Morawiecki chwali się centrum policji. Budynku nie ma nawet w planach!

Morawiecki chwali się centrum policji. Budynku nie ma nawet w planach!

Mateusz Morawiecki odwiedził Białystok, gdzie mówił m.in. o „centrum policji”.

Grzmiał: „Pan minister Jarosław Zieliński powiedział mi o wielkim centrum logistycznym dla policji, które tutaj w Białymstoku jest budowane. To nowe miejsca pracy dla białostocczan, dla mieszkańców okolicznych gmin, powiatów. I jednocześnie muszę zaznaczyć, że jedno z najbardziej nowoczesnych centrów logistycznych w Polsce. To decyzja, która została podjęta bardzo słusznie, właśnie po to, żeby też miejsca pracy tworzone były poza Warszawą, właśnie w regionie tak pięknym, jakim jest województwo podlaskie”.

 

Okazało się, że powstawanie takiego obiektu jest co najwyżej mitem.

Jeden z informatorów serwisu gazeta.pl powiedział bez ogródek: „Nie trwa budowa żadnego wielkiego centrum logistycznego (…). To byłoby po prostu absurdalne, by taką inwestycję umiejscawiać gdzieś indziej, niż w centrum Polski. Ale pomijając to, nad taką inwestycją nawet się nie zastanawiamy”.

Wychodzi więc na to, że takie centrum ani nie działa, ani nie jest nawet planowane.

Również wspomniany Zieliński zdementował słowa Morawieckiego. Powiedział, że chodzi jedynie (!) o modernizację zaplecza Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku. Zaplecze zostało już zresztą zmodernizowane za ok. 30 mln zł.

 

Nieoficjalnie mówi się, że inwestycja nie przyniosła większych rezultatów.

Czy Morawiecki powinien sprostować swoje słowa na temat centrum? Ciekawe zresztą, skąd premier wiedział, że centrum jest „nowoczesne”, skoro go nie widział?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Premier jest właśnie w trakcie objazdu kraju, by promować „Polski Ład”. Czekamy więc na kolejne, zapewne nieuniknione, wpadki polityka.

/kw/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
24 lipca 2021 12:44

Ciekawe, czy zwykły obywatel może tak sobie wymyślać np. w skarbówce albo w sądzie? Skoro jesteśmy równi to chyba może?

Waldemar
Waldemar
24 lipca 2021 15:51
Reply to  Zbyszek

Pytanie retoryczne do kwadratu. Obywatel może, ale konsekwencje są z góry wiadome. Pan premier objezdża Polskę i propaguje swój Ład, mając za sobą nie tylko sądowe wyroki za kłamstwa, ale szereg rozmaitych wpadek propagandowych, jak te z maseczkowym Antonowem w tle. Jego wiarygodność jest zbliżona do dawnego komentarza TASSA o rozdawaniu moskwiczy na Placu Czerwonym. Na jego miejscu nie dodawałbym kolejnych niezweryfikowanych informacji do tego ciągu pomyłek, przekłamań i zardzewiałych stępek.

P.malawski
P.malawski
24 lipca 2021 18:41
Reply to  Zbyszek

Oczywiście że może! Ale poniesie konsekwencje bo my jesteśmy tylko równiejsi w przeciwieństwie do obecnie rządzących którzy są bardzo równi. A pinokio powinien leżeć w Sevres jako wzorzec wszystkiego.

Czytelnik
Czytelnik
24 lipca 2021 13:12

Oj tam oj tam miały być tanie mieszkania, samochody elektryczne,promy w Szczecinie,miliony drzew,CPK, tysiące kilometrów autostrad,odrodzone PKS-y… Przecież liczy się zamiar.

Dron
Dron
24 lipca 2021 14:18

Jakby skoczył z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ, to by się zabił. A propos twojego listu do Polaków, wiesz co możesz z nim zrobić.

Dociekliwy
Dociekliwy
24 lipca 2021 14:32

Wszystko się zgadza, a gazeta.pl z jej „informatorem” to niech się dokształci. A najlepiej nich nie zabierają głosu w sprawach o których nie mają pojęcia.
Minister Paszczak rozmieszcza Abramsy na „równinie – Bramie Smoleńskiej”? Rozmieszcza.
Premier się nie myli i nie kłamie. Dystans z Białegostoku do najdalej położonego na zachód „worka turoszowskiego” wynosi ok. 630 km. Z kolei na wschód najdalej położonym punktem są okolice Gawriłowki w obwodzie mohylewskim odległe ok. 640 km. No to gdzie jest centrum. W BIAŁYMSTOKU informatorze tłumoku.

ewa
ewa
24 lipca 2021 15:29

CPK buduje sie już 2 lata jeszcze palce nie tknęli ale banda Horały zgarnia juz miliony. morawiecki śpi i kłamie

Rafapon
Rafapon
24 lipca 2021 17:51

Skąd premier wiedział o tym centrum? Jak to skąd, wywąchał. Z jego pinokiowym nosem wywącha wszędzie.

smętek
smętek
25 lipca 2021 11:45

Takie zachowanie jest potwierdzeniem na traktowanie ludzi jak nierozumnych istot. Przyjadę. Opowiem im bajki z Mchu i Paproci i pojadę dalej. A kto mi zabroni, przecież JA Władza.

Chermes
Chermes
25 lipca 2021 18:11

A ja się zastanawiam, czym się, pan premier, objeżdżając kraj, porusza?
Czy jednym z miliona polskich samochodów elektrycznych, czy promem „Stępka”, czy też może unoszą go w powietrzu drony?

premier
premier
25 lipca 2021 20:02

„Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!”

Marek
Marek
26 lipca 2021 09:45

Tu nie ważne są fakty ważna jest propaganda! Podobnie jest z „Polskim Ładem”, Kaczyński wymyślił ze ma mu dać kolejne zwycięstwo wyborcze i robi wszystko aby to zwycięstwo osiągnąć. I opowiadają spędzonej gawiedzi, dyrdymały, a jak była okazja błysnąć propagandowo to Morawiecki chętnie ja wykorzystał. Przeciętny PiS-owski zwolennik tego nie sprawdzi, w TVP-is o kłamstwie Morawieckiego nie powiedzą a TVN-u nie ogląda, a z racji wieku przy następnej wizycie nie będzie o tym pamiętał.