieka blisko i osobiście !

ged12
ged12

A wszystkie czyny ich będą spisane…

Andrzej
Andrzej

Od kiedy te maseczki w sprzeda zy?czy ni8e czsami od 16 kwietnia?

FederacjaZielonych.pl
FederacjaZielonych.pl

Uczą się od PO? A czemu PiS nie POwsadzało PO/PSL do więzień? Czy PIS PO woli staje się PO? Zamiast rozliczyć afery PO, stają się kopią PO, zamiast „słuchać ludzi” i „nie kraść”? Sitwy kolesi w spółkach i urzędach, pozorne zmiany? Znalazłem w sieci www: „POdsumowanie rządów PO/PSL”: – najdroższe w Europie: autostrady i opłaty za przejazd, energia elektryczna, gaz, prowizje bankowe i oprocentowanie pożyczek i kredytów, internet i telefon, leki, nauka i przedszkola. Powszechna korupcja, przestępczość gospodarcza, oszustwa, liczne niewyjaśnione porwania, morderstwa. Rozrost mafii i jej wpływów. Nepotyzm i kolesiostwo. Sitwy w każdej wsi, mieścinie, mieście , powiecie, województwie.… Czytaj więcej »

Konsultant
Konsultant

Konsulting czyli jak tu się nie narobić a.zarobić. temu Panu nawet z. oczu źle patrzy.

amp
amp

Przypuszczam, że obowiązek noszena masek potrwa dopók pan radny nie sprzeda wszystkich masek, a nawet dłużej; Chińczycy mogą je produkować w niekończoność.