Morawiecki autorytatywnie: „Już nie trzeba się bać koronawirusa”..

Premier nakazał Trybunałowi sprawdzić zgodność konwencji stambulskiej z Konstytucją

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia przekazało, że 382 osoby zakaziły się koronawirusem. Ponadto odnotowano kolejnych 14 zgonów. Od kilku miesięcy takie komunikaty stanowią część naszej medialnej codzienności. Każdy może sobie porównać te liczby z ostatnich dni i tygodni. Media pełne są analiz czynionych w oparciu o te dane przez lekarzy fachowców ale i przez polityków. Ci ostatni mają to do siebie, że raz jedne dane mogą interpretować w jakiś sposób by za chwilę tym samym danym nadać zupełnie innego znaczenia.

 

Mateusz Morawiecki, stanowiący część machiny propagandowej, Andrzeja Dudy na spotkaniu wyborczym w Tomaszowie Lubelskim powiedział: „ Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać”. Po czym wezwał uczestników spotkania do „tłumnego” uczestnictwa w wyborach 12 lipca – czytamy na interia.pl

Morawiecki z niezachwianą pewnością zaprasza do urn: „Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne. Bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca„. Potrzebna jest naprawdę olbrzymia odwaga albo zupełny brak wyobraźni, żeby kilkudziesięciu milionom ludzi udzielić zapewnienia: „nic się nie stanie”.

 

Rządzący tak bardzo potrzebują głosów a właściwie wygranej, że ustami premiera bez skrępowania apelują do najbardziej narażonej na zachorowanie grupy osób: „Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory. To ważne, żeby móc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju”.

Aby sprawa była jasna, nie jesteśmy hipokrytami. Przyłączamy się do apeli o liczne uczestnictw w wyborach 12 lipca. Do głowy by nam jednak nie przyszło aby szermować sformułowaniami, że wirus jest w odwrocie i że zanikający przed nim strach jest dobrym nastawieniem.

Jeśli teraz przestaniemy się bać choroby zupełnie to powrót do punktu wyjścia będzie kwestią czasu.

/as/

Źródło:interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LeszekWojtekRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

I mówi to facet w dniu, w którym zaraziło się niemal 400 osób, zmarło 14. Nie ma dnia, żeby nie skłamał albo nie wygłosił jakiejś kompromitującej bredni. Poza zespołem Delbrucka tego gościa dręczy chorobliwe przekonanie, że zna się na wszystkim – no bo skoro „on – historyk został szefem banku, to może wszystko i wszędzie”.

Wojtek
Wojtek

Dobrze mówi bo wie że testy dają 80% fałszywie dodatnich wyników. Zgony są naciągane żeby dostać więcej kasy. Cala ta pandemia jest naciagana. Testy ktorymi wszyscy teatuja nie sa destami diagnostycznymi. Zapoznaj się z faktami. Maraiecki dobrze wie że wpiscił wszystkich w maliny. Pewnie ten wpis zaraz zostanie ocenzurowany.

Ryszard
Ryszard

Dziś – 371 nowych zakażeń, zmarło 15 osób. „Nie ma się czego bać!” – twierdzi autorytet we wszech dziedzinach Maestro Morawiecki. No tak, dzielny facet, który zwalczał komunę koktajlami Mołotowa, bać się byle czego nie będzie („ja niczego się nie boję,/choćby wirus, to dostoję!”). Ale my? – malutcy.

Leszek
Leszek

Nareszcie mówi prawdę, ciężko mu z tym idzie Ale lepiej późno niż wcale