Morawiecki broni Czarneckiego

Morawiecki broni Czarneckiego

„Ja uważam, że przewodniczący Czarnecki oczywiście nie powinien tracić swojego stanowiska. Co do wypowiedzi, natomiast oczywiście ja bym w takiej sytuacji wskazał na niektóre wypowiedzi naszych oponentów, które są nie tylko daleko ostrzejsze” – powiedział Mateusz Morawiecki. To jego reakcja na skandaliczną wypowiedź Ryszarda Czarneckiego i apel o odwołanie go z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Jak to się ma np. do zapowiadanej przez Morawieckiego w expose chęci budowania w naszym kraju wspólnoty?

Odwołania Czarneckiego domagają się szefowie czterech największych frakcji parlamentarnych w PE. Sam Czarnecki nie zamierza przepraszać za swoją wypowiedź: – „Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję”. Wręcz przeciwnie, twierdzi, że próba odwołania go to dalszy ciąg „ataku na Polskę”.

To nie koniec kłopotów Czarneckiego – wystąpienie na drogę prawną przeciw niemu rozważają władze niemieckiej telewizji NDR. Chodzi o porównanie ich reportażu do faszystowskiej propagandy. Poinformował o tym na Twitterze były korespondent TVP w Berlinie Marcin Antosiewicz.

bt

Źródło: gazeta.pl, natemat.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Morawiecki broni Czarneckiego"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Barbara

Wstyd , premierze , za takie tłumaczenie. Gdzie przyzwoitość ? Gdzie rzetelny osąd haniebnej wypowiedzi europosła Czarneckiego ?

Zbyszek

Broni go bo hamstwu nalerzy pszecifstawiac siem siłom i godnościom osobistom!

Mordazdradziecka

Trzymam kciuki, zeby Rysio Obatel wylecial na kopach. A Mateo M. gowno ma do gadania w tym temacie.

smętek

Ratunku! Cham „obatel” znalazł obrońcę nawet w księciu krzywoustym. Obudźmy się wreszcie i wyrzućmy ich na składowiska odpadów. Nikt nie dał im prawa poniżania innych ludzi.