Morawiecki chciał zainstalować „gumowe ucho” u Jourovej

Czy „Wielkiej Czwórce” uda się usunąć Morawieckiego?

Premier Mateusz Morawiecki próbował zainstalować swojego „kreta” w otoczeniu wiceszefowej Komisji Europejskiej. Szpieg miałby przekazywać informacje na temat działań KE wobec Polski i Węgier.

 

O sprawie poinformował czeski serwis informacyjny portal.rozhlas.cz. Mateusz Morawiecki – jak podaje wspomniana strona – poprosił konserwatywno-populistycznego premiera Czech Andreja Babisza o to, żeby zgłosił się do Very Jourovej z propozycją zatrudnienia w jej gabinecie swojego współpracownika. Potencjalny kandydat miał sprzyjać Polsce i Węgrom.

Jaki interes miał na tym ugrać premier Babisz? Dziennikarze sugerują, że Czesi mieli w zamian za to dostać miejsce w gabinecie komisarza do spraw rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Miało ono przypaść prawicowemu Tomášowi Nejdlowi, politykowi z bliskiego otoczenia urzędującego premiera Czech.

 

„Kret” w otoczeniu Jourovej – jak podaje portal.rozhlas.cz – miałby donosić Morawieckiemu na temat działań KE względem Polski oraz lobbować na rzecz rządu Zjednoczonej Prawicy. Jest to ważne ze względu na działania Komisji Europejskiej na rzecz ochrony praworządności w Polsce.

Działania Morawieckiego spełzły jednak na niczym – Vera Jourova nie zgodziła się na przyjęcie kandydata przedstawionego przez Babisza. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Polityczka uchodzi za wielką przeciwniczkę prawicowego populizmu i to właśnie ona odpowiada w Komisji Europejskiej za monitorowanie kwestii praworządności w Polsce. Pojawienie się w otoczeniu Jourovej człowieka bliskiego populistom mogłoby być gwoździem do trumny jej politycznej kariery.

/nt/

Źródła: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ShaqRafał PTomaszJantarPrawda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Prawda
Prawda

Żenująca PIS-owska banda wszędzie się tylko kompromituje. Podsłuchy, inwigilacje, kłamstwa, pomówienia, paranoja, dyktatura…

Jantar
Jantar

Morawiecki, a raczej Kaczyński, uważa, że może rozgrywać Komisję Europejską metodami, jakimi rozgrywa u nas opozycję? Donoszenie o poczynaniach Komisji wobec Polski i Węgier to zapewne tylko część zadań, jakie miał wykonywać szpieg. Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby próbowali podsunąć Jourovej jakieś dokumenty do podpisu, które wmanewrowałyby ją w jakąś aferę, a potem zażądaliby jej głowy. Nagle też znalazłyby się jakieś taśmy ze spreparowanymi nagraniami ze spotkań, jakie rzekomo odbyła… Możliwości jest wiele, a Kaczyński z resztą pisiorstwa ma wprawę w przygotowywaniu takich numerów.

Tomasz
Tomasz

Premier jednego obywatela i dwóch mocodawców Putina i Kaczyńskiego. Podwójna pensja.!!!

Rafał P
Rafał P

Pisuarowy kapitan Kloss nie przejdzie.

Shaq
Shaq

Coraz większy wstyd za tego matoła.