Morawiecki bierze się za media społecznościowe. Chce ograniczyć ich „władzę”

Morawiecki bierze się za media społecznościowe. Chce ograniczyć ich „władzę”

Jakiś czas temu populistyczny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump został zablokowany przez administratorów najpopularniejszych social mediów. Władze z ramienia PiS chcą, aby do podobnej sytuacji nie doszło u nas, więc jeszcze w pierwszym kwartale br. zaproponują przepisy ograniczające „władzę” korporacji.

 

Więcej na ten temat napisał na Facebooku sam premier Mateusz Morawiecki.

„Polska będzie zawsze stała na straży demokratycznych wartości, w tym wolności słowa. Właściciele portali społecznościowych nie mogą działać ponad prawem. Dlatego zrobimy wszystko, by określić ramy funkcjonowania Facebooka, Twittera, Instagrama i innych podobnych platform. W Polsce regulujemy to odpowiednimi przepisami krajowymi. Zaproponujemy także, aby podobne przepisy zaczęły obowiązywać w całej Unii Europejskiej” – obiecał szef Rady Ministrów.

„Media społecznościowe muszą służyć nam – społeczeństwu, a nie interesom ich potężnych właścicieli. Wszyscy ludzie mają prawo do wolności słowa. Polska będzie tego prawa bronić” – dodał jeszcze w tym samym wpisie.

 

W opinii premiera, na tę chwilę, wolność jest zagrożona, ponieważ korporacje forsują poprawność polityczną, walczą ze swoimi przeciwnikami oraz stosują cenzurę.

Czy zapowiedzi naszego rządu ktoś na świecie weźmie jeszcze na poważnie? Zachodni politycy, nierzadko, traktują PiS jako ugrupowanie autorytarne, i to właśnie w tej partii, a nie w mediach społecznościowych, widzą zagrożenie dla wolności.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Dodajmy, że prezydent Trump został zablokowany w mediach społecznościowych za notoryczne podważanie wyników demokratycznych wyborów we własnym kraju i prowokowanie niepokojów społecznych.

/nt/

Źródło: wprost.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
13 stycznia 2021 19:07

Pinokio dalej łże. O tym jak pislandia stoi na straży wolności słowa to widzimy w właśnie rozpoczynającym się procesie za „tęczową Maryję”. Procesie wytoczonym przez państwo pisowskie. Gdzie ta wolność słowa pinokio? A, no tak, lewaków wolność słowa nie dotyczy. Wasza wolność slowa to jak u trumpa wolność do łgarstw, manipulacji i podżegania, ale tylko dla was, bo dla innych już nie. Wam nawet nie można wytknąć hipokryzji poglądów przy użyciu pięknego symbolu „tęczowej Maryi”.

***** ***

Rafapon
Rafapon
13 stycznia 2021 23:05
Reply to  Marek

On łże w ramach prawa do wolności słowa. Tak więc wszystko w porządku.

Agnieszka
Agnieszka
13 stycznia 2021 19:42

A TVP komu podlega??? No komu pisowski debilu?

Jantar
Jantar
13 stycznia 2021 19:47

A cóż to za problem dla pisowskich służb odciąć dostęp Polakom do powyższych serwisów społecznościowych? Kraje arabskie bez problemu mogły to zrobić to i PiS może. A na ich miejsce rząd założy państwowe, czyli narodowe polskie media społecznościowe. Zgodnie z postulatami Konfederacji, o czym napisał jeden z jej członków w weekend na fecebooku. Przypomnę:

konn.jpg
Dron
Dron
13 stycznia 2021 20:06

Znowu wojna??? Weź Morawiecki na wstrzymanie.Poza tym nic nie mów na temat demokratycznych wartości, bo stoicie na ich straży tak samo jak Kim, Władymir albo Aleksander.

Predator
Predator
13 stycznia 2021 21:17

Kolejny raz zastanawiam się ile ten durny naród będzie tolerował tą pisuarową grupę przestepczą ???????

Marek
Marek
14 stycznia 2021 11:37
Reply to  Predator

Do końca. Polacy to naród niewolników, przysposabianych do tej roli już od momentu urodzenia za pomocą indoktrynacji antydemokratyczną, faszystowską wręcz, ideologią kościoła katolickiego. Polak nie chce myśleć, nie chce sam za siebie decydować i przyjmować konsekwencji. Piwo w ręce, durna rozrywka w telewizji i więcej do życia nie potrzeba. Poglądy demokratyczne w Polsce ma może kilka procent, reszta nawet jak nie chce pisu, to nie dlatego, że pis robi źle, tylko dlatego, że nie jest ich wybrańcami.

Pppp
Pppp
13 stycznia 2021 23:32

Ty fałszywa mendo lepiej już nic nie reguluj, bo jak wszystko czego dotknąłeś przestanie działać.

Antykaczor
Antykaczor
14 stycznia 2021 07:16

A może o ważniejszych obecnie sprawach? Np o szczepieniach… Narodowych…

Marek
Marek
14 stycznia 2021 11:40
Reply to  Antykaczor

Ale to jest z tym powiązane. Gdyby nie złe, nienarodowe media mówiące prawdę, można by wciskać, że szczepienia są super, jesteśmy pierwsi w europie, na świecie a nawet w kosmosie. Wszystko jest super zaplanowane i zorganizowane. Swoi już dawno by byli zaszczepieni bo na przykład można by przyjąć szczepionkę dobrego wujka putina, a teraz strach, że suweren się dowie.

Waldemar
Waldemar
14 stycznia 2021 10:26

Kolejne krokodyle łzy za nieodżałowanym przyjacielem Trumpem. Tyle że od fejków w Polsce jest głównie TVP i PR, więc skąd ten strach przed Facebookiem i Twitterem?

Wander
Wander
14 stycznia 2021 19:13

Morawiecki, jesteś głupszy niż ustawa przewiduje, tym razem to koniec zamordyzmu, wasz władza się kończy.

Kati
Kati
15 stycznia 2021 08:53

Wolność słowa? Haha Mateuszek chyba jak zwykle mija się z prawdą wolności słowa to już od jakiegoś czasu w Polsce nie ma i nie ma co się okłamywać maja w nosie ludność i to co nam wszystkim zagotowali, a tera jeszcze będą walczyć z portalami społecznościowymi bo im nie na rękę, że tam ludzie wyrażają swoje opinie na ich temat. ŚMIECHU WARTE!!!